plakát seriálu

Ďáblův sluha

(Reaper)

Názory uživatelů

Dosti dobré

1. série
Pro seriály z produkce CW/WB mám prostě slabost. Reaper byl opět skvělý. Nápad vynikající, herci víceméně ušli, obzvlášť vynikající byl Tyler Labine jakožto Sock a samozřejmě Ray Wise jako Ďábel. Už jen ta jeho hláška v úvodním díle: Sammy, I'm the Devil, ten tón, jakým to řekl, zůstane v mé hlavě ještě hodně dlouho. :) U mnoha scén jsem se hodně nasmála, nejlepší byly situace, kdy si banda dělala srandu z vedoucího Teda (takový klasický geek). Kvalita dílů byla víceméně stejná, pilot byl asi nejlepší. Po pilotu se změnilo obsazení role Andi, což mě trošku mrzelo, ne že bych Missy Peregrym neměla ráda, ale Nicky Reed, která hrála Andi v pilotu, se mi tam hodila mnohem víc.
Celkově: 80%

2. série
Seriál pokračuje ve vtipném a stále kvalitním duchu. V druhé sérii je poměrně hodně nových postav, nebo alespoň mi to tak připadalo, já mám spíše raději staré známé než mnoho nových. Ale musím říct, že Nina je naprosto skvělá a k Benovi se skvěle hodí. Dobré scény byly také se zombie taťkou od Sama, už jen to líčení/maska stály za to (doporučuju kouknout minimálně na nějakou fotku). :) Závěrečný díl byl úžasný, ale happyend se nekonal, alespoň ne tak, jak bych si ho představovala. Vlastně jsem moc nepochopila, o co v úplném závěru šlo, každopádně seriál skončil hodně otevřeně, což podle mě není nikdy dobře. Reapera bych doporučila všem, kteří hledají nějakou odreagovačku se spoustou obhroublého humoru (Sock :D).
Celkově: 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Sloužit ďáblu může být i sranda

Pekelná pohádka o jednom průměrném zaměstnanci supermarketu, jehož duši rodiče zaprodali ďáblu. Nápad to není vskutku špatný, ale dokáži si velmi lehce představit jak by skončil v propadlišti seriálových dějin, kdyby se nedostal do rukou Kevina Smithe. Kevim Smith dal seriálu řád a nakonec z toho vznikla vcelku zajímavá podívaná. Každý díl nám nabídne jednu uprchlou duši z pekla, která musí být zpět do pekla navrácena, romantickou linku mezi Samem a Andi a postupem času i další dějové linie ohledně Samova původu, zničení ďábla a života dalších démonů v našem světě. Postavy seriálu jsou odlišné a velmi rozmanité, avšak jejich potenciál nebyl zplna využit. I tak se bylo na co dívat... mou nejoblíbenější postavou je bezesporu sám Ďábel. Ve ztrvárnění charismatickým hercem Rayem Wisem se dostává do podvědomí diváka ne jako krutý tyran, ale spíše jako usměvavý hodný strejda, který si z kažého rád děla blázny. Stejně tak dobrou postavou je Samův přítel Sock jehož nevymáchaná huba trousí jednu vtipnou hlášku za druhou a způsobí nejednu komickou situaci. Hlavní hrdina Sam za těmito dvěma poněkud zaostává, ale pokud se na obrazovce potká s překrásnou Missy Peregrym, člověk si nepřeje nic jiného než aby ti dva byli konečně spolu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ďáblík

Abych pravdu řekla, čekala jsem od Reapera něco jiného. Patrně nejsem spravný člověk, který by měl seriál sledovat, protože veškerý humor mě jaksi míjel, přestože mě napadá několik lidí, kterým by se to patrně líbilo. Nehledě na to, že Samův nejlepší přítel Sock mě celou dobu nehorázně štval (Tyler Labine mě lezl na nervy už v Invazi), stejně tak situace, kdy hlavní hrdina vzdychal po hlavní hrdince, ale nemohl se vymáčknout...

Možná bych hodnotila ještě méně, ale musím uznat, že Ďábel v podání Raye Wise byl vážně výborný, vlastně jediný, alespoň v mých očích, klad seriálu.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ďábelsky vtipný?

To je asi silné označení, ale co se týče Ďábla nebo vztahu Bena a démonky Niny, říkám jasné ano. Seriál mi zpočátku připomínal Dead like me, ale chybí mu ten cynismus a morbidnost. Stejně mě však zaujal.
Uprchlé duše a lapače vymýšleli scénáristi dobře a Ďábel byl geniálně napsán i zahrán, ale u jiných věcí prostě dostatečně nevyužili potenciál. Samův vztah s Andy byl neskutečně nudný. Jeho pravděpodobně ďábelská přítelkyně byla mnohem zajímavější, pokud by tedy nebyla jeho sestra, a vztah s takovou holkou by se jistě postaral o pořádnou dávku vtipu, ale scénáristi si s tím asi neuměli poradit, stejně jako s tím, že je Sam vlastně Ďáblův syn. Kdyby se víc zaměřili na ten otcovský vztah, mohlo to být mnohem lepší, takže za to strhávám procenta a je to pravděpodobně i důvod, proč se Reaper nedožil 3. řady.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prostě tomu něco chybí

Reaper je jeden z těch seriálů, které vůbec nechápu. Podle popisu a podle recenzí by se mělo jednat o seriál, který si zamiluju. A pak se to prostě nestane. Vydržela jsem (a ano opravdu musím použít tenhle výraz) asi 5 dílů a to pravděpodobně proto, že bylo léto a nebylo na co koukat.

Nějak nevím. Někdo tady na stránkách zmínil v komentářích k jakémusi článku, že mu Reaper připomíná Psych. Protože jsem seriál už měla v oku, na základě tohohle komentáře jsem se do něj pustila. Musím říct, že tyhle dva seriály bych vůbec neporovnávala. Co vidím jako největší problém, to je Sam. Hlavní hrdina je permanentně ufňukaný. Ufňukaný kvůli práci, kterou dělá, kvůli tomu že je zavázaný ďáblu (to by se jako jediné dalo pochopit) a hlavně ufňukaný kvůli holce. A to poslední je opravdu k nevydržení. Jestli je to v pozdějších dílech lepší už nezjistím, protože dál to prostě nejde. Další problém jsou vtipy. Prostě vtipné mi to nepřijde. Vím, že je tam zrovna vtip, pochopím jeho podstatu, ale smích se nedostaví.

Většina lidí to tady označuje za oddechovku. Pro mě jedině kdybych to pustila a u toho šla vysávat.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

ďábelská pohoda

Prostě oddechovka, která pobaví a neurazí..
osobně se těším na každý díl, protože se u toho bezvadně odreaguju..

Ono vůbec situace, kdy se dozvíte, že rodiče prodali vaši duši ďáblu, to musí teda být mazec :)

Když odhlédnu od zjevně komediálního talentu Tylera Labinea, který mě v roli Socka vždycky dostane, nelze taktéž přehlédnout naprosto fantasticky zahranou hlavní zápornou postavu. Ray Wise (ďábel) totiž dokazuje, že je pan herec.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Catch them all

Reaper to je trošku takovej Pokemon. A Sam to je Ash Catchem. Akorát místo pokemonů chytá uprchlé duše z pekla a místo pokeballů používá lapače :) Nejsem blázen do pokemonů, ale tohle si pamatuju z dřívějších let a docela to sedí :) Solidní nápad, solidní efekty a ke konci 1.série se to i solidně zamotalo.

Startovní epizoda 2.série byla zajímává a uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Zatím mě seriál baví, tak snad si to udrží kvalitu :)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ďábelská práce

Je to taková pekelná pohádka o jednom průměrném zaměstnanci supermarketu, jehož duši rodiče zaprodali ďáblu. Kevin Smith dal seriálu řád a nakonec z toho vznikla opravdu zajímavá podívaná. Každý díl nám nabídne jednu uprchlou duši z pekla, která musí být zpět do pekla navrácena, romantickou linku mezi Samem a Andi a postupem času i další dějové linie ohledně Samova původu, zničení ďábla a života dalších démonů v našem světě. Postavy seriálu jsou odlišné a velmi rozmanité, avšak jejich potenciál nebyl zplna využit. Jednou z postav je také sám Ďábel ve ztvárnění charismatického herce Rayna Wise, který se dostává do podvědomí diváků ne jako krutý tyran, ale spíše jako usměvavý hodný strejda, který si z každého rád dělá blázny. Stejně tak dobrou postavou je Samův přítel Sock, jehož nevymáchaná huba trousí jednu vtipnou hlášku za druhou a způsobí nejednu komickou situaci. Hlavní hrdina Sam za těmito dvěma poněkud zaostává, ale pokud se na obrazovce potká s Andy, člověk si nepřeje nic jiného než aby ti dva byli konečně spolu.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jen dvě série..

Podle mě je hodně škoda, že seriál má jen dvě serie. Klidně mohl mít i třetí, protože to skončilo otevřeně. Mě seriál hodně bavil a u každého dílu jsem se vždycky něčemu zasmála. Miluju seriál o nadpřirozenu a tenhle nadpřirozeno na 100% má :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Reaper

Možná si budete myslet, že seriál je hovadina a hlavní hrdinové se chovají úplně tupě. Asi budete mi pravdu, ale i tak bude mít pro hodně lidí co nabídnout. Hlavně Sockovy hlášky nemají chybu. Postava Sama je trochu slabší a dost plytká. Největší šťávu zde má, kdo jiný než ďábel. Jeho ztvárnění je naprosto úžasný zážitek a doufám, kdybych se někdy s ďáblem setkal, tak to bude zrovna takováhle postava. Bohužel seriál není zcela uzavřen a tak nám nezbývá než doufat, že v nepříliš vzdálené budoucnosti se dočkáme další série.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Démonická podívaná .....

Povedený a originální seriál se zápletkou která se jen tak někde nevidí.
Každý díl měl svou vlastní zápletku s duší ale pořád více a více se rozvíjel děj vlastní a to jak dostat Samma ze smlouvy s ďáblem kterého skvěle ztvárnil Ray Wise.
Ale mojí oblíbenou postavo byl Sock , naprosto nekonvenční a trochu bláznivý kamarád Samma , který dodával tu správnou dávku šílenství do seriálu .
Celkově všechny hlavní postavy byly povedené a navzájem se doplňující.
Seriál jako celek byl skvělá podívaná pro pobavení ale ten konec.... Ten stál opravdu za nic ! Jakoby ani nevěděli jestli seriál ukončují nebo ne . Zkrátka seriál je povedený až na poslední dva díly ;)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Reaper

Celkom príjemná zmena na niečo viac mimo skutočného života aj keď som otvorená veciam ako je Diabol a Boh. Sam je milý ťuťko zamilovaný do kamarátky - nič nezvyčajné ale ani sa to rýchlo neokuká. V tomto seriáli mám najradšej Socka a Diabla - Ray Wise je super diabol, diabolský úsmev a podobné veci. Proste fajn a teším sa na nové diely.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ďábel do nepohody

Reaper je pro mě jedním z milých překvapení, jelikož se nejedná zase až tak o převtipkovaný seriál ve kterém se vás pokoušejí neustále namáhat bránici.

Označil bych ho za úsměvnou pohodovku, které má něco do sebe.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Reaper

Už jenom, když jsem se dozvěděla o co v tomto seriálu jde, neodolala jsem a podívala se a rozhodně toho nelituju. Skvělý humor, dobré příběhy a dobrý nápad na seriál. Je sice pravda, že se to už trochu opakuje dokolečka, ale jen tak mě Reaper neomrzí! Vřele doporučuji :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ďábelský seriál

Některé diváky možná odradí poněkud pomalejší úvod, který podrobně seznamuje s postavami. Ale po osmi až devíti dílech získá seriál jednotnou dějovou linku a nabírá na obrátkách. To vše samozřejmě za doprovodu obvyklého humoru a pravidelného lapání duší. Na druhé sérii je bohužel vidět nejdřív to, že autoři hledali směr a pak potřeba nějak rychle ukončit zrušený seriál.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Oddechovka

Jak se zde již mnohokrát napsalo - je to oddechovka, vtipná a neviná pohádka, zatím sem viděl prvních pár dílů z první řady a pokaždé je to trochu jiné. Sem zvědav zda se Andi a Sam dají někdo opravdu dohromady.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

První díl - cool

Není to tak super jak jsem čekal, že by to od Smithe mohlo být, ale i tak mě první díl dostal. Doufám, že si i další díly udrží stejnou úroveň a že se snad dočkáme i další řady.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé