Plakát

The Day of the Triffids

Za předlohu posloužil postkatastrofický román Johna Wyndhama, který je jedním z představitelů hard Sci-Fi z šedesátých let. Šestidílný GB seriál popisuje příběh člověka, který přežije oslepnutí většiny světové populace zásluhou zbraní hromadného ničení. V situaci, která nastane, se... [více]

1981 | Velká Británie | 26 minut | BBC One | Drama | 6 epizod | status: ukončeno v roce 1981
Poslední odvysílaná

1×06 – Episode 6

(premiéra 15. 10. 1981 – před 40 lety)
závěr seriálu

The Day of the Triffids – O čem to je

Za předlohu posloužil postkatastrofický román Johna Wyndhama, který je jedním z představitelů hard Sci-Fi z šedesátých let.

Šestidílný GB seriál popisuje příběh člověka, který přežije oslepnutí většiny světové populace zásluhou zbraní hromadného ničení. V situaci, která nastane, se začíná stávat dominantním druhem triffid - synteticky vytvořená rostlina, schopná pohybu, komunikace a navíc obdařená jistou mírou intelektu, smrtelně nebezpečným žahadlem a způsoby predátora.

Z původně průmyslově pěstované rostliny se stane nepřítel č.1, který ohrožuje existenci zbytků populace, tvořené náhodně neoslepnuvšími jedinci a zlomkem slepecké majority, která dokázala přežít navzdory zhroucené infrastruktuře, smrtelným pandemiím a všudypřítomným trifidům.

Děj má dvě základní linie - jednou je obligátní milostný příběh hrdiny a jeho vidoucí vyvolené, se kterou se seznámil po katastrofě a budování nové společnosti, která musí zásadně změnit základní společenská a morální kritéria, aby byla životaschopná.

Vznik a pád jednotlivých modelů uspořádání ministátečků (od nacisticko-komunistického, přes bigotně-katolický až po racionálně přizpůsobený (ke kterému se přiřadí hrdina) je završen vytvořením takového, který má jako jediný šanci na přežití.

Seriál je na jeho stáří relativně povedený - téměř nadčasový, na rozdíl od stejnojmenného filmu, který patří do kinematografického odpadu.

popis: _-0-_

Bill Masen
Jo Payton
Info box
Stanice

BBC One

Délka

26 minut

Žánr

Drama

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

1981

První vysílání

10. září 1981

Ukončení seriálu

15. října 1981

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související