Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Po škole

Dawson, Jen, Joey a Pacey dostanou školní trest – musí být v sobotu po škole. Po chvilce nudy si zahrají hru na pravdu, která všechny dost zabaví. Jen pochopí, že se Joey Dawson líbí, ale bohužel s tím nic nezmůže.

Jako obvykle, se Joey dívá s Dawsonem na film v jeho pokoji, a když se Dawsonovi film nelíbí, vypne ho. Baví se o tom, že se mu líbí film E. T. mimozemšťan, a Joey se mu začne smát. Dawson si myslí, že většinou holky přitahuje na klucích romance. Joey si ale myslí, že většině se líbí kluk s autem a velkýma bicepsama.
 Ve škole uvidí Dawson Paceyho a Jen jak si o něčem povídají a smějí se přitom. Když se jich se zeptá, o čem se bavili, neodpoví mu. Na tělocviku Dawson přinutí Paceyho říct, o čem se s Jen bavil. Pacey jí říkal jeho přezdívku Umpa Lumpa. Dawson se za tu přezdívku stydí a naštve se na něj, že to Jen říkal, a když se chce předvést nabídne mu, že si zahrají basket jeden na jednoho. Když ho během hry nazve Pacey Umpa Lumpa, Dawson mu hodí míč přímo do obličeje, čímž mu zlomí nos. Tak ho trenér nechá v sobotu po škole.
 Jen sedí ve třídě, a učitel právě vede diskusi o euthanasii, a když se Jen přidá, ve svém názoru použije slovo "kurva", nechá i ji pan Pickering v sobotu po škole.
Joey, která ve svém přednášejícím referátu použije slovo harém, spolužáci se ji okamžitě začínají ptát na mnohonásobné partnerství. Zvlášť fotbalista Grant. Když stojí v řadě na oběd, Grand ji předběhne a znovu má komentáře ohledně jejího referátu, Joey se naštve, několikrát ho uhodí a také je nucena sobotní den strávit ve škole.
 Jen a Dawson vejdou do knihovny, kde se má jejich trest uskutečnit a najdou tam Paceyho, který tam musí být také, protože něco udělal a nechce to říct. Za nimi přijde i Joey a Abby, školní výtržnice. Všech se zeptá, proč tu jsou a když jí všichni odpoví, kromě Paceyho, řekne, že je tam s nimi kvůli drogám a orgiím v klučičí šatně. Když se začnou nudit, Abby navrhne, aby si zahráli na pravdu. Jako prvního se zeptá Paceyho, proč je po škole, a když nechce odpovědět, vybere si raději fant. Abby mu řekne, aby se 10 sekund líbal s Jen. Dawson žárlí, protože je na nich vidět, že se jim to líbí. Pak se ptá Pacey a vybere si Joey. Zeptá se ji, koho chce, a když i ona nechce odpovědět a vybere si fant, Pacey jí řekne, že se má 15 sekund líbat s Dawsonem. Udělá to, a i když jim to zpočátku moc nejde, ke konci je vidět, že je to obou příjemné. Na řadě s ptaním je teď Joey a ta se zeptá Jen, jestli jí Dawson přitahuje nejvíc na škole. Sice odpoví, že ano, ale nezní moc přesvědčivě a dodá, že kdyby tolik nelpěla na vztahu s Dawsonem, už by dávno měla kluka.
 Knihovnice paní Tinglová, která je měla hlídat se dívá na nahrané díly jednoho z nekonečných seriálů, a proto se rozhodnou utéct z knihovny. Jdou si ofotit svoje zadky, a zkoušejí hádat, od který komu patří. Jen vezme jeden obrázek s pozadím, o kterém si myslí, že patří Paceymu. Dawsonovi se to všechno kolem Paceyho a Dawsona nelíbí. Rozhodnou se tedy jít do tělocvičny, kde se při basketu rozhodne, kdo je z nich lepší. Zatímco hrají, Jen, Joey a Abby si povídají na lavičkách. Joey se jako vždy na Jen hrubá, a Jen to nemůže už vydržet a řekne jí, že se vzdává, protože chtěla být její kamarádka, ale Joey jí jen trápila. Do jejich rozhovoru se připlete Abby, která řekne, že dvě holky, které mají zájem o jednoho kluka nemůžou být kamarádky. Jen si uvědomí, že opravdu Joey něco cítí k Dawsonovi a řekne, že to nemá zapírat. Dawson mezitím vyhraje, ale nedívali se na čas a v  knihovně na ně už čeká knihovnice a za trest rozsype všechny knižní karty a řekne jim, že mají za úkol seřadit je znovu podle abecedy. Všichni se také doví, že Abby si vymyslela, proč vlastně je za trest ve škole. Ne kvůli drogám, ale že přišla pozdě do hodiny.
Pacey se také přizná, proč je po škole. Když ho Dawson uhodil míčem, všimly si ho roztleskávačky a Pacey se díky tomu vzrušil a když se "odreagoval" ve sprše, načapal ho trenér. Dawson řekne Joey, že se mu pořád zdá, jak se miluje s Jen. Joey se ho zeptá, proč je každý tak posedlý sexem a Dawson ji řekne, že když najde toho pravého pochopí to. Joey mu řekne, že už ho našla a rozpláče se. Dawson se jí snaží utěšit, a snaží se s ní dostat, kdo je pro ni ten pravý, ale Joey mu nic neřekne, protože si myslí, že kdyby to řekla, všechno by se změnilo. Později přijde knihovnice a pošle je domů.

HUDBA V EPIZODĚ

Stupid (Chickenpox)

Záběry na školu, školní chodba.

Grace (Michelle Malone)

Dawson se líbá s Joey.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Po škole
 • Detention
 • 1. série, 7. epizoda (celkově 7. díl)
 • 3. března 1998
 • 30. září 2000
 • 44 minut
 • 5 380 500 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555178/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany