Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dokonalá svatba

V Ledárně se pořádá svatba. Všichni se tedy zapojí do číšnické pomoci, kromě Jen, kterou nikdo nepozval. Nejdříve vypadá svatba jako velká katastrofa, ale nakonec se vše urovná. Jen si tedy vyjde s Abby ven, ale jejich zábava nedopadne šťastně.

Dawson je pořád zničený z toho, jak slečna Kennedyová hodnotila jeho film. Pustí ho matce, ale ta mu poví, že jeho film je skvělý a Dawson začne pochybovat o svých filmařských schopnostech. Gale se mu ale snaží vysvětlit, že když se film nelíbí jednomu člověku nemusí být špatný. Když se začnou bavit o Mitchově nové práci, Gale připustí, že jí chybí.
Joey se ráno vzbudí a najde svého otce jak dělá v kuchyni snídani. Za chvíli tam přijde i Bessie a poví Joey, že v jejich restauraci se bude konat svatba její kamarádky. Joey se to moc nelíbí, ale Bessie si myslí, že je to dostane z dluhů.
Ve škole řekne Joey Jackovi o tom, že propustili jejího otce a že se v Ledárně bude konat svatba. Jack si všimne, že Joey nemyslí na nic jiného. Joey mu vysvětlí, že chování jejího otce tak brzy po propuštění nedává smysl, protože takhle se nenápadně mezi lidi nedostane. Jack poví Dawsonovi a Paceymu o svatbě a požádá je, jestli by nepomohli s obsluhou. Dawson se od Jacka doví, že pan Potter byl propuštěn.
Na záchodcích najde Jen Abby, poví ji, že se jí nelíbí její role v životě. Jen přizná, že se nejlíp měla právě po boku Abby, které se to líbí a tak se rozhodne, že se potřebují pobavit. Pacey přemluví před školou Andie, aby také přišla pomoct na svatbu, i když jak poví Andie, svatby se jí moc nelíbí. V Ledárně Dawson přivítá pana Pottera zpět. Když Mike odejde do kuchyně, zaslechnou Dawson a Joey dvě ženy, které se baví o návratu Mika zpátky do Capeside a myslí si, že se neměl vůbec vracet.
Joey dává každému úkoly. Dawson pozdraví svou matku v sálu a Gale mu poví, že dostane jeho otce zpátky. Mitch má však v plánu něco jiného, protože se objeví po boku paní Kennedyové. Pacey a Andie diskutují o svatbách při svatebním dortu a Andie omylem shodí horní patro dortu před zpanikařenýma očima Joey.
Dawson najde v jednom z pokojů nevěstu, která je hrozně hysterická. Tvrdí mu, že na svatbu nemůže, protože se bojí, že to bude největší chyba jejího života. Dawson se ji snaží utěšit, ale nedaří se mu. Za chvíli na dveře zaklepe Jack, který nechápe, co se děje. Dawson vyjde ven a všechno mu vysvětlí. Jack se nabídne a oba vejdou do pokoje, ale nevěsta se zamkla do koupelny.
Jen řekne Abby o svatbě, na kterou ji nikdo nepozval, aby pomohla. Abby v tom uvidí šanci pro neplechu a tak se tam rozhodne zajít. Na svatbě je Joey zhrozena z jejich situace. Bessie se jí snaží ujistit, že je všechno v pořádku, ale Joey toho má dost. Řekne Bessie, že nemají ponětí o tom, co dělají a že neměli souhlasit s tou svatbou. Obviní otce, že je do toho dostal a že nemůže spravit všechny chyby za jeden den. Bessie se otočí a odejde a když se otočí Joey, uvidí otce, jak stojí ve dveřích. Mike zklamaně odejde zpátky do kuchyně.
Dawson a Jack čekají před dveřmi do koupelny, až je nevěsta otevře, což se nakonec stane, jelikož ji Jack přesvědčí, že pátrání po dokonalé lásce je beznadějné a že by se neměla vzdávat toho, co teď má, pro něco, co neexistuje. Poví ji, že když půjde uličkou a podívá se mu do očí, uvědomí si, jak moc ho miluje a on ji.
Když začne oslava, Joey si promluví se svým otcem v kuchyni. Chce se mu omluvit, za to co řekla, ale Mike ví, že má Joey pravdu.
Pacey se snaží opravit dort. Andie naříká nad neštěstím, za které jsou odpovědní. Pacey si všimne, že má Andie jiný názor na svatbu než mu řekla a přestane spravovat dort, dokud nepřipustí, že se jí svatby líbí. Andie se tedy přizná ke své slabé stránce. Dawson řekne Jackovi, že Joey vždycky chodila za ním do jeho pokoje, když potřebovala s něčím pomoct a teď spíš chodí za ním. Jack ale řekne Dawsonovi, že on a Joey, vždycky budou spřízněné duše, protože zná Joey líp než kdokoli. Musí ji pomoct s tím, čím teď prochází.
Dawson poví matce, že žena, se kterou je jeho otec, je filmová učitelka, slečna Kennedyová. Přijde k nim Mitch a představí Nicole Gale. Dawson poví otci, že si chce s ním promluvit. Mitch mu řekne, že musí žít svůj život bez ohledu na to, co by to mohlo způsobit Gale.
Andie si všimne mezi svatebními hosty Jen a Abby a nařídí jim, aby odešli, než způsobí nějaký skandál. Při cestě ven vezme Abby láhev šampaňského.
Dawson zajde za Joey do kuchyně a chce vědět, co se děje. Připomene ji, jak silná byla, když byl její otec ve vězení. Naléhá na ni, aby si tu sílu ještě udržela víc než předtím. Joey potom řekne otci, že jí je jedno, co všechno říkají o její rodině. Všechno, co ji teď zajímá je, že je jejich otec opět doma.
Jen a Abby jdou po přístavišti a půjčují si mezi sebou láhev. Vylezou po schodech na jedno z vyhlídkových míst. Abby ji poví, že nikdy nebude úplně šťastná, protože když někde bude, tak bude chtít být někde jinde. Abby zakopne a spadne na zábradlí, přičemž se uhodí do hlavy. Když si Abby hladí své zranění a snaží se s pomocí zábradlí vylézt, Jen se své kamarádce směje. Opilá Abby náhle přepadne přes zábradlí a spadne do vody. Jen se rychle vrhne k zábradlí a podívá se dolů. Volá Abbyino jméno, ale když se neobjevuje na povrchu, Jen skočí do vody za ní.
Dawson uvidí svou matku sklesle sedět u stolu. Položí tác s pitím a požádá Gale, jestli by si s ním nezatančila. Do restaurace přijde Mike, který se převlékl z kuchařského do tmavého obleku. Přijde k Joey a začnou spolu tančit. Během tance si Mike všimne Dawsona, který se dívá jejich směrem. Zavede Joey k Dawsonovi a Gale přivítá Mika zpět. Mike požádá Gale o tanec a tak nechají Dawsona a Joey na tanečním parketu. Joey mu poděkuje za všechno, co udělal a řekl. Poví mu, že ho miluje a Dawson jí poví to samé. Chvíli se dívají do očí a pak se začnou líbat. Mike, Gale i Jack se usmějí, když uvidí, že jsou opět spolu. Zatímco se všichni těší z magického večera, Jen zabalená do deky pláče nad Abby, která se utopila.

HUDBA V EPIZODĚ

Kiss Me (Sixpence None The Richer)

Pacey a Andie se baví o manželství.

Shimmer (Shawn Mullins)

Nevěsta jde uličkou.

You (Shelby Starner)

Joey se baví v kuchyni se svým otcem.

Any Lucky Penny (Nikki Hassman)

Pacey jde tančit s Andie, Gail s Dawsonem.

Feels like home (Chantal Kreviazuk)

Joey tancuje se svým otcem a potom s Dawsonem.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Dokonalá svatba
 • A Perfect Wedding
 • 2. série, 18. epizoda (celkově 31. díl)
 • 28. dubna 1999
 • 6. ledna 2001
 • 44 minut
 • 4 325 500 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555079/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany