plakát seriálu

Dead Set

(Dead Set)

Názory uživatelů

Dead Set

Nápad zasadit zombie epidemii do prostředí televizní soutěže Big Brother je sám o sobě výborný, ale podle mě byl v Dead Set využit jen zčásti. Přímý přenos nekonečného záběru jedné místnosti z vily je totiž jediným programem ve Velké Británii, který přežije zhroucení televizního vysílání, ale tvůrci seriálu dále s možností potenciálních přeživších diváků nepracují. Je v podstatě využita pouze vila, která plní funkci úkrytu před hladovými zombíky.
Z hereckého obsazení musím vyzdvihnout hlavně herce Andyho Nymana a jeho postavu producenta Patricka, který si i přes všechny své chyby a nechutnosti získává největší sympatie. Už jen pro samotné opovržení, které cítí k soutěžícím, a zvlášť k Pippě, která není úplně nejinteligentnější, a se kterou po dobu útoku zůstává uvězněný v jedné místnosti.
Seriál je takovou satirou a hororem dohromady. Skvělé je stereotypní vykreslení "celebrit" žijících v domě Big Brothera. Takové nesympatické hrdiny aby člověk skutečně hledal jen v televizní realitě. Debata jestli zabít nakaženého soutěžícího nebo ho "jen" zmrzačit a v pozdějších dílech použití kousků těl soutěžících k odlákání zombíků bylo parádní. Místy seriál hodně funguje jako kritika současné společnosti ("…to znamená, že už nejsme v televizi?").
Ve srovnání s Walking Dead na mě působí seriál Dead Set stísněnějším dojmem. Kamera je roztřesená, nejsou tady žádné jasné barvy, děj se odehrává na omezeném prostoru. Zároveň působí Dead Set ale i trochu nudněji, je to takový seriál bez většího napětí s řadou zbytečných postav a bez jakéhokoliv vysvětlení původu zombie epidemie.
Tvůrci také porušují některá typická hororová klišé – dívka jako poslední přeživší, tupí zombíci honící se za masem. Naopak zombíci jsou v tomhle seriálu určitě rychlejší a možná i inteligentnější než samotní soutěžící:-)
Konec seriálu mě docela hodně překvapil a byl těžce neamerický. Dalo by se říct, že konečně vyhrál Big Brother někdo, komu jsem fandila:-)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ani nevím, jak tenhle seriál zařadit...

...jasně, zombie akce. Ale je v tom něco zajímavého a nenudí mě to. Snad je to tím nápadem, zasadit děj doprostřed soutěže Big brother, snad je to tím, že je to prostě natočeno trošku jinak. Mám to definovat? Sám nevím.
Je to zvláštní, ale koukatelný. Až mě mrzí, že to bylo tak krátký.
Chvíli mi vadila roztřesená kamera která měla asi navodit pocit děsu, ale zvykl jsem si.
A hlavně...Patrick má super hlášky, který opravdu sednou.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nečekaně výborné

5 dílu a všechny super.Takovej horor seriál jsem ješte neviděl.Komu se libí 28 dní poté,Usvit mrtvých a jiné filmy toho to ražení tak tento seriál je přesně pro vás.Sice trochu krátky ale za to se nenudíte ani chvilku.Ze začatku se mi zdalo že některé sceny jsou natočeny moc rychle jako že kamera se ruzně cuká a nejsou vidět detaily na zombikách ale to se pak velice rychle zlepšilo :-) a užijete si detailu až až....doporučuji

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Totální nášlap

Nejspíš nejlepší mini-seriál jaký jsem kdy viděl. Nápad dát zombíky do seriálu se dokonale povedl. Celou serii jsem zkouknul v podstatě najednou a nenechala mě ani chvilku chladným. Brutalita zde opravdu nezná mezí. Troufnul bych si říci, že tento skvost překonává i většinu celovečernách zombie filmů. Doporučuji všem fanouškům této tématiky. Rozhodně nebudete zklamáni.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dead Set

Když jsem se připravoval na shlédnutí této minisérie, říkal jsem si: "Může mě ještě film na takhle provařené téma vůbec zaujmout?" Odpověď zní, může. Nápad zasadit útok oživlých mrtvol do prostředí reality show je podle mě naprosto geniální a Britové zase jednou ukázali, že umí točit vysoce kvalitní filmy. Pro mě je to 90%

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

dobry.

Pro me asi nej horror serial. Nikdo (teda aspon o tom nevim) nenatocil serial se zombikama. :-)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zombíci ve vile

Minisérii bych asi charakterizoval nejlépe tak, že se jedná o nenáročnou zombíkovský horůrek s prvky humoru. A je to minisérie s krátkou stopáží, což je jednoznačně plus.
Žánrovka je zasazena do prostředí vily reality show big brother, kde si vesele jede soutěž a zároveň se po světě rozšíří epidemie zombíků. No a to bude k ději asi všechno, prostě tu najdeme všechno, co má správná žánrovka mít, ať už jsou to baštící zombíci, tak rozstřelené mozky a tak dále a tak dále a tak až do konce, který je prostě takový, jaký by měl být.

Nic na oscara, ale pobavilo dobře a díky formátu to ani nebolelo.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí