plakát seriálu

Dallas

(Dallas)

Epizoda 2×05 – Proces a omyl (Trial and Error)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Drew je zatčen. Ann musí najít důkaz, aby jí policie uvěřila, že to ona postřelila Rylanda. Během procesu naléhá Christopher na Emmu, aby vypověděla pravdu. Vicente Cano se dočká slyšení o vydání do Venezuely. Christopher se rozhodne pro změnu taktiky vůči Pamele.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ann předá policii své boty s Rylandovou krví, čímž je falešné obvinění proti Bobbymu zamítnuto. Lou její obhajobu hodlá založit na výsledku extrémní provokace a nátlaku. Cliff prozradí J.R.ovi, že na jeho dohodu s Frankem ho upozornil John Ross.

O měsíc později
Soudce vyjme Judith ze seznamu svědků, protože během jejich manželství s nimi žila krátce a podílela se na odnětí dítěte, její svědectví by bylo zaujaté. Clyde informuje Johna Rosse, že Drew už čtyřikrát vyjel do Lareda a zpátky, pokaždé vyměnil kamiony. Podle morální klauzule v Elenině smlouvě pokud ona nebo její zaměstnanec provede nezákonný čin, smlouva se automaticky ruší. Pamela konečně prozradí Christopherovi, že to Tommy jí způsobil modřiny, přímo nepřizná, že ho v sebeobraně zabila, ale Christopher to vyčte meziřádky. Pamela poděkuje Johnu Rossovi, že zašel za jejím otcem, ale už se spolu nebudou intimně stýkat. Nařídil jí to Cliff. Sue Ellen řekne J.R.ovi, že by měl Johnu Rossovi odpustit. Ann se v domě zdržela 5 minut, což podle detektiva Danka vypovídá o promyšlenosti a plánovanosti. Chirurgu Lefonteovi, který operoval Harrise, zranění nepřipadají jako učiněné v afektu. Jediná střelná rána naznačuje popravu. Clyde rozbije zadní světlo, kvůli čemuž Drewův kamion zastaví policie. Najdou kradené zboží a zatknou ho. Drew tvrdí, že si chtěl jen přivydělat, nevěděl, že zboží pašují, ale Elena mu nevěří. Během Harrisova svědectví se dostane i na to, co ho vedlo k odnětí Emmy. Když jednou přišel z práce, našel doma Emmu samotnou, hladovou v ušpiněných plenách; Ann se vrátila opilá po půlnoci. Na trhu je sledoval; když viděl, jak od jejich dcery odchází, věděl, že svou holčičku musí ochránit. Ann vypoví, že se vždy cítila ošklivá, nikdo si jí moc nevšímal, až Harris. Nebyli bohatí a Harris ji najednou bral do luxusních restaurací, obchodů; byli šťastní. Pak do jejich vztahu začala zasahovat Judith, otravovala proti ní Harrise. Po narození Emmy jí nasadili léky na posttraumatickou depresi. Nenechala Emmu samotnou ale s Judith, šla totiž za rozvodovým právníkem. Jakmile prasklo, že chce rozvod, Harris jí sehnal psychiatra, který jí nasadil další léky. Emmě bylo 18 měsíců a večer před tím na ni byli obzvlášť krutí, vzala si víc prášků, než měla a vyrazily na trh. Bylo horko, a tak si šla pro pití. Během pár minut byla Emma pryč. Christopher řekne Emmě, aby nevypovídala jen verzi pravdy, kterou slyší od Judith a Rylanda. Emma, emociálně téměř zlomená, potvrdí, že slyšela Ann říkat, že si přeje, aby Ryland zemřel. Nenapadá jí žádný ospravedlňující důvod, proč by měla střílet. Christopher by nerad, aby se stali rodiči, co lžou dětem o tom druhém. S Pamelou se shodnou, že souhlasí s dohodou. Porota uzná Ann vinnou. Do dalšího slyšení bude umístěna do vazby.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
John Ross Ewing III
Pamela Rebecca Sutter Ewing Barnes
Christopher Ewing
Elena Ramos
John Ross 'J.R.' Ewing
Ann Ewing
Robert 'Bobby' William Ewing
Sue Ellen Ewing
Vedlejší postavy
návštěvník soudní síně
Judith Ryland
nemocniční ochranka
Drew Ramos
místopředseda
porotkyně #5
Clyde Marshall
reportérka
zaměstnanec Ewing Energies
Emma Brown
porotkyně #8
porotkyně #3
soudce Wallace Tate
právník
Dr. LeFont
návštěvník soudní síně
porotkyně
soudní sluha
zástupce okresního prokurátora
návštěvník soudní síně
úředník korektury
Vicente Cano
venezuelský diplomat
Harris Ryland
zástupce R. Binkley
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevProces a omyl
Původní názevTrial and Error
Rok natočení2013
Premiéra18. února 2013
Česká premiéra20. května 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 510 000 diváků
Autoři profilu epizody