Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Výlet

Dawson se pořád nemůže vzpamatovat z rozchodu s Jen a tak si vyrazí ještě s Paceym a Billym do města trošku si zařádit. Mezitím Joey propírají ve škole, protože Warren vykecal, že s ní strávil noc. Joey s Jen vymyslí skvělou pomstu a dokonce se i tak trochu spřátelí.

Dawson stojí u okna a pozoruje dům Jen, toho si všimne Joey, která k němu přijde oknem. Řekne mu, že je jí posedlý. Je také smutný z toho, že mu to s Jen nevyšlo. Joey mu nabídne, aby dělali to, co má rád. Proto zapne video a v televizi se objeví Dawsonův film se scénou ve které je Jen. Dawson si lehne na postel, přikryje se polštářem a začne naříkat.
 Billy mezitím vylezl žebříkem do pokoje Jen, lehne si do její postele, a čeká dokud Jen nepřijde, ale místo ní, přijde její babička. Ta zavolá Jen, která je s nečekané návštěvy také překvapená. Zeptá se jí jestli teď, když se rozešla s Dawsonem, by se k němu chtěla vrátit. Jen odmítne.
Na další den čeká Billy na Dawsona před školou. Pozve do jednoho baru, který by mu pomohl zapomenout na Jen. Dawson souhlasí.
 Joey jde do školy, když jí zastaví jeden školní fotbalový hráč Warren a nabídne ji, že ji sveze. Joey nejprve odmítá, ale pak k němu přisedne. Začne se s ní bavit o sexu, což je Joey trochu nepříjemné.
Než Dawson odejde s Billym do baru, odevzdá ještě úkol z matematiky, a když potkají Paceyho, vyrazí ve trojce. Billy řekne Joey a Jen, že vede Dawsona do bordelu, což změní mínění obou na Dawsona.
 Jen se zeptá Joey, jestli spala s Warrenem. Joey je s její otázky překvapená a odpoví ji, že ne. Joey je zvědavá odkud na to přišla a Jen jí řekne, že Warren to rozhlásil po celé škole. Joey jde za ním do bufetu, aby si vše vysvětlila, ale on přede všemi řekne, že on má před všemi respekt a ona už to má konečně za sebou.
 Jen nabídne Joey pomstu. Joey rozšíří po celé škole pomocí drbny Abby, že je s Warrenem těhotná a proto se s ní rozešel. V krátké době o tom ví celá škola. Joey se to ale přestane líbit, a proto řekne Jen, že si myslí, že se tak chce pomstít všem klukům, kteří s ní jednali podobně. Abby přijde za Jen a řekne jí, že Warren je sterilní. Když to Jen řekne Joey začnou se smát.
 Mezitím jede Dawson, Pacey a Billy trajektem do města Providence. Všimnou si, že dva chlápci obtěžují cestující. Paceyho napadne, aby se jim trochu "pomstili". Připojí zadní nápravu jejich auta pomocí háku a řetězu k trajektu, a když se ti dva chlápci snaží vyjet s autem, rozpadne se.
Sedí v baru. Pacey srší radostí, že si může najít nějakou holku, ale Dawson sedí smutně u stolku. Billy se ho snaží nějak povzbudit. Pak si Dawson konečně všimne ženy sedící u baru, která má na sobě filmové tričko. Snaží s ní navázat kontakt, ale žena si ho nevšímá. Když "zaútočí" podruhé, zjistí, že i ona je velkým filmovým fandou a začnou si spolu povídat. Když k nim přijde Billy začne být nepříjemný a proto raději odejdou ven. Tam se ho Nina zeptá, jestli je to jedna z věcí, při které ho jeho kamarádi pozorují a čekají, že Dawson zaboduje, ale on jí odpoví, že se s ní skvěle bavil. U auta se políbí. Nina nabídne Dawsonovi, aby se někdy stavil, ale on odmítne, protože stále miluje Jen.
Když se Dawson vrátí do baru, Billy si ho začne dobírat, že jak neuspěl s Ninou neuspěl i s Jen. Dawson mu řekne, že ví proč ho taky vzal, aby mohl říct všechno Jen, která by ho už nechtěla a mohla se vrátit k němu. Billy se urazí a než odejde, jim řekne, ať si odvoz hledají sami. Joey přijde za Jen se zmrzlinou a řekne ji, že ji děkuje za pomoc a že jí řekla vše o Warrenovi. Začnou se bavit o tom, že Dawson jel do "veřejného domu". Jen řekne Joey, že jí Dawson miluje, ale ještě si to neuvědomil.

HUDBA V EPIZODĚ

Truly Madly Deeply (Savage Garden)

Dawson sedí u okna a mluví s Joey.

Touch, Peel And Stand (Days Of The New)

Billy vleze k Jen do pokoje a rozhlíží se tam.

We are the Supercool (Space Monkeys)

Billy se baví s Dawsonem u auta.

Requiem For A Lightweight (THE SLUGS)

Joey jede s Warrenem v Jeepu.

Nashville (Judge Nothing)

Hudba v baru.

Thinking Out Loud (Ron Sexsmith)

Pacey a Dawson sedí na lavičce.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Výlet
 • Road trip
 • 1. série, 9. epizoda (celkově 9. díl)
 • 17. března 1998
 • 7. října 2000
 • 43 minut
 • 5 064 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555134/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany