plakát seriálu

Ďáblova lest

(Ďáblova lest)

Názory uživatelů

Ďáblova lest

Ďáblovu lest považuji za jeden z nejlepších nejen televizních filmovo-seriálových počinů na české scéně. Jiřímu Strachovi se povedlo perfektně skloubit kriminální zápletku s nadpřirozenem. Všemu napomáhá samozřejmě herecké obsazení. Ivana Trojana dlouhodobě považuji za jednoho z nejlepších českých herců. Tady mu navíc pomáhají neméně skvělí Jiří Dvořák a Aňa Geislerová. Jejich postavy jsou navíc dobře napsané a hlavně zajímavé, ne jenom ploché figurky. Příběh samotný funguje velmi dobře bez větších škobrtnutí. Jenom by to chtělo víc takových počinů.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ďáblova lest

Ďáblova lest je výborná trilogie, která mě zaujala už od první minuty. Tvůrci si na příběhu dali opravdu záležet a ve stejném tempu příběh dotáhli až do konce. A to se moc často nevidí. Obzvlášť, když se do něčeho takového pustí česká produkce. Je sice pravda, že se jedná o hodně velké fantasy, které asi ne každý dokáže strávit, ale já jsem byla naprosto nadšená. Byly sice situace, kdy se mi zdálo, že se tvůrci možné nechali trošku unést, ale rozhodně to na tuto minisérii nemělo žádný vliv. Právě naopak! Závěr sice byl možná trošku úsměvnější, ale věřím, že kdyby se ho tvůrci snažili udělat jinak, rozhodně by to nebylo ono! Navíc skvělý příběh doplňuje trojice vynikajících herců, které já osobně považuju za jedny z nejlepších. Ivan Trojan, Jiří Dvořák i Aňa Geislerová jsou herecky naprosto dokonale sladění. Navíc mě velmi potěšila i malá role Kryštofa Hádka. A za zmínku určitě stojí i Vojtěch Dyk, kterému to jako satanistovi opravdu moc slušelo :) ... Opravdu vynikající trilogie, která rozhodně patří k mým nejoblíbenějším!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...ale je to lest

Na české poměry výborné mysteriózní dobrodružství rozhodně ne pro celou rodinu. Pokaždé si říkám, kdy už to přijde, a Jirka Strach to prostě zvoře, ale zatím jsem neměl to "štěstí", že by se tak stalo. Jistě, ďábel nás tu šálil věcmi, které by se daly vynechat nebo udělat lépe - zejména závěrečná část by ochuzení o některé akční detaily (!!!laserový zaměřovač na samopalu příslušníka URNy přítomen!!!:)) snesla bez jakékoliv úhony, ba spíše naopak - ale celkově po obsahové stránce přinejmenším nadprůměrné. Nějaký ten humor se najde, a je obvykle i skutečně vtipný a nenásilně působící, zahráno je to celé více než slušně , s mystickými proprietami a šokujícími proroctvími se pracuje umně (čti "nemáte pocit, že z vás někdo dělá pitomce, a když, tak vám to dojde až za nějakou dobu"), atmosféra až na výjimky velmi vydařeně temná, no a po formální stránce radost pohledět, i zde je řemeslo kvalitně provedeno. O to víc zamrzí, když Vojta Dyk jako mladistvý antianti satanistický pozérek a shodou okolností i vynikající "hekr" dobývá z běžných internetových stránek v danou chvíli životně důležité důvěrné informace, a ještě si při tom výská "Jo, jsem dobrej!" - tohle je chvíle, kdy máte SILNÝ pocit, že z vás někdo dělá pitomce;) Ale nevadí, ty tři hodiny se dají ve velmi dobré pohodě přežít až k závěrečnému záběru, který vážně, vážně, vážně není vtipný...ale přemýšlel jsem o tom dlouho, a ty marné momenty (byť výrazné) prostě nemůžou zavinit, aby se něčemu takovému dalo míň než 80%. A ano, je v tom kus patriotismu, ale také obdivu nad tím, jak se na tomhle českými televizemi takřka neoraném (a když, tak trapně jako ve Strážci Duší:P) poli nečekaně slušně urodilo.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Škoda posledního dílu

První dva díly minisérie slibují poměrně slušnou temnou krimošku, říznutou nějakým tím mysterióznem. Bohužel finále graduje v naprostou frašku, to už se nedá jinak říct. Otec-vědec nejde zachránit dceru před jistou smrtí, ikdyž ví kam, protože radši jde s náhodným satanistou šlohnout svatej kříž? Jako WTF? No byla tam toho hromada, ale pochopil jsem, že to měla být vlastně komedie (jak jinak vysvětlit to pohřebácký auto), takže jsem se pobavil a odpad nedávám. Ale je to škoda, nezačalo to zle.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Asi špatný závěr...

No kdyby to skončilo trošku jinak, tak bych možná dala i 100%. Ale ten konec mě rozladil, protože mi to přišlo trošku na hlavu - tedy to užití kříže. Trošku jako z braku jménem Indiana Jones. Ale jinak - výborné herecké výkony. Výborný nápad s mystickou tématikou (leč když "odhalili" vraha Václava III., tak jsem si říkala, že to asi není úplně ono, i když třeba jsou tvůrci nejblíže realitě...). 2/3 filmu za 1*, poslední díl za 3.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ďáblova lest

Za mě 100 % hlavně díky hereckému obsazení, režii a zajímavému detektivnímu příběh s nádechem nadpřirozena.
Přiznávám, konec je trochu jiný, než většina diváků očekává nebo ocení. Ale i přes to patří tato trilogie k oblíbeným.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ďábel v knize

Krimi a nevysvětlitelné jevy? dobře spojené v perfektně uděleném mini seriálu,doufám že jich bude víc.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé