Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Změny

V Capeside se najednou objeví pan McPhee, který chce odvézt celou svou rodinu pryč. Samozřejmě, že to se nikomu nelíbí a žádají o trochu času. Jak to dopadne? Zůstane Andie s Paceym nebo jejich láska skončí? Mezitím Dawson dělá rozhovor s panem Potterem. Dozví se i jedno malé tajemství, ale co s ním provede?

Dawson ve svém pokoji sedí nad domácím úkolem, ve kterém má porovnat postavu Humphreya Bogarta v Casablance s někým z jeho života. Joey mu poradí, aby s někým udělal rozhovor. Dawsonovi se ten nápad líbí a tak vezme kameru a namíří ji na Joey. Ta ale odmítne.
Příští den ve škole se snaží přemluvit Jen, aby mu řekla o změnách, kterými prošla. Jen se do toho moc nehrne a tak Dawson jde za Jackem, který se ale vymluví, že měl těžký den. Později si sedne s Paceym, který mu začne povídat o Andie a když začnou být osobnější, Dawson kameru vypne. Pacey se mu svěří, že cítí, jako by Andie ztrácel, když ho potřebuje nejvíc.
Andie sejde ze schodů v domě a uvidí svého otce, který ji vysvětlí, že se vrátil, protože se o ni bojí. Andie mu řekne, že je v pořádku, ale pan McPhee se rozhodl, že vezme ji a Jacka zpátky do Providence. Andie se ale stěhovat nechce. Když se později setká s Paceym, řekne mu, že cítí, že by ji mohli pomoct i v Capeside a také, že by mohla být s ním. Pacey ji slíbí, že si promluví s jejím otcem, aby mohla Andie zůstat v Capeside. Pacey se setká s panem McPhee a řekne mu, že by bylo pro Andie lepší, kdyby zůstala. Andin otec mu ale poví, že je sobecký, protože chce jen, aby Andie byla s ním a že už se rozhodl pro odjezd.
Jen přemýšlí nad svou budoucností a také nad tím, že se vrátí zpátky do New Yorku. Jack ji poví, že se změnila a že se také možná změnili i její rodiče. A tak Jen zavolá domů, aby zjistila jak je na tom. Matka ji poví, že nejsou připraveni na to, aby se vrátila.
Dawson vejde do Ledárny za Joey, ale všimne si jejího otce, jak nad něčím pracuje a uvědomí si, že s panem Potterem by mohl udělat rozhovor. Ten s rozhovorem souhlasí a tak Dawson zapne kameru. Když začne mluvit o svých dcerách, Joey se otočí a odejde.
Dawson udělá přestávku a Joey mu poví, že je na Dawsona naštvaná, protože nutí otce, aby se vzpomínkami vracel k nejčernějšímu období jeho života. Myslí si, že byl měl otočit kameru na sebe. Dawson ji poví, že má z toho strach, protože by si mohla Joey uvědomit, že pro ní není dost a nikdy nebude a kdyby natočil rozhovor sám se sebou a otevřel se, mohla by si to uvědomit. Joey mu poví, že je pro ní všechno, že ho miluje a je na něj hrozně pyšná. Myslí si, že jediné, co jí v této pohádce chybí, je bílý dřevěný plot.
Jack se snaží přesvědčit otce, aby s nimi zůstal v Capeside, ale jeho otec chce odjet. Jack mu poví, že alespoň chce, aby dal Andie na výběr.
Andie a Pacey si povídají v jejím pokoji a Pacey navrhne, že by měli jít na skutečné rande, jen oni dva. Andie souhlasí a Pacey jde domů, aby se převlékl. Andie si promluví s Jackem o tom, že jí dal otec na výběr. Poví mu, že vážně uvažuje o tom, že odjede. Chce, aby se uzdravila a nezatahovala do toho ostatní. Jack poví Andie, že se rozhodl zůstat v Capeside. Poví to otci a ten se naštve a poví mu, že z toho, že je Jack gay viní hlavně sebe. Jack mu vysvětlí, že to s ním nemá nic společného a že neměl na výběr. Je prostě tím, kým je.
Pacey přijde za Andie a jdou spolu na rande. Vrátí se na místo, kde se poprvé políbili a začnou vzpomínat na to, jak se Andie třásla kolena a Paceymu bušilo srdce. Andie mu poví, že se rozhodla odjet. Obejmou se.
Jen chce nastoupit do autobusu, ale Jack se ji pokusí zastavit. Jen se rozhodla odjet domů přesto, co ji řekla matka. Jack ji přesvědčí, aby neodjížděla a místo toho šla k němu domů, kde bude bydlet sám a mohli by být skvělými spolubydlícími.
Dawson vzbudí ráno Joey a vytáhne ji ven. Tam uvidí kousek bílého plotu, který pro ni skoro celou noc Dawson vyráběl.
Za to, že pan Potter pomohl Dawsonovi s rozhovorem, musel mu Dawson na oplátku pomoci při rekonstrukci v Ledárně. Když mu jde vrátit nářadí, uvidí jak opět pan Potter obchoduje z drogami.
I když si Pacey a Andie slíbili, že se nebudou loučit, Pacey za ní přiběhne a poděkuje ji. Andie ho požádá o polibek a stejně jak při prvním se Andie třesou kolena a Paceymu hlasitě buší srdce.

HUDBA V EPIZODĚ

Sell Your Soul (Grammatrain)

Dawson sen snaží na školní chodbě někoho přemluvit pro svůj projekt.

Cry Ophelia (Adam Cohen)

Jen odchází.

Paper Cup (Heather Nova)

Pacey a Andie tancujou na nábřeží.

London Rain (Heather Nova)

Dawson ukazuje Joey plot.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Změny
 • Ch...Ch...Ch...Changes
 • 2. série, 21. epizoda (celkově 34. díl)
 • 19. května 1999
 • 14. ledna 2001
 • 44 minut
 • 4 220 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555096/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany