Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Celou noc

Všechny čeká test z literatury, a protože je velice důležitý rozhodnou se učit společně. Celý večer se ovšem nečekaně zkomplikuje když Andy vytáhne test nevinnosti.

Dawson se spolu s Gale dívají na filmy v jeho pokoji. Baví se o tom jaké má výhody být sám. Dawson se ji zeptá, jestli se to časem zlepší. Gale mu odpoví, že ne a že jenom chodíš dřív spát. Pak odejde a Dawson si pustí televizi, ale pozornost věnuje otevřenému oknu.
Ve třídě anglické literatury říká učitel žákům, co bude v pololetní písemce. Myslí si, že to třída nezvládne a řekne všem, že je ten test víc než zkouška, ale že jde o jejich život. Po hodině zajde Joey za Dawsonem a řekne mu, že si musí promluvit. Dawson ji ale nechce poslouchat, chtěla prostor a teď ji ho Dawson dává.
Pacey si v jídelně stěžuje na jídlo a Andie čte nahlas test nevinnosti. Zeptá se Paceyho na jeho sexuální život. Paceymu se to moc nelíbí. Snaží se vyvléknout z přípravy na test. Pacey se zeptá, proč by tam měl chodit. Andie řekne, že kvůli ni. Nakonec s tím Pacey souhlasí.
Joey se rozcvičuje před začátkem tělocviku, když za ní přijde Chris a začne s ní flirtovat, ale Jen ho rychle zažene. Dawson si všimne odcházejícího Chrise a zajde za Jen. Řekne ji, že si myslí, že Chris nemá nic pěkného v plánu a taky se ji zeptá, jestli se chystá na studijní zasedání a Jen mu řekne, že asi ne. Dawson ji poví, že je to lepší než se dívat s jeho mámou na filmy.
Žáci se shromáždí před třídou, kde se má studijní zasedání konat, ale zjistí, že učitel je nemocný. Chris navrhne Jen, že by si mohli udělat soukromé studium v jeho domě, protože jeho rodiče nejsou doma. Jen mu trochu nevěří, že to myslí dobře, pozve i Paceyho s Andie. Andie se tam nejdřív nechce, ale když ji Pacey řekne, že jeho rodina je bohatá a že mají skvělý barák rozhodnou se jít také. Andie najde Joey a přesvědčí ji, aby šla k Chrisovi také. Pacey udělá to samé s Dawsonem, který s tím také souhlasí. Všichni se nacpou do Chrisova auta a když Joey uvidí, že Dawson jede také, je překvapená.
 
Když dojedou k domu Chrise, ten jim ukáže, kde co je: sauna, pokoje pro hosty. Také jim představí Deenu, jeho mladší sestru, a řekne, že je jistě nebude otravovat. Paceyho ale nejvíc zajímá satelit a tak se hned vrhne k televizi. Andie ho ale od ní odtrhne, že se musí učit. Navrhne učební plán a Chris se rozhodne objednat pizzu. Spolu s Jen najde v kuchyni nějaké víno. Jen je naštvaná, že všechno co říká, má sexuální podtón.
Později vede Andie učení ve formě hry, kterou všichni berou vážně. Chris navrhne, že je čas na horkou koupel, ale Andie trvá na tom, že se musí učit, ale vypadne ji časopis, kde je test nevinnosti, Jen si ho všimne a tak se všichni shodnou na tom, že si test udělají. Všichni střídavě čtou otázky nahlas a když Joey přečte poslední "Byla jsi někdy zamilovaná?" podívá se na Dawsona.
Andie čte výsledky na hlas. Chris měl nejnižší skóre, za ním Jen, Joey a Dawson se stejným počtem bodů za nimi a Andie s největším počtem bodů. Paceyho papír s odpověďmi se někde ztratil a když se ho na něj Andie zeptá, odmítá jí ho dát. Chris se ho zeptá, jestli ho nechce dát kvůli odpovědi na otázku číslo šestnáct. Když Andie přečte otázku "Měl jsi někdy sex s někým dvakrát starším než ty?" Chris ji řekne, že to je pravda, protože spal se slečnou Jacobsovou. Andie je šokovaná a opouští místnost se slzami v očích.
Dawson najde Chrise venku jak připravuje vyhřívanou vanu pro něho a Jen. Zeptá se Dawsona jestli jde na Jen dobře a Dawson mu poví, že je Jen teď zranitelná, ale Chrisovi je to zřejmě jedno a ukáže mu na osvětlené okno. Poví mu, jestli to okno zhasne, znamená to, že je tam s Jen. Pak mu řekne, že on bude tady a sám. Jen a Joey se dívají na úplně nové plavky pro hosty a Jen řekne Joey, že ji je líto, že se rozešla s Dawsonem.
Andie sedí na houpačce před domem, když za ní přijde Pacey a Andie se ho zeptá, proč ji nikdy o slečně Jacobsové neřekl. Pacey ji poví, že to není druh věci se kterou by se mohl chlubit. Taky ji poví, že šlo jenom o sex a pokud se jí to líbí nebo ne je sexuální bytost stejně jako ona. Andie není s jeho odpovědi moc nadšená a tak se od něj odvrátí. Pacey odejde a nechá jí tam samotnou.
Jen jde za Chrisem ven, ale zastaví ji Dawson, protože si myslí, že s ní nemá Chris dobré záměry. Jen mu ale řekne, že se nemusí řídit podle jeho plánu. Odejde a nechá ho tam spolu s Deenou. Řekne mu, že v testu Joey něco zjistila, ale chce za to polibek. Dawson ji ale poví, že se to nestane. Deena tedy nakonec souhlasí s tím, že mu to stejně poví. Podle odpovědi Joey byla zamilovaná dvakrát.
 
Jen a Chris jsou ve vyhřívané vaně a Chris začne Jen líbat. Chris řekne Jen, že se chce jen pobavit. Jen se ho zeptá, co myslí pod pojmem zábava a Chris ji znovu políbí. Všechno mezitím sleduje Dawson z obýváku. Vejde tam Pacey a zeptá se ho jestli je Andie v pořádku. Pacey mu řekne, že nechtěl Andie lhát a zeptá se ho, co by dělal na jeho místě. Dawson si myslí, že poslední dobou neví nic. Pacey mu na to řekne, aby se začal víc snažit.
Dawson si sedne vedle Joey na verandu. Zeptá se ji na její odpověď v testu a vysvětlí ji, jak to zjistil. Joey odejde a na verandu přijde Deena. Dawson ji řekne, aby odešla, ale Deena ho neposlechne. Všimne si, že Dawson pláče a když se ho na to zeptá Dawson se otočí a podívá se na ni. Řekne ji, že polibek není jen polibek, ale že má i své následky – zlomené srdce, přátelství i celej život.Deena se rozpláče a uteče. Když se Dawson otočí uvidí Joey, jak se na něj dívá.
Dawson si všimne, že vyhřívaná vana je už prázdná a v pokoji je tma. Sedne si na schody a dá si ruce do dlaní.
Joey zajde do Deenina pokoje a poví ji, že je v tom domě jediným normálním člověkem. Deena ji řekne, že nechce nikdy dospět, a Joey ji poví, aby ji pak sdělila, jestli se ji to povedlo. Dawson se probudí ráno na verandě. Vběhne do domu, kde všichni také spí. Andie se panicky vzbudí, protože test má začít za čtyři hodiny a oni toho moc v noci neudělali. Nahoře se Jen vzbudí v Chrisově posteli. Políbí se. Chris poděkuje Jen, jak sám řekne, za velmi zábavnou noc. Na nočním stolku jsou prázdné obaly od kondomů.
Pacey převezme vedení nad studijním programem. Skončí s učením a když jim zbyde chvíle, Pacey navrhne nějakou skupinovou činnost, a proto všichni skončí i v oblečení do bazénu.
Později se Andie omluví Paceymu, protože byla spíše překvapená tím, že má takové sexuální zkušenosti.
 
Dawson se znovu přiblíží k Joey a zeptá se ji, jestli si spolu můžou promluvit. Poví ji, aby jen poslouchala to, co ji chce říct, protože je to všechno pro Dawsona těžké. Nejdřív ji řekne, že litovat jejich prvního polibku, ale zároveň ví, co všechno mu přinesl. Joey mu řekne, že dvakrát se zamilovala do něj. Poprvé, když byli ještě přátelé a podruhé, když se políbíli. Při cestě pryč se Dawson zastaví nad spící Deenou a lehce jí políbí na čelo. Když odejde, Deena se vzbudí a usměje se. Všichni se shromáždí v autě Chrise a ten je odveze do školy. Učitel je stále nemocný a tak je test přesunut na později. Andie se zeptá, co budou teď dělat a Pacey jim řekne, že má nápad. Vezme je ven na fotbalové hřiště, kde všichni usnou uprostřed na trávě.

HUDBA V EPIZODĚ

Candy in the Sun (Swirl 360)

Chris pozve Jen, Andie k němu domů, aby se učili. Andie řekně Joey a dálším.

You (Switchfoot)

Jen a Chris ve vířivce.

Who Needs Sleep (Barenaked Ladies)

Pacey zkouší. Písnička hraje i na konci epizody, kde všichni leží v kruhu na fotbalovém hřišti.

Nobody But Me (Save Ferris)

Všichni skočí do bazénu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Celou noc
 • The all-nighter
 • 2. série, 7. epizoda (celkově 20. díl)
 • 18. listopadu 1998
 • 12. listopadu 2000
 • 44 minut
 • 4 853 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555175/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany