Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pozor na svá přání

Dawson má narozeniny a tak Joey s Paceym připravují tajnou oslavu. Mezitím Andiina doktorka poradí Andie, aby si dnešní večer užila bez jakýchkoliv starostí a ta s radostí uposlechne. S Dawsonem a Paceym zajdou do jednoho baru, kde si opravdu užívají. Když přijdou poté na oslavu, všechno se zvrhne.

Někdo zaklepe na dveře Dawsonova pokoje a dovnitř vstoupí znepokojený Pacey, který se diví, proč ho Dawson zavolal tak pozdě večer. Dawson je rozrušený ze svých šestnáctých narozenin, které mu za pár minut začínají. Všichni ostatní, které zná, se ve svých životech pohybují - Pacey je jeho "stálý ideální přítel", Joey hledá sebe samu a on je stále ta stejná nedůležitá osoba, kterou vždycky byl. Také je poněkud naštvaný, že ztratil Joey kvůli gayovi. Pacey mu navrhne, že by se měl na svůj život soustředit, že by si měl určit nějaké cíle. Dawson s tím souhlasí a řekne mu, že Joey je jeho cílem. Rozhodne se ji získat zpátky.
Mitch je v kuchyni a Gale je překvapená, že ho tam vidí. Mitch jí vysvětlí, že jen pokračuje v tradici, že na Dawsonovi narozeniny vždy dělal snídani. Sedne si k snídani a Mitch vezme Gale ven, aby si promluvili o tom, co dají Dawsonovi za dárek. Gale mu tam řekne, že mu už koupila auto. Mitch je překvapený, že udělala tak důležité rozhodnutí bez toho, aby si s ním o tom promluvila a začnou se spolu hádat. Dveře jsou pootevřené a Dawson to zaslechne.
Do Ledárny dorazí se svými přítelkyněmi Abby a posadí se na oběd. Přítelkyně Abby poblahopřejí Jackovi, že se přiznal a Abby mu řekne, že je to zničující, protože je hrozně roztomilý. Viditelně s ním flirtuje, ale Jack jí řekne, že je Satan a odejde.
Andie je v kanceláři své terapeutky a řekne své doktorce, jak těžké je to všechno překonávat a jak moc se bojí toho, co od ní ostatní potřebují. Doktorka se ji zeptá, co potřebuje ona. Andie ji poví, že by si přála zbavit se svých starostí a být jedna z těch normálních. Doktorka předepíše Andie jednu noc naprosté zábavy, jednu noc bez toho, aby jí znepokojovalo, co si o ní ostatní myslí a aby dělala jen to, co chce. Andie se to líbí.
Dawson přijde za Joey a požádá ji, jestli by si s ní nemohl promluvit o samotě.
Jen pozoruje Tye, jak zabaluje dárek pro Dawsona a Ty jí řekne, že cítí, jak se na něj dívá. Jen mu nevěří, ale nabídne mu, aby to pro ní demonstroval. Ty jí řekne, aby zavřela oči a zeptá se jí, jestli cítí, že se na ní dívá. Jen zatřese hlavou, že ne a Ty se k ní přiblíží a políbí jí. Pak toho ale nechá, protože se bojí, že by je mohla vidět babička Jen a tak se vrátí k zabalování.
Dawson a Joey jdou po přístavišti a mluví o svém dětství. Joey s tím souhlasí a řekne mu, že se snaží pracovat na jejich přátelství. Dawson ji ale ujistí, že nejde jen o přátelství, protože ji chce zpátky, protože jediná věc, která mu dává smysl, je právě ona. Joey mu ale poví, že se nerozešli kvůli němu a ani ne kvůli Jackovi. Jelikož to bylo kvůli ní. Dawson se ji zeptá, jestli k sobě nepatří, pak kdo.
Joey, Bessie a paní Leeryová připravují v kuchyni věci na party a Joey se diví, proč připravuje večírek pro někoho, kdo jí nenávidí. Bessie jí ujistí, že až se Dawson vrátí z projížďky s Paceym, bude v dobré náladě.
Dawson, Pacey a Andie jedou v jednom z policejních aut Paceyho otce. Andie je vzadu za mříží a snaží se být v dobré náladě a užívat si. Pacey je z ní nervózní a Andie mu připomene, že jí slíbil, že se dneska bude bavit, protože jí to předepsala doktorka a když mu Andie řekne, aby zastavil, protože spatří klub, udělá tak.
Ty najde Jen a ta vycítí, že jí pozoruje, za což jí Ty pochválí. Začnou se líbat, ale Ty to znovu přeruší. Jen se ho na to zeptá. Ty ji poví, že ho vzrušuje, když je u ní blíž a myslí si, že by se mu to mohlo vymknout z ruky. Jen řekne, že je to jak z padesátých letech a pak se znovu začnou líbat.
Pacey, Andie a Dawson vlezou do baru, kde poslouchají skupinu. Andie Dawsonovi vysvětlí, jak jí terapeutka řekla, aby byla nespoutaná a bavila se. Řekne mu, že by se k ní měl možná Dawson připojit. Pacey jim sdělí, že jde na záchod a Dawson a Andie řeknou číšnici, že chtějí dvě koly s rumem.
V baru si Pacey všimne, že Dawson a Andie pijí něco víc, než jen kolu. Je noc, kdy můžou jít na pódium diváci a zazpívat. Pacey se je pokusí zastavit, ale nejde mu to a tak skončí Andie a Dawson na jevišti. Dawson začne zpívat o sobě a Joey, Jackovi a jeho párty. Andie se přídá s tím, že její brácha je gay, druhej mrtvej a máma má běsy.
Pak se posadí ke zmatenému Paceymu, který se diví, proč se chovají tak podivně. Trochu se napije z Dawsonovy sklenice a uvědomí si, že v kole měli alkohol. Dawson a Andie se pokusí objednat si další pití, ale číšnice chce vidět jejich občanky. Andie jí řekne, že to měla udělat už dávno, protože je jim šestnáct. Pacey zakročí a oba dva dostane ven z baru.
V garáži se Jen a Ty mazlí v autě Dawsona. Ty řekne, že to nemůže udělat. Poví ji, že ho svádí, ale nevěří v předmanželský sex. Jen se ho zeptá, kdo tady mluvil o sexu. Ty ji poví, že s její historií, líbání neskončí jen u líbání. Jen není ale moc nadšená z toho, co slyší. Ty ji řekne, že jak on chce být každou neděli v kostele, Jen dokončí, že ona je děvka na sobotu. Jen odejde.
Dawson, Andie a Pacey konečně dorazí na párty a Pacey se omluví Joey, že ho obelstili a pili alkohol. Dawson a Andie začnou tančit na stole, dokud je Joey nezastaví. Snaží se dostat Dawsona nahoru do pokoje, než to zjistí jeho rodiče a Pacey zatím odnáší Andie pryč. Při cestě nahoru řekne Dawson Joey, že zpíval blues. Zeptá se ji, jestli ví něco o blues. Joey mu odpoví, že víc než ji zajímá. Otevře dveře do pokoje a uvidí tam Jacka a Abby, jak se líbají v Dawsonově posteli. Dawson se začne nahlas smát, ale Joey na tom nic vtipného nevidí. Poví, že už to nevydrží a odejde. Jack seběhne za Joey dolů po schodech a za ním jde Abby, která se zastaví u svých kamarádek. Poví jim, že už není tak moc gay. Jack jim ale řekne, že je gay víc, než kdy předtím a jde za Joey.
Když Gale položí na stůl dort, Dawson přijde do kuchyně. Zeptá se, jestli je čas něco si přát. Jeho matka ucítí jeho dech a zeptá se ho, jestli pil. Dawson řekne, že si teď bude přát. Přeje si, aby jeho máma nikdy nespala se svým spolupracovníkem. Aby jeho táta přestal mluvit o tom, že si najde práci a konečně si nějakou našeů a aby se oba přestali hádat a alespoň předstírali, že jsou dospěli. Jde k Paceymu a každý se dívá. Poví mu, aby přestal s tou přeměnou jedničkáře a všudypřítomného anděla a vrátil se zpátky, tam kde byl, protože se teď cítí, že je jeho život lepší než jeho. Pak přejde k Jackovi. Řekne mu, že se mu líbí kluci a přitom mu ukradl holku. Rozhlédne se okolo po dalším cíli a je to Joey. Řekne ji, že je jedinej šestnáctiletej člověk, který se snaží najít sebe samu a že to akceptuje. Potřebuje se najít a on to akceptuje. Začne běhat po místnosti a hledat jí, volá její jméno, sehne se pod stůl a pak se na ní zase podívá. Jde k ní a chytne jí. Začne jí líbat, ale Joey ho odstrčí. "Nech toho, Dawsone," řekne Joey a strčí ho. Dawson zavadí a stůl a jeho tvář přistane přímo v narozeninovém dortu.
Dawson a Andie jsou oba v koupelně. Dawson zvrací do umyvadla a Andie zase do záchodu. Viditelně se necítí moc dobře a oba přísahají, že už nikdy si nevezmou ani kapku alkoholu dokud budou naživu. Jejich rozhovor je přerušen, když se oba vrhnou ke umyvadlu a záchodu a jejich jídlo vyjde na povrch.
Mich se zeptá Gale, jestli rozbili Dawsonovi život. Gale řekne, že ne a že auto vrátí. Mitch navrhne, že by mu mohli společně koupit starší auto a Gale souhlasí.
Jack přijde k Joey ven a pozdraví ji. Joey mu poví, že je už tak špatný, že zorganizovala nejhorší párty na světě, ale nechápe, proč se líbat s Abby, potom, co udělala jeho rodině. Jack ji poví, že každý mu říká, že je v všechno v pohodě, ale Abby mu řekla věci, ze kterých cítil, že je jako ostatní. Joey se ho zeptá, jestli by nevešli do pokoje. Jack ji ale přeruší, že by to stejně zastavil, protože od té doby co začal, se cítil jako gay. Joey mu řekne, že všichni musí projít bolestí dospívání, ale jen on to má trochu těžší, ale za to má štěstí, že jsou při něm lidi, který ho podporujou. Jack si myslí, že být gayem je slovo pro osamělost, ale že nechce zůstat sám. Začnou se dívat na měsíc.
Jen se vrátí domů a najde Tye na verandě. Poví ji, že by se už neměli vídat. Jen se ho zeptá, jestli čekal v zimě na to, aby ji řekl něco, co už bylo jasné před dvěma hodinama. Tyson jí řekne, že to potřebuje vysvětlit a Jen mu poví, aby se netrápil a vysvětlení nabídne ona. Řekne mu, že si na ní vyléval jen svůj žal. Tyson s ní souhlasí a řekne jí, že je pro něj těžké s ní být, protože je tak krásná, tak sexy a nutí ho dělat věci, které by dělat neměl. Omluví se jí, že jí zranil.
Dawson leží na své posteli, dívá se do stropu. Dovnitř vejde Joey. Zeptá se ho, jak se cítí. Ujistí ji, že bude v pořádku, ale až se přestane točit pokoj. Dawson se ji začne omlouvat a Joey jeho omluvu přijme. Každý mu odpustí, protože říkal pravdu. Po chvilce řekne, že je tak osamělý. Joey se ho zeptá, jestli se kvůli tomu opil. Řekne že jo, a zeptá se ji, proč se s ním rozešla a běžela za Jackem. Joey mu poví, že nebyl ním. Nehledala někoho lepšího než je on, ale hledala někoho, kdo by ji nebyl tak blízký. Někdy i cítila, jako by si ji sám vytvořil. A toho se bála. Potřebuje jen zjistit, jestli může být bez něj. Dawson ji poví, ať si pospíší, protože ji miluje. Dawson náhle usne a Joey, když už to nemůže Dawson slyšet mu poví, že ho také miluje. Postaví se a jde k oknu. Dívá se jak začalo sněžit.

HUDBA V EPIZODĚ

Freak of the Week' (Marvelous 3)

Jack přichází na party, v kuchyni se líbe Jen s Tyem.

Born To Lose (James Van Der Beek / Meredith Monroe)

Andie a Dawson zpívají v baru.

Truth Of Our Time (Chickenpox)

Gail se dohaduje s Mitchem, co koupila Dawsonovi k narozeninám.

Maria (Blondie)

Jack se líbá s Abby, přijde Dawson s Joey. Joey uteče a Jack běží za ní.

Frozen Charlotte (Natalie Merchant)

Joey kouká z Dawsonova okna, jak padá sníh.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Pozor na svá přání
 • Be careful what you wish for
 • 2. série, 16. epizoda (celkově 29. díl)
 • 3. března 1999
 • 16. prosince 2000
 • 1998
 • 44 minut
 • 4 958 500 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555089/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany