plakát seriálu

Dead Boss

(Dead Boss)

Epizoda 1×01 – Episode One
78 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Helen Stephens je obviněna z vraždy svého šéfa a poslána na dvanáct let do vězení. Zde se setkává s mnoha absurdními postavami, včetně ředitelky věznice, dvojicí mužských členů ostrahy nebo tzv. Top Dog, která je obávanou nejvyšší autoritou mezi ostatními vězni.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Helen přichází do vězení neprávem. Svého šéfa nezabila, ale jediný, kdo jí může poskytnout alibi je její přítel, který však není k nalezení. Helenin advokát navíc odbyl její případ a jediné co chce jsou peníze. Ani Helenina sestra není moc velkou oporou, spíš se zajímá o to, kdo bude po dvanáct let jejího trestu obývat její byt.

Ve vězení se Helen setkává s drobnou ženou, se kterou bude sdílet celu. Ta je ráda za "spolubydlící" a nepřeje si, aby Helen odešla. Ani ředitelka věznice nechce její odchod a pošle dva své strážce, aby se o to postarali.

Helen se navíc dozvídá, že tzv. Top Dop, vězeňkyně, která je zde jakousi nejvyšší autoritou je její bývalá učitelka, která se stala kriminálníkem právě kvůli ní a jí podobným dětem, který si z ní dělali neustále srandu. Helen to rozhodně nebude mít ve vězení jednoduché. Navíc je zde bývalý Helenin kolega, kterého si nikdy nevšímala. On nyní vidí, že potřebuje jeho pomoc, ale dojde mu, že k ní bude mít blíž, když zůstane za mřížemi.

Hlavní postavy
Helen Stephens
Christine
ředitelka Margaret
Henry Keating
Laura Stephens
Vedlejší postavy
vězeňkyně s nápisem I'll Kill Again
tlustá vězeňkyně
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode One (neoficiální název)
Původní názevEpisode One
Rok natočení2012
Premiéra14. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka30 minut
Autoři profilu epizody