plakát seriálu

Dawsonův svět

(Dawson's Creek)

Epizoda 1×04 – Odhalení (Discovery)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dawson se dozví o poměru své matky s kolegou Bobem. Je odhodlán to říci svému otci.
Jen se přizná, proč přijela do Capeside.
Pacey se dozví, že byl Dawsonem natočen, když se miloval s profesorkou Tamarou a chce dostat kazetu k sobě.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dawson se spolu s Joey dívají na video s Jen, které natočil, a všimnou si scény, kde se Tamara miluje s nějakým mužem. Pacey, Jen, Dawson a Joey se sejdou v Ledárně a začnou se bavit o tom, co Dawson nechtíc natočil se slečnou Jacobsovou. Dawson pak doprovodí Jen domů a ona ho políbí tak, aby vše mohla její babička vidět. Babička ji varuje, aby neudělala stejnou chybu jak v New Yorku.
Když Dawson přijde do svého pokoje, najde tam Paceyho, který hledá kazetu s Tamarou. Svěří se mu, že muž se kterým se slečna Jacobsová miluje na pásce, je on.
Dawson poprosí Joey aby s ním šla nakupovat, protože potřebuje sehnat dárek pro své rodiče, kteří oslaví 20. leté výročí svatby. V jednom obchodě narazí na jeho mamku s jejím spolupracovníkem. Dawson si ničeho nevšimne a Bob mu připadá sympatický.
Pacey se setká s Tamarou v jedné místní kavárně, která tam zatím čte nějaké osnovy a Pacey se jí zeptá, jestli nemá nějakou knihu o sexu. Chce jí položit své ruce na její, ale ona ucukne, protože se bojí, že by je někdo mohl vidět.
Jen se zatím dívá s Dawsonem v jeho pokoji na jejich film a Dawsona napadne, že by mohli zajít do televizní stanice, aby udělali dabing.
 Na další den, v televizní stanici, Jen moc dabing nejde a tak si raději dají přestávku a uvidí, jak se jeho mamka líbá s Bobem. Dawson z toho má šok, ale nic neříká. Jen mu nabídne, že si s ní o tom může promluvit, ale Dawson raději zajde za Joey. Když se doví, že Joey o všem věděla, řekne jí, že ho zradila. Joey se mu sice chce omluvit, ale Dawson jí neposlouchá, a řekne jí, že mezi nimi je konec.
Dawson jde s Jen na procházku, a řekne jí, že by si měli důvěřovat a nemít mezi sebou žádná tajemství. Proto se mu Jen svěří, že ji tady do Capeside poslali z New Yorku, protože byla ve špatné partě a že spala s mnoha svými kluky. Dawson je zaskočen, že Jen už není panna.
Tamara mluví s panem Goldem, čehož si všimne Pacey, a začne žárlit. Zeptá se jí, jestli s ním něco má, ale ona mu odpoví, že pan Gold je gay. Paceymu se viditelně uleví. Když se Dawson s Jen setkají ve škole, je mezi nimi nějaká divná atmosféra. Když se ho Jen zeptá jestli je všechno v pohodě, Dawson jí sice odpoví, že jo, ale myslí si úplně něco jiného.
Dawson se o tom baví s Paceym ve videopůjčovně a Pacey mu řekne, že je nejspíš vylekaný z toho, že je Jen zkušenější, než z toho, že už není panna.
Dawson se rozhodne říct svému otci o poměru její matky s jiným mužem, ale když přijde pravý moment mu to říct, neodhodlá se.
Joey jde za Dawsonem aby si promluvili o Jen, ale Dawson si ji moc nevšímá, protože neví jestli jsou ještě přátelé.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Toad The Wet Sprocket (Amnesia)

Dawson vidí, jak jeho matka líbá Boba.

World Outside (The Devlins)

Pacey vidí Tamaru a Golda v kavárně.

Stand By Me (Say-So)

Jen přijde do Ledárny za Joey pro radu.

Full of Grace (Sarah McLachlan)

Joey se baví s Dawsonem.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dawson: Jak to mám tátovi říct? Tati, ženská, se kterou se chystáš oslavit dvacet let manželství, spí teďka s Bobem. Zřejmě se vůni jeho Old Spice nedalo odolat.
Joey: Oba víme, že to není ten nejlepší příklad.
Hlavní postavy
Dawson Leery
Joey Potterová
Jen Lindleyová
Pacey Witter
Vedlejší postavy
Evelyn 'Grams' Ryanová
Gail Leeryová
Bessie Potterová
Benjamin Gold
Tamara Jacobsová
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevOdhalení
Původní názevDiscovery
Premiéra10. února 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody