Darkplace

Darkplace (Garth Marenghi's Darkplace)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
anjoa

23. února 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Garth Marenghi's Darkplace

"Něco mu lilo z úst. Prozkoumal svůj rukáv. Krev? Krev. Rudá, vonící po mědi, krev. Jeho krev. Krev, krev, krev…a zvratky", už po tomhle úvodu jsem věděla, že Garth Marenghi je génius a že tenhle seriál je něco pro mě.
Garth Marenghi je nejlepším autorem hororových příběhů, který kdy žil. Pokud nevlastníte některé z jeho knih jako třeba Pozrod, Krab, Černý tesák nebo Ticho, tak honem do knihovny. Kam se na něj podle mě hrabe Stephen King:-)
Darkplace je parodie na akční a lékařské seriály, hororové, romantické a scifi filmy 80. let. Je to vlastně seriál v seriálu doplněný o hluboké myšlenky a postřehy jeho tvůrců, kterými vysvětlují své záměry. Mluví o svém seriálu jako o revolučním dílu, na které se bude myslet jako na klasiku žánru:-)
Výbuch člověka, létající žehlička, sex s obřím okem, skotská mlha, proměna v brokolici – to jsou jen některé z problémů, kterým musí hlavní hrdina - doktor Rick Dagless - každý den čelit.
To je tak špatný, až je to téměř geniální. Špatný obraz, roztřesená kamera, nesedící zvuk, nesmyslný střih, hrozné herecké výkony, hýbající se papírové kulisy, hodně zpomalených záběrů, směšné dialogy. Myslím, že Darkplace obsahuje snad všechno nejhorší, co se v seriálech a filmech 80. let vyskytovalo, a převádí to do něčeho naprosto neuvěřitelně špatného. Vtipy nejsou nějak extra vtipné, dost často se něco nepovede a seriál sklouzává do naprosté trapnosti, ale to jak se Garth Marenghi's Darkplace snaží tvářit strašně vážně a oduševněle, tomu přidává plusové body.
Garth Marenghi's Darkplace je jeden z nejúchylnějších seriálů, které jsem viděla. U tohohle seriálu jsem si taky naprosto jistá, že to není záležitost pro každého. Pokud ale přistoupíte na hru tvůrců, tak si tenhle seriál užijete.

Avatar uživatele
verv

7. června 2011

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Parodie dotažená k dokonalosti

Trojice Holness,Ayoade a Berry je prostě neskutečná a jejich hraní,nehraní a přehrávání je opravdu geniální.

Avatar uživatele
michellinka

1. září 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Darkplace Gartha Marengiho

Co se stane, když se sejdou Richard Ayoade a Matthew Holness a vyberou to nejhorší ze seriálů 80.let? Stvoří geniální směs příběhů, které nedávají žádný smysl; mizerný střih, kdy jsou v každé scéně jiné rekvizity; příšerné herecké výkony, kdy se postavy zastaví, dřív než na ně někdo zavolá; laciné triky, které se nestydí za viditelné pomůcky; trapné pauzy a minuty nekončícího smíchu...jednoduše je to tak strašně špatné, až je to výborně zábavné. Sice nejsem fanouškem starých hororů, ale tohle mě dostalo i bez znalosti inspiračních zdrojů.

Odložte konvenční logiku stranou a vstupte do světa imaginace Gartha Marengiho, do jeho temného zákoutí Darkplace a seznamte se s doktorem medicíny Rickem Daglessem, chirurgem Lucienem Sanchezem a psychokynetičkou Lisou Asher, kteří bojují s pekelnými silami v nemocnici. Nemusíte se bát, že byste něco nepochopili, vše bude dostatečně vysvětleno v komentářích od tvůrců.

Ayoade a Holness společně vytvořili ještě "talkshow" Man to Man with Dean Learner (2006)