Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ples

Na capesidské střední se pořádá ples a tak se všichni rozhodnou vyrazit. Jack se konečně seznámí s celou partou, ale také to nepřinese moc dobrého. Dawson s Joey zažijou první velkou krizi a je jen na nich jestli ji překonají.

Dawson, Joey, Pacey a Andie jsou v Dawsonově pokoji a dívají se na televizi. Při konečných titulkách začne Andie tančit a řekne jim, jak hrozně se těší na ples. Dawson, Pacey i Joey si myslí, že akce pořádané školou a především ples nejsou pro ně. Andie všem řekne, že takové tancování může být jako dobrá milostná předehra, což všechny zaujme.
Bessie veze autem Joey do školy a Joey se jí svěří, že se políbila s Jackem, což Bessie rozesměje. Řekne ji, že to pro ni nic neznamenalo, ale bojí se, že by to mohl Dawson zjistit. Bessie ji poradí, aby dělala, jako by se nic nestalo.
Jen a Abby pozorují v parku před školou holky s umělýma prsama jak mluví s fotbalovými hráči. Abby řekne Jen, že chystá přebrat na plese jedné holce jejího kluka. Jen si myslí, že to není dobrý nápad a že se jí na ples nechce. Abby ji řekne, aby zůstala doma a četla s babičkou Bibli.
Na chodbě ve škole uvidí Dawson pár jak se spolu hádají a slíbí Joey, že se s ní nikdy nebude hádat na veřejnosti. Začnou si povídat o sexu a když kolem nich projde Abby s Jen oba souhlasí s tím, že Abby má na Jen špatný vliv. Joey napadne, že by měla Jen pozvat na ples,. Dawson vejde do své třídy a Joey jde taky do své, ale když uvidí na druhé straně chodby Jacka, rozhodne se jít jinudy.
Pacey a Andie si povídají o plese a Pacey jí řekne, že netančí. Už je pro něj dost těžké tam jít a nikdo ho nepřemluví, aby ještě tančil. Přijde tam Dawson a Andie se ho zeptá, jestli by s nimi mohl jít i Jack. Dawson souhlasí a Pacey varuje, že to nedopadne dobře, ale nikdo ho neposlouchá.
Dawson přijde domů a na verandě sedí jeho rodiče. Řeknou mu, že se rozhodli žít odděleně. Dawson jim řekne, že jejich rozhodnutí nestojí za nic.
 
Jack a Andie čekají na Paceyho a mezitím si povídají o jejich matce. Andie mu řekne, že se chce konečně bavit. Andie mu pak poví, že se možná setká se ženou svých snů. Jack ji odpoví, že ji možná už potkal. Než se ho Andie zeptá, co tím myslel, přijede Pacey v policejním autě.
Mitch a Gale dávají jeho věci do auta. Mitch ji poví, že je to jenom zkouška. Gale se ho zeptá, jestli spolu můžou normálně mluvit a Mitch ji odpoví, že mu může kdykoliv zavolat. Když Mitch odjede, začne Gale brečet.
Všichni dorazí na ples. Andie seznámí Jacka s Jen a Joey je z Jackovy přítomnosti nervózní. Dawson a Joey tančí, zatímco se Pacey se na ně z povzdálí dívá. Jack při tanci s Andie narazí do Joey a rychle se ji omluví. Andie pak přinutí Jen, aby si šla zatančit s Jackem. Při tanci se zeptá Jen Jacka, jestli si taky nemyslí, že se je snaží dát dohromady.
Dawson a Joey tančí a Dawson se ji svěří, co se stalo s jeho rodiči. Joey si všimne jak Jack a Jen tančí a zeptá se na to Dawsona. Dawson ji řekne, že byl jeden z dohazovačů, což Joey naštve. Myslí si, že Jen je úplně jiná než on a že jim to nemůže klapat. Andie najde Jacka a Jen a řekne jim, že je čas vystřídat partnery. Požádá Dawsona o tanec a Jacka postrčí k Joey. Oba jen stojí naproti sobě a Joey se občas podívá po Dawsonovi. Jack ji poví, že to, že ji políbil, nebylo správné a Joey mu řekne, že kdykoliv se podívá na Dawsona, se cítí vinná. Joey se to nelíbí a uteče. Jack se rozběhne za ní. Najde jí před tělocvičnou a opět se ji omluví. Joey mu rozzlobeně řekne, že už si všimla jeho omluvy. Jack se jí zeptá, proč je tak rozhněvaná. Joey mu řekne, že není zlá kvůli tomu, že ji políbil, ale kvůli tomu, že mu polibek vrátila. Otočí se, a uvidí za sebou Dawsona, který všechno slyšel. Joey uteče na záchod a nechá stát naštvaného Dawsona na chodbě.
 
Abby flirtuje s klukem Christy. Jen a Abby si spolu povídají a Jen ji poděkuje, že ji na ples pozvala, ale raději by už šla domů. Přijde k nim Jack a řekne jim to samé. Dawson ho chytne a zeptá se ho, co se děje. Jack mu odpoví, že by se měl raději zeptat Joey. Dawson ale chce vědět, co se mezi nimi stalo a tak mu Jack řekne, že to byla divná noc, když se to stalo. Řeknu mu, že se mu neomluví, protože by to klidně udělal znova. Dawson ho udeří a pošle k zemi.Pacey najde Christy na chodbě a začne si s ní povídat. Christy mu řekne, že přemýšlí o tom, že její kluk flirtuje se vším, co se hýbe a že to nemůže zastavit. Pacey ji řekne, že ví o osmistech kluků, jejichž puls se zrychlí pokaždé, když kolem nich projde. Řekne ji dobrou noc a chce odejít, ale Christy ho zastaví. Zeptá se ho, jestli je jedním s nich a Pacey řekne že ano. Požádá ho o tanec a Pacey ji obejme a začnou spolu na chodbě pomalu tančit.
Mitch je sám v motelovém pokoji a dívá se na telefon. Gale je doma, když zazvoní telefon. Zvedne ho a po krátkém tichu se ozve Mitch, který řekne Gale, že se zamiloval do Teleshopingového kanálu. Gale mu řekne, že si nikdy neuvědomila, jak velký je jejich dům. Mitch ji řekne, že pro nich dva je jejich dům až příliš malý.
Andie se rozloučí s Jen a Jackem. Jack se Andie omluví, že ji zkazil noc a odejde spolu s Jen. Andie se otočí a uvidí Paceyho jak tančí s Christy. Když ji Pacey taky uvidí, zastaví se, ale Andie uteče. Joey sedí na schodech a Dawson kolem ní projde aniž by si ji všiml. Joey se slzami v očích se mu snaží vysvětlit polibek s Jackem. Omluví se mu a řekne, že neví jak to má nepravit. Joey řekne Dawsonovi, že to není všechno o tom polibku, ale že to je o ní. Pak se Dawson rozhlédne okolo a zjistí, že kolem nich stojí zástup diváku a proto raději odejde.
Jack a Jen dorazí domů její babičky a povídají si o plesu. Jen řekne Jackovi, že se opravdu dobře bavila.
Jack odejde a projde kolem Mitche jedoucím v autě. Mitch zastaví před domem a přes okno pozoruje Gale.
Andie je na molu a dívá se do vody. Přijde tam Pacey a začnou se trochu hádat. Pacey se zeptá Andie proč ho má ráda. Pacey se ji omluví a požádá ji o tanec. Začnou spolu tančit pod svitem hvězd. Začnou se zase škárlit a pak se políbí.
Dawson se vrátí domů a najde Joey v pokoji. Joey se mu opět omluví. Joey mu taky řekne, že chce zjistit, co ještě chce. Dawson ji nabídne, že to zjistí spolu, ale Joey si myslí, že by to měla udělat sama. Dawson mlčí a Joey jde k oknu. Dawson ji řekne, že ji miluje. Joey se k němu otočí se slzami v očích a řekne že ona jeho také.Joey ale pokračuje v tom, že chce odejít a Dawson se ji nevěřícně ptá, jestli tohle je konec. Joey se s ním rozloučí. Vyleze z okna a venku se zastaví. S pláčem pokračuje k žebříku. Dawson jde k oknu a s hněvem shodí věci s poličky. Oknem vyleze na střechu a pozoruje Joey, jak utíká pryč. Má slzy v očích, jde na kraj střechy a skopne žebřík vedoucí k jeho oknu na zem.

HUDBA V EPIZODĚ

Footloose (Kenny Loggins)

Joey, Pacey, Dawson a Andie koukají na film Footloose.

Kiss Me (Sixpence None The Richer)

Joey vystupuje z auta. Jen a Abby si povídají.

Sell Out (Reel Big Fish)

Písnička hraje na plese než začnou tancovat.

She's So High (Tal Bachman)

Dawson tancuje s Joey, Andie s Jackem a Abby se baví s Jen.

Did you ever love somebody (Jessica Simpson)

Jack tančí s Jen, Joey s Dawsonem. Písnička hraje i ke konci epizody, kde tančí Pacey s Andie.

Special (Garbage)

Pacey vysvětluje Andie, že netancuje a nikdy nebude.

Take me home (Donna Lewis)

Joey tančí s Jackem.

If you sleep (Tal Bachman)

Pacey se baví s Christie na chodbě školy. Začnou tancovat.

Man On A Mast (Wine Field)

Pacey mluví s Andie venku.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Ples
 • The dance
 • 2. série, 6. epizoda (celkově 19. díl)
 • 11. listopadu 1998
 • 11. listopadu 2000
 • 43 minut
 • 5 275 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555179/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany