Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Riskantní chování

Dawson s Jen se snaží najít dvojici, která by seděla do jeho scénáře a tak pořádají konkurz. Pacey s Andie mezitím přemýšlejí o jejich první noci a Andie vysloví své přání. Joey už pokročila ve svém umění a tak dokonce maluje akty. Když má jeden odevzdat omylem ho Jack polije a zničí. Proto vymyslí náhradní řešení.

V Dawsonově pokoji Pacey a Dawson čtou jeho nový scénář. Pacey hraje dívku a oba si povídají o tom jak moc se milují. Najednou Pacey přeskočí řádek a řekne Dawsonovi, že i Joey udělal víc rozzlobenější. Dawson mu ale poví, že ta dívka není Joey a ten kluk není on. Pacey si myslí, že není moc dawsonovský. A taky, že by měly mít hlavní hrdinové sex. Dawson ho ale ujistí, že v každém filmu je obvyklé, že to budou dělat a proto to jeho hrdinové dělat nebudou.
Před školou rozdávají Dawson a Jen pozvánky na konkurz do Dawsonova filmu. Povídají si o tom, koho by měli obsadit do hlavní role. Jen si myslí, že by to měl být někdo tajemný a nebezpečný a ne někdo jak Tom Hanks.
Pacey najde Andie u její skříňky a podá ji papír s HIV testem, který je negativní. Andie je překvapená, že to kvůli ní opravdu udělal a ujistí ho, že když teď mají ten test, že na to hned skočí. Pacey ji ujistí, že neuděl test aby s ní mohl spát. Andie je překvapená, protože si myslí, že to nechce. Ale Pacey ji ujistí, že by to s ní chtěl dělat každej den v tejdnu, ale že mají hodně času.
Dawson narazí při rozdávání letáků na Joey, která kreslí mužskou nahou postavu. Zeptá se ji, jestli se cítila trapně, když ho kreslila. Joey nejdřív zapírá, ale pak se přizná, že zlomila dvanáct tužek.
Jack si sedne vedle Joey, která právě dokončila kresbu, ale vyleje na něj pití a tím úplně její práci zničí. Joey naštvaně odejde.
 
Dawson a Jen jsou na konkurzu, který nejde moc dobře. Zdá se, že se nikdo do jeho filmu nehodí.
Jack najde Joey u její skříňky a omluví se ji, za to, že zničil její obrázek. Joey mu řekne, že to už nic nezachrání a že už nedokáže namalovat další obrázek. Jack ji nabídne, že by mohla nakreslit jeho. Joey s tím nejdřív nesouhlasí, ale Jack ji přesvědčí, že je to jediný způsob, jak to udělat.
Andie si v lékárně vyzvedne léky a narazí na Paceyho, který ji vezme pytlík s prášky a najde uvnitř tablety proti depresím. Andie ho přesvědčí, že jsou pro její matku. Andie se ho zeptá, co dělá v části s kondomy a Pacey předstírá překvapení. Nakonec se rozhodnou, že by měli mít nějaké po ruce, když to na ně přijde. Když vyjdou z lékárny, popíše mu Andie její představu dokonalého večera. Přála by si večeři v restauraci, romantickou procházku v přístavišti a pak přespat v nějakém historickém hotýlku. Pacey ji řekne, že je šťastný, že může být ten, kdo ji pomůže zvládnout ten nezapomenutelnej večer.
Chris a Abby jsou na konkurzu. Uprostřed scény Chris Abby políbí a ta raději odejde než aby se pozvracela. Jen řekne Dawsonovi, že ten scénář - po patnácti letech se do ni zamiloval a když ji konečně získal, tak ji hned ztratil – je jak on a Joey. Dawson ji ale ujistí, že to tak není. Také mu poví, že Chris a Abby mají pravdu, že by to ti dva měli dělat.
Joey si připravuje barvy, když do místnosti vejde Jack jen v ručníku. Joey se cítí velice nepohodlně. Jack ji řekne, že si může nechat ručník, dokud se nerozhodne, že je ta pravá chvíle. Lehne si na pohovku a Joey mu řekne, že by se cítila líp, kdyby na ni nemluvil. Joey to ale vzdá, protože ho nezvládne vidět nahého. Rychle si začne sklízet věci a přitom shodí stojánek. Jack vyskočí, aby ho zachytil, ale přitom mu spadne ručník. Joey se na něj podívá a Jack se rychle schová za stojan. Řekne, ji, že už tak může asi zůstat. Později leží nahý na pohovce a Joey ho kreslí. Řekne mu, že má ráda umění, protože s ním může riskovat a dělat nebezpečné věci. Joey se zeptá Jacka, čeho se bojí on a ten odpoví, že sexu.
Pacey a Andie sedí mezitím ve francouzské restauraci a povídají si.
Joey kreslí a zeptá se Jacka, proč se tolik bojí sexu. Je překvapená, že už není panic.
Dawson poděkuje Jen, že s ním během konkurzu byla. Jen mu řekne, že kdyby byl už opravdu tak zoufalej, mohla by hrát jeho hlavní představitelku. Dawson si myslí, že by možná měla.
Joey a Jack se začnou bavit o sexu.
I Dawson a Jen se začnou bavit o sexu. Dawson si myslí, že je příběh silnější, když postavy vzdorují svým touhám. Jen si ale myslí, že láska je vždycky poháněná touhou a lidi, kteří o sebe mají zájem, dřív nebo později skončí v posteli. Nabídne mu, aby scénář ještě přepsal.
Joey chce, aby ji Jack popsal jeho pocity jako by to byl obraz. Jack to začne popisovat a Joey je jeho slovy očividně nadšená. Zazvoní telefon a Joey ho chce zvednout. Jack si náhle uvědomí, že je poněkud víc vzrušený a rychle se přikryje. Ale pozdě, protože Joey si toho už všimla.
Pacey vede Andie, která má zakryté oči šátkem, do jednoho z hotýlků. Andie mu řekne, jestli uvidí, že jsou v nějakém motelu, tak ho zabije. Pacey ji řekne, že ho teď může rozčtvrtit. Sundá jí šátek a Andie se dívá okolo. Pacey ji řekne, že ji chtěl udělat večer jejich představ a milování si můžou nechat na jindy. Andie mu poví, že by to chtěla dělat, ale neví, jestli je na to všechno připravená. Pacey ji obejme a poví, že můžou počkat. Řekne ji, že je součást jeho života a že ji chce jen tak držet za ruku. Andie se usměje a řekne mu, že se ji to teď chce dělat. Začnou se líbat.
Dawson sedí v pokoje a píše. Je zmatený stejně jako jeho postavy ve scénáři. Podívá se na fotografii Joey, vymaže to co napsal a zavře notebook.
Jack se obléká, zatímco Joey uklízí. Omluví se ji za to, co se stalo. Joey mu řekne, že to byla její chyba a Jack souhlasí a rozesmějí se. Joey řekne, že jen zápasí s hormonama. Jack ji nabídne, kdyby chtěla víc svoji zvědavost prozkoumat, je tu pro ni. Joey se k němu přiblíží a Jack řekne, že je večer zážitků a nemají důvod ho zastavovat. Začnou se líbat.
Dawson proleze oknem do pokoje Jen a ta se ho zeptá, co u ní dělá. Poví ji, že přemýšlel o tom co mu řekla a pak se nad ní nakloní a políbí jí.
Pacey a Andie se líbají na posteli a Pacey to zastaví. Řekne ji, že to nechce. Andie je překvapená, ale Pacey ji poví, že to chtěl, ale poprvé chce udělat správnou věc. Andie si myslí, že je ale připravená. Pacey ji ale poví, že když bude opravdu připravená, bude to vědět a pak to udělají. Andie mu poví, že na to dostala zase chuť. Pacey řekne, že ji odveze domů.
Joey a Jack leží na pohovce a líbají se. Dawson je pod přikrývkou Jen a taky se líbají. Pacey a Andie vyjdou z motelu a jdou k Paceyho autu a drží se za ruku.

HUDBA V EPIZODĚ

Hey Now Now (Swirl 360)

Jen roznáší letáky na konkurz Dawsonova filmu.

Please (Chris Isaak)

Dawson a Jen se baví v hledišti divadla.

Anything But Down (Sheryl Crow)

Dawson jde po mole.

Lover Lay Down (Dave Matthews Band)

Jack se líbá s Joey, Dawson s Jen a Pacey s Andie opouštějí motel.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Riskantní chování
 • High risk behaviour
 • 2. série, 10. epizoda (celkově 23. díl)
 • 13. ledna 1999
 • 25. listopadu 2000
 • 44 minut
 • 4 747 500 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555126/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany