plakát seriálu

Dawsonův svět

(Dawson's Creek)

Epizoda 1×02 – Tanec (Dance)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dawson chce do svého filmu zapojit i novou sousedku Jen, ale Joey z toho není moc nadšená. Dawson také začne žárlit na nového kamaráda Jen a snaží se jí dostat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dawson, Joey a Pacey natáčejí film a když točí scénu jak má Pacey políbit Joey, ona ucukne, protože se ji protiví políbit Paceyho. Dawson se jí to snaží rozmluvit, že má Paceyho políbit až přejdou k tématu "On, Jen a líbání." Dozví se, že se ještě s Jen nepolíbili. Příští den se snaží Dawson přemluvit pana Golda, jestli by směl chodit na jeho filmové hodiny a Pacey si chce promluvit s Tamarou o jejich polibku minulé noci. Ta ale o tom mluvit nechce, protože všechno to co se stalo, jí je nepříjemné.
Dawson na obědě říká svým kamarádům o svých nových nápadech ohledně filmu, chce, aby Joey ve filmu zemřela a její krásná sestřenice z New Yorku by vyšetřovala její záhadnou smrt.
Dawson, který přemluvil pana Golda, aby mohl chodit na jeho hodiny, je nepříjemně překvapen, když se zjistí, že se studenti zabývají natáčením filmu "Přilby slávy", ve kterém jde o zaznamenání loňské fotbalové sezóny. Film byl nápadem Cliffa Elliotta, který taky jede po Jen a to se Dawsonovi nelíbí.
 Doma u Leerových, Mitch vypráví Dawsonovi o jeho prvním polibku s Gale a poradí mu, aby se naučil líbat na umělé hlavě Joey, kterou má vytvořenou pro scénu ve filmu. Neví ale, že všechno pozoruje Joey, jenž také poslouchala rozhovor Gale s jejím spolupracovníkem Bobem a řekne jí, že ví, že podvádí Mitche.
 Joey v Dawsonově filmu zemře na první pokus :-). Dawson se také rozhodne vystřihnout scénu, kde se Jen líbá s Paceym, kterému se to víc než líbí. Po točení se Pacey jde připravit domů na večírek, kde má být Tamara jako dozor, aby na ní udělal dojem. Jen se jde také domů připravit. Je domluvená s Cliffem, z čehož Dawson šílí, představuje si, jak s ním tančí, a proto přemluví Joey, aby s ním šla na večírek. Joey se setká s Gale, která ji řekne příběh o nevěře jejího otce, ale jejich rozhovor přeruší Dawson a tak jde spolu s Joey na taneční večírek. Na večírku se Jen s Cliffem skvěle baví, Pacey se snaží bavit s Tamarou, ale ta ho odbyde. Když začne hrát ploužák, jdou spolu Dawson a Joey tančit, tanec začne být víc než přátelský, když je vyruší Jen s Cliffem.
Dawson se nejprve pohádá s Joey, která porovnává jeho city k ní a k Jen, a pak se pohádá i s Jen, když se pokusí přerušit její tanec s Cliffem, se kterým se málem popere. Jen naštvaně z večírku odejde. Dawson spolu s Joey a Paceym odcházejí smutně z večírku.
Gale se s Mitchem baví o jejím prvním polibku a ona se ho snaží přesvědčit, že si nepamatuje jejich první polibek, ale pak vyjde z pravdou ven a řekne mu, že jejich první polibek byl nejkrásnějším okamžikem v jejím životě.
Pacey se rozloučí s Dawsonem a Joey a po cestě znovu potká Tamaru. Začne se mu omlouvat za své chování a vše opět skončí vášnivým polibkem. Při cestě domů uvidí Dawson Jen sedět u mola a tak ho Joey nechá samotného, aby si s ní mohl promluvit. Dawson jí řekne, že by chtěl být jejím klukem a ne jen kamarádem.
Jen mu řekne, že se v New Yorku pohybovala hrozně rychle a proto chce zpomalit a nechce opakovat svoje chyby  v Capeside. Dawson poprosí Jen o tanec a tak si spolu romanticky zatančí na molu. Celé to sledovala smutná Joey.

Hudba v epizoděvložit další píseň

I Want You (Savage Garden)

Hraje na školním plese.

Flames Of Truth (Sarah Masen)

Jen chválí Joey její tělo.

Happiness (Abra Moore)

Dawson tancuje s Joey.

Apple (The Autumns)

Jen tančí s Cliffem a přijde k nim Dawson.

You Don´t Know Me (Jann Arden)

Jen tancuje s Dawsonem na mole a Joey je sleduje.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dawson: Joey, musíš ho políbit!
Joey: Já nemůžu toho kreténa líbat, vážně.
Dawson: Je to film. Hraješ v něm postavu. Nelíbáš Paceyho.
Joey: Je to mořskej had. V čem je rozdíl?
Dawson: Ty nevíš o jeho zlém druhém já. Miluješ ho.
Joey: To nikdy!
Dawson: Polibek do filmu patří. Je to love story.
Joey: Je to horor, Dawsone.
Dawson: Mýlíš se. Je to alegorický hold.
Joey: Když on... je k nezulíbání.
Hlavní postavy
Dawson Leery
Joey Potterová
Jen Lindleyová
Pacey Witter
Vedlejší postavy
Evelyn 'Grams' Ryanová
Gail Leeryová
Bessie Potterová
Nellie Olesonová
Benjamin Gold
Tamara Jacobsová
Cliff Elliot
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevTanec
Původní názevDance
Premiéra27. ledna 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody