plakát seriálu

Dawsonův svět

(Dawson's Creek)

Epizoda 1×03 – Polibek (Kiss)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dawson se dosáhl vysněného cíle, může chodit do třídy k panu Goldnovi. Plánuje si první polibek s Jen, chce aby to bylo dokonalé. Joey potká zajímavého kluka a snaží se před ním skrýt svou identitu. Pacey stále bojuje s profesorkou Tamarou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Joey a Dawson se u něj dívají na romantický film a Dawson si představuje, že takové by to mohlo být i s Jen. Řekne Joey, že se s Jen ještě nepolíbili, protože čeká na ten pravý okamžik, aby to bylo dokonalé jak ve filmu. Joey se ale snaží vysvětlit, že filmy nejsou skutečnost, ale Dawson si stojí za svým.
 Na příští den ve filmové třídě pana Golda se studenti baví o jejich připravovaném filmu a když Dawson řekne pár svých nápadů ohledně filmu, panu Goldovi se zalíbí a proto se rozhodne nechat Dawsona v jeho třídě, pokud by ale přijmul roli asistenta produkčního v Cliffově filmu. Dawson souhlasí. Jen přijde na natáčení a řekne Dawsonovi, že jí Cliff dal roli ve filmu, z čeho Dawson nemá radost.
 Tamara se setká s Paceym ve třídě, aby si promluvili o jeho prospěchu a jelikož Pacey propadá, nabídne, aby ho Tamara doučovala. Tamara nakonec souhlasí a sejdou se v šest večer. Když se sejdou má Pacey na Tamaru hodně otázek a také se jí zeptá, jestli by byla stejné stará jako on, šla by s ním na rande. Tamara mu ale odpoví, že ne. Pacey má přečíst knížku, ze kterých mu pak dá Tamara připravené otázky a pokud odpoví správně, čeká na něj odměna. Pacey v tom uvidí svou příležitost a když odpoví na všechny otázky správně, chce dostat slíbenou odměnu. Tamara mu řekne, aby se svlékl, což se Paceymu nelíbí a proto odejde.
 Joey, která pracuje v restauraci své sestry, v Ledárně, uvidí přicházet do restaurace hezkého kluka, který se jí zalíbí. Později, když je v docích, uslyší, že někdo hraje na housle. Zjistí, že je to ten kluk z restaurace, který se jí představí jako Anderson Crawford. Je synem bohatých rodičů sbírající starožitnosti a pluje s nimi na své lodi po celém světě. Myslí si, že je Joey, jak on v Capeside na návštěvě a Joey, která nechce prozradit, že je obyčejnou holkou z města, mu raději řekne, že se jmenuje Debra Carsonová z New Yorku. Na zítřek si domluví rande, půjdou se projet na lodi.
Při natáčení Cliffova filmu, produkční Nellie má neustále narážky na Dawsona, protože ho tam nevidí ráda. Dawsonovi se ale podaří uplatnit jeho zkušenosti s natáčením, když při filmování scény, kdy kameraman musí běžet a zároveň točit, přijde z nápadem, aby si kameraman sedl na kolečkové křeslo.
 Příští den se setkávají Joey s Andersonem, aby se spolu projeli na loďce. I když jí to je nepříjemné, pokračuje ve svých lžích, tvrdí, že chodí do internátní školy a její táta je ředitelem velké společnosti vyrábějící tampóny. V něčem ale změní své chování. Nedrží si už takový odstup od něj a je mnohem přátelštější. Anderson se jí zeptá, jestli má kluka, když si od něho drží odstup. Joey se ho zeptá, jak by mu bylo, kdyby jeho dívka odešla s jiným. Odpoví ji, že by to nějak překousl, kdyby to netajila. Touží po dívce, která by byla k němu upřímná. Málem se políbí, ale Joey ucukne a dá se k odchodu. Snaží se mu říct pravdu, ale poví mu jen, že není žádná Popelka. Joey pracuje v restauraci a je už od rána nějaká nesvá. Jen a Dawson, kteří tam přijdou si toho všimnou a pak přijdou na to proč. Do Ledárny přijde Anderson a Joey začne zmatkovat. Rychle si sedne k Dawsonovi a předstírá, že tam nepracuje. Anderson jí požádá, aby šla s ním, ale odpoví mu, že nemůže, protože jde večer hrát scrabble. Dawson jí málem prozradí, ale Jen všechno zachrání.
Pacey řekne Tamaře, že se mu nelíbí, že flirtuje s panem Goldem. Tamara se ho zeptá, co od ní chce. On jí odpoví, že jen ji.
 Dawson a Jen jdou spolu na místo, kde by Dawson chtěl dokončit svůj film. Natáčení jde velmi dobře, když najednou Dawson přistoupí k Jen a chce ji políbit, ta si ale všimne, že je kamera pořád zapnutá. Je ze všeho strašně nervózní, a ví, že by jejich polibek nemusel být dokonalý, jak si Dawson přeje. Najednou zaslechnou kroky a raději se skryjí, protože jsou na soukromém pozemku. Když se schovávají, nakonec políbí. Kroky patřily Paceymu a Tamaře, kteří se tam začnou milovat. 
 Dawson, který zapomněl vypnout kameru, je celou dobu nahrává.
Joey jde za Andersonem k němu na loď. Ten se s ní rozloučí, protože zítra odjíždí a dá jí své telefonní číslo a nabídne ji, že ji v New Yorku navštíví. Joey se snaží opět vymyslet nějakou lež, ale moc se jí to nepovede. Joey se s Andersonem na rozloučenou políbí. Joey zahodí jeho telefonní číslo.


Hudba v epizoděvložit další píseň

All I Want (Toad The Wet Sprocket)

Dawson natáčí scénu s Jen.

What would happen (Meredith Brooks)

Dawson se líbá s Jen.

First Time (Billie Myers)

Záběry na molo pak na školu.

Pretty Deep (Tanya Donelly)

Jen, Dawson a Joey sedí na baru v Ledárně. Přichází Anderson.
Hlavní postavy
Dawson Leery
Joey Potterová
Jen Lindleyová
Pacey Witter
Vedlejší postavy
Evelyn 'Grams' Ryanová
Gail Leeryová
Bessie Potterová
Nellie Olesonová
Benjamin Gold
Tamara Jacobsová
Cliff Elliot
Bodie Wells
Anderson Crawford
Student #2
Football Player #1
Football Player #2
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevPolibek
Původní názevKiss
Premiéra7. února 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody