Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rozhodnutí

Joey dostane nabídku odjet studovat do Francie. Nemůže se rozhodnout. Také její otec má narozeniny a tak je na řadě – musí za ním jet do vězení. Nechce se jí, protože ho nenávidí, ale jede s Dawsonem a tak je to o něco snazší.
Jenin dědeček se probudil z kómatu a tak jsou s babičkou šťastné. Odvezou ho do nemocnice kvůli nějakým testům a těší se, až bude zase zpět.

Dawson je v pokoji když k němu přijde Joey oknem, aby se spolu znovu dívali na video. Dawson žádné filmy ale nepůjčil a tak Joey chce jít domů. Dawson ji nabídne, že by se mohli dívat na opakování filmů v televizi a dělat sarkastické poznámky. Joey mu ale řekne, že už ji takové věci nebaví.
Babička sedí na posteli Jenina dědečka a povídá si s ním, jako by vůbec nebyl v kómatu. Do pokoje vejde Jen a před odchodem do školy se s dědečkem rozloučí. Najednou ji babička zavolá, protože se dědeček probudil. Obě mají strašnou radost.
Jen se o tom všem baví s Dawsonem ve škole, říká mu, že dědečka odvezli do nemocnice na nějaké testy a že ho uvidí až příští den. Chce to s Dawsonem oslavit, ale ten už má něco s Joey. Přijde k nim Joey a řekne jim, že paní Tinglová ji nabídla, že může příští pololetí strávit ve Francii. Dawson je velmi překvapený. Joey jim řekne, že ještě neví, jestli pojede a že má dva dny na rozmyšlenou. Joey všechno říká své sestře Bessie, která je na ni strašně pyšná a řekne Joey, že i její otec bude na ni pyšný, když mu to řekne. Bessie ji připomene, že jsou otcovy narozeniny, a že je na řadě Joey, aby ho navštívila. Joey se tam nechce, protože mu neodpustila, že ublížil její mámě a jim.
Pacey jede na kole, když ho zastaví jeho bratr Doug v policejním autě. Řekne mu, že jeho táta se na něho zlobí, protože propadá a neví si s ním rady. Pacey se ho zeptá, proč s ním nechtěl mluvit jeho táta, ale Doug mu odpoví, že už je s těch jeho hloupostí unavený.
Dawson koupí lístky do Piedmontu, kde oba jedou navštívit Joeyina otce do vězení. Když dorazí na místo, Dawson se ji zeptá jak se rozhodla ohledně Francie. Řekne mu, že ještě neví a přitom se ho zeptá co by udělal, kdyby odjela. Řekne ji, že kdyby byla šťastná ve Francii, bude i on.Když přijdou k bráně věznice, Joey je hrozně nervózní a proto ji Dawson vezme za ruku. Od dozorce se doví, že návštěvy skončili v 5 hodin.
Rozhodnou se přespat v jednom místním hotelu. Když si lehnou na postel, Dawson ji řekne, že je to poprvé, co spolu spí v cizí posteli. Začnou se o tom bavit a Dawsonův pohled sklouzne na Joeyina ňadra. Je z toho velmi nervózní a chce jít spát na zem, ale Joey mu to rozmluví. Když už se uloží, Dawson ji pozoruje. Pak s ní chvílí mluví o tom, že nechápe co se mezi nima děje.Jen čeká v nemocnici na babičku a když přijde řekne ji, že dědeček je v pořádku. Začnou se hádat o Bohu.
Joey sedí spolu s Dawsonem v místnosti ve věznici pro návštěvy. Dawson chce odejít, ale Joey tam s otcem nechce sedět sama. Když přijde její otec, Joey je hrozně nervózní, pohádá se s ním a odejde. Dawson si nakonec chvilku povídá s pane Potterem a vypráví mu, jak je Joey úžasná a jak pro něj znemená všechno.Když se opět vrátí k Joey, ta se ho zeptá o čem s ním mluvil. Dawson řekl, že si povídali o ní, že jí její otec velmi miluje. Joey mu řekne, že nemůže odpustit tátovi, za to všechno, co jim provedl. Dawson ji poví, že by mu to všechno měla říct, co cítí, protože přes to všechno je její táta. Joey mu řekne, že se rozhodla odjet do Francie. Babička řekne Jen, že dědeček měl další infarkt. Jen je z toho smutná.
Joey právě zavírá Ledárnu, když dovnitř vejde Pacey.
Začnou se škádlit, ale ani jeden z nich nemá náladu. Začnou si povídat o svých podařených dětstvích. Joey se rozhodne, že musí mluvit se svých otcem a říct mu vše, co má na srdci. Když přijedou na místo, dozorce je znovu nechce pustit, ale Pacey ho podplatí. Joey mluví se svým otcem, všechno mu vyčte a nakonec se ho zeptá, jestli ji má rád. On jí odpoví, že ji miluje nade vše na světě a Dawson taky. Řekne jí, aby za ním hned šla a také mu vyjádřila své city k němu.
Dawson je ve svém pokoji, když k němu přijde Jen. Řekne mu, že ji strašně chybí. Poprosí ho, jestli by u něho mohla přespat jak to dělá Joey. Dawson souhlasí.
Joey běží k Dawsonovi. Ten leží s Jen v posteli. Když se probudí, Jen ho políbí a všechno uvidí Joey, která ve stejné chvíli vejde do jeho pokoje. Dawson za ní běží.
Jen zvedne zvonící telefon z nemocnice, kde ji řeknou, že její dědeček umřel. Jen jde za babičkou do kostela, kde se společně modlí za dědečka.
Dawson vejde do pokoje a když otevře skříň najde tam Joey, jak sedí na zemi. Joey mu řekne, že by měli vyrůst a přestat žít podle Spielbergových filmů. Když se ji zeptá, jestli opravdu odjíždí do Francie. Řekne, že ano. Dawson ji řekne, že by k sobě měli být upřímní. Joey se ho zeptá, jestli je na to připravený a když Dawson mlčí, Joey chce odejít, ale Dawson ji chytne na ruku, přitáhne k sobě a něžně políbí.

HUDBA V EPIZODĚ

Angel (Sarah McLachlan)

Jen leží s Dawsonem v posteli.

I'll Be (Edwin McCain)

Joey najde Dawsona a Jen v posteli a utíká pryč.

Broken Road (Melodie Crittenden)

Dawson hledá Joey po městě.

Say goodnight (Beth Nielsen Chapman)

Dawson se líbá s Joey.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Rozhodnutí
 • Decisions
 • 1. série, 13. epizoda (celkově 13. díl)
 • 19. května 1998
 • 21. října 2000
 • 44 minut
 • 5 908 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555091/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany