plakát seriálu

Death Note - Zápisník smrti

(Desu nôto)

Názory uživatelů

Hodně povedené!

U Death Note je jeden velký problém v tom, že spousta lidí se ho ani neopováží pustit, jen kvůli tomu, že je to anime. Ale lidi, tyhle předsudky fakt překonejte, protože tento skvělý seriál opravdu stojí za shlédnutí.
Samotná myšlenka seriálu (student vezme spravedlnost do svých rukou a začne "trestat" vrahy) je opravdu dobrá a v originálním pojetí, postavy jsou dost promyšlené, a mezi nimi si vždycky najdete nějakou, kterou si naprosto oblíbíte (jako třeba shinigami Ryuuku).
Ať už je to bůh-student Light/Kira nebo sladkofilní L, nad jejich genialitou a vzájemným bojem přechází zrak.
Jako jedinou chybou tohoto seriálu bych ale viděla "vystřídání" detektivů, kde N nedosahuje L ani po paty.
Každopádně, Desu Noto je opravdu úžasný seriál, a já ho rozhodně všem doporučuji ke shlédnutí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

"Budu tě pronásledovat všude, kam se schováš a zničím tě. Já jsem spravedlnost!"

"Budu tě pronásledovat všude, kam se schováš a zničím tě. Já jsem spravedlnost!" Musím povedať, že som vzhliadol už veľké množstvo anime ale Death Note – Zápisník smrti jedným z mála, ktoré si ma dokázalo získať od začiatku až po svoj koniec. Nejedná sa o žiadny akciou prebitý titul hoci ani tej tu tak málo nie je, no napriek tomu máme dokonale vystavaný príbeh s výborným podtextom a úžasne spracovanými hlavnými súpermi. Light je jednou tých postáv s ktorou chcete sympatizovať aj napriek jej zápornému charakteru. Je mladý, ambiciózny a rovnako tak geniálny, či hrozivý pre svoje ponímanie sveta v ktorom vidí len dobro a zlo, čo výrazne sformuje jeho budúci vývoj. Oproti nemu stojí geniálny podivín vystupujúci pod prezývkou L, ktorý je široko ďaleko známy ako ten najlepší „zvláštny“ detektív. V príbehu sme svedkami dvoch postáv, ktorých súboje intelektu sú brutálne a každá drobnosť, každý detail zohráva významnú rolu v plánu toho druhého. Vedľajšie postavy sa tu stávajú len bábkami na šachovnici, či už Lighta ktorého deduktívne schopnosti či manipulatívny talent naháňa až hrôzu alebo detektíva L, ktorý rozhodne v ničom oproti svojmu sokovi neotáľa. Každým dielom sa príbeh hrotí k napínavému koncu a dopadnúť to môže len absolútnym víťazstvom jedného, či druhého. Neskôr okolo toho 17 dielu nastáva kvalitatívny pokles, napriek tomu sa jedná o jedno úžasné anime, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť aj pre perfektný koniec. Samotné dielo je vynikajúce a vrelo odporúčam všetkým, ktorí majú radi silné príbehy s dokonale vykreslenými charaktermi.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Colombo trochu jinak, i když podobně bizarně :)

Další z obratných multižánrových propojení, ve kterých Japonci excelují. V zásadě kriminální seriál s významnými prvky fantasy a mysticismu a zdařilým psychologickým obrazem hrdinů. Ten hlavní opět není vyložený klaďas a o dobře vyargumentované zvraty není nouze, nejistý konec poutavosti přidává navrch.

Bohužel však zrovna já nejsem žádným velkým příznivcem krimi žánru, ba spíše naopak, takže přes objektivně vzato nesporné kvality seriálu se hlasování tentokráte vzdávám (ha - vzdát se nemohu, takže 90 % snad bude důstojným kompromisem mezi mou subjektivní nechuti ke krimi [za kterou seriál nemůže] a zdařilým námětem a zpracováním [za což už může a jistě mu to nevadí] :)

P.S.: Není to tak dlouho, co na Animaxu běžela třídílná hraná verze, která mě (tentokrát výjimečně) kupodivu zaujala víc.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Wow O.o

Už bych měla být zvyklá, ale stejně mě vždycky překvapí, co všechno dokáží Japonci z původní zápletky vydolovat. Hoch se rozhodne vzít nápravu světa do vlastních rukou, to zní jednoduše, jenže vzápětí se z toho stane souboj dvou géniů, kdy chtě nechtě fandíte oběma stranám už jen proto, že kdyby jedna z nich vyhrála, seriál skončí. Sledujeme, jak se postupně mění celý svět a jeho smýšlení, jak vám ten seriál klade otázky přímo na tělo. Japonci se prostě nebojí nejednoznačných filozofických problémů. Bylo to skvostné, propracované a chytré (souboj géniů, víme?). Obzvlášť se mi líbil zvrat, kdy do hry vstoupil nový nečekaný hráč, v tomto případě upištěná a dětinská modelka. To jsou celí Japonci, najednou se vytasí s novým hru komplikujícím prvkem, kdo by to čekal? Právě pro tyhle zvraty je miluji, u nich je možné všechno, jejich fantazie je bezbřehá. Konečné šílenství, kdy se ukazuje, že diktatura i s původně dobrou myšlenkou je pořád jenom diktatura, byla silnějším poselstvím, než jsme v euroamerickém světě zvyklí. Manga má oproti seriálu zajímavou tečku navíc.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Červená a modrá

Toto psychologické drama je úchvatné. Kira a L jsou vlastně úplně stejní, ale každý na jiné straně. Kira jako bůh, který zabíjí zločince a L jako jeho protivník. Oba rozehrávají ďábelskou šachovou partii, která skončí buď Kirovým vítězstvím nebo smrtí.
Anime není dlouhé, ale je velmi napínavé a nikdy nevíte, co bude dál. Další postavy ještě komplikují situaci a tak nikdy nevíte, co bude následovat. Mohu jen doporučit.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jen do anime!

Když se řekne anime nejspíš spoustu lidí to odradí. Zatím co jsem viděla anime, tak postavy měli do hloubky propracované postavy, a toto anime není výjimkou.
Každá postava v tomto seriálu je jedinečná a velice zajímavá. I zápletka stojí za podívanou, bůh smrti co se nudí a upustí zápisník smrti a se zájmem sleduje, jak se to všechno vyvine. Je docela originální.
Nejprve jsem viděla anime a pak teprve filmy. Filmy byly dokonale provedené, ale anime je prostě z mého pohledu vydařenější.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Animované, psychologické a zašmodrchané

Je určitě škoda kolik lidí mine Death Note z prostého důvodu, že to vypadá jako pohádka. I když nic víc není od pravdy daleko.

Japonci jsou opravdu mistři této tvorby. I když já jsem trochu zaujatý úchylák na všechno co je čínské nebo japonské, tedy především na hrané filmy a kulturu. Ale to jen tak mezi řečí.

Death Note je o chlapíkovi, který objeví zápisník smrti. Pokud do něj napíšete jméno, dotyčný umře. Můžete vymyslet i styl jakým zemře. Ostatní lidé před současným nálezcem svoje deníky zahodili hrůzou, když zjistili co dokážou. Ale náš nálezce je jiný a sám se pasuje za takového správce spravedlnosti.

Tím se rozbíhá netradiční psychologické drama (nevím jak to jinak nazvat) mezi dvěma brilantními mozky. Jeden samozvaný správce pořádku, který bez slitování zabíjí zločince a druhý opravdový detektiv na straně zákona, který se snaží toho prvního najít a předat do rukou spravedlnosti.

Nevím proč, ale celé anime mi vzdáleně připomínalo Mlčení jehňátek. Každopádně. Jistým střetům, pokud prostě anime nemáte rádi, se nevyhnete. Třeba Bohové smrti, apod. Ale příběh je na jedničku. Takže pokud vám ani skvělý příběh nestojí za shlédnutí, tak nevím co byste chtěli.

p.s. Body srážím, jen za nějaké typické animácké věci, co mi nesedí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Velké překvapení jménem Death Note

Předem chci říct, že jsem vždycky byla tak nějak proti anime a celé filmové "kultuře" Japonska. Nevím proč, prostě mě to nikdy nelákalo. Tudíž když jsem za léta pořád a pořád narážela na Death note vždycky mě zaujal příběh, ale vidina anime mě odradila.

No, před 6 dny jsem se rozhodla, že tomu dám šanci s anglickým dabingem. Netrvalo dlouho a tento seriál mě pohltil a já se ztrácela v tomto geniálním příběhu a málem zapomněla na realitu kolem sebe. Stejně jako Doctor Who, očekávala jsem nejhorší a přišel poklad.

Váhala jsem mezi 90% a 100% a nakonec zvolila 100%. Protože tyto procenta dávám seriálům, které mi vyrazily dech a pohtili mě. Což se Death Notu dokonale povedlo.

Příběh je skvěle promyšlen, od začátku, kde všechno vypadá "jednoduše" až do posledních dílů, kde je všechno zamotané, ale pořád dává perfektní smysl. Souboj dvou geniálních mozků - Lighta, který chce pomocí zápisníku svět zbavit všech zlých vlivů ať to stojí co to stojí a L - geniální detektiv, který svojí dedukcí, sarkazmem a různých metod se ho snaží dopadnout. I když se setkají tváří v tvář ani jeden nemá vyhráno. Jediné co mě naštvalo bylo jak už někde hezky řekl "vyměnění detektivů". N byl fajn, ale nesahal L ani po paty (což sám přiznal).

Postavy skvěle napsané, příběh dobře promyšlený, dramatické zvraty a pravidlo "imunity hlavních postav" tady absolutně neplatí. K tomu krásný soundtrack. Ač byly části, které bych radši vymazala, nemůžu seriálu vytknout nejspíš nic.

Doporučuji všem. I těm jako já - kteří se zdráhají na anime koukat. Tohle stojí za to.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zarytý veterán

Jedno z prvních anime, které jsem viděla a nelituji. Od prvního (možná až od druhého) dílu chytne a nepustí až do konce. Myšlenka o dvou géniích, kteří se snaží chytit nebo zabít jeden druhého, a tudíž vedou intelektuální válku, je prostě... geniální. Podtrženo nějakými bohy smrti, policejním ústředím, zápisníkem, a vznikne něco, co prostě musíte vidět, ať už v originálním japonském znění nebo s dabingem, který není z nejhorších, pokud nejste zvyklí poslouchat japonštinu. Vřele doporučuji.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stručne- najlepšie anime

Najlepšie anime, s ktorým som mala česť sa stretnúť. Premyslené, zamotané, plné napätia a psychologicky zvládnutých postáv.

Anime o boji dobra a zla, no rozdelenie hráčov je nejasné. Anime o jednom geniálnom zabijakovi a geniálnom detektívovi. Anime o hre na mačku a myš.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Souboj dvou géniů

Podle mého názoru patří Death Note k jedněm z nejlepších anime vůbec. Skvěle propracovaný příběh, který vás nutí pustit si hned další díl. Naprosto vás to vtáhne do děje a vy honem nevíte, komu z hlavních postav(2 géniů) při jejich inteligenčním souboji plném intrik fandit. Všem vřele doporučuji.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

Konečně nějaká detektivka, kde nejsou chrabří agenti honící po ulicích zloděje. Kdepak. Tady probíhá psychologická válka. Jedna chyba a toho druhého dostanou.
Také tím člověk získává nový pohled na svět. Je opravdu tak špatné, když se snaží Kira očistit svět od zla? Je to jeden z mála seriálů, který rozděluje fanoušky na dvě skupiny, protože během sledování se prostě musíte přiklonit na něčí stranu.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Geniální :D :D

Všichni mají rádi geniální příběhy :D :D a proto taky všichni zbožńují i Death Note!

L, jako naprosto originální postava, která svým chováním i vzhledem oponuje všem stereotypům na detektivy...
a Light...jeho smysl pro spravedlnost, který je přehnaný maličko do extrémů podtržený jeho inteligencí.
Z mého pohledu - pohledu přetrvávající studentky, kterou pořád nutí zamýšlet se nad všemi stránkami věci - musím říct, že tady je opravdu hodně věcí na zamyšlení :D :D... jako třeba, že Light není zas tak špatný, má jisté morální hodnoty a osobní kouzlo (všichni mají slabost pro genialitu).... ale geniální je i L... a ta jeho závislost na sladkém! Chová se jako nadopovaná veverka! Někdy ho naprosto chápu a sama sebe k němu přirovnávám pokaždé , když sama spořádám tabulku čokolády (kdyby jen tu malou, ale tu rodinou Milku... a sníst celou krávu není zrovna málo!)

No.. prostě jsem přesvědčená, že DN je jedno z nejlepších anime, ne-li to nejlepší! :D :D neznat Death Note by mělo být skoro neodpustitelné =)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Death note

Užasný seriál. Většina anime seriálů jejiž děj se odehrává v japonsku nezasahují do jiných zemí, ale tohle je vyjímka, což mě potěšilo. Jak postavy tak i děj dokaží velice zaujmout diváka. A na konci sem se musel zamyslet, jestli to je dobrý konec nebo špatný...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Death Note je srdcovka

Death Note bolo asi druhé anime čo som videla. A rozhodne neľutujem. Po prvej časti som druhú pustila hneď, ako som mohla.
Je jedno, či si diváka získa Light alebo L. vždy to je aspoň jeden z nich, niekedy obaja.
V budúcnosti si ho plánujem pozrieť ešte raz a myslím, že ma to opäť chytí ako aj na prvý krát. Rozhodne ho odporúčam.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Najlepší anime

Musím priznať že veľa anime seriálov som nevidela a le z tých pár je tento najlepší. Už som ho celý videla a aj film. Aj keď film je o niečo drastickejší (napísal do zápisníku meno jeho oca) ale aj Light a Riuuzaki sú vop filme o dosť škaredší =D. 3koda že umrel L. Bez neho to už ďalej nebolo ono. A k tomu koniec bol najsmutnejší. Mám rada šťastné konce hlavnej postavy a tu mi to jednoznačne chýbalo. :(

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lighte...

Fascinující výlet do světa nelítostných soubojů, kde se ke střelným zbraním uchylují jen ti nevyvolení, každé napsané jméno na malý útržek papíru může znamenat klíčový zlom a anarchie se až neuvěřitelně těsně dotýká absolutismu. Death Note ale fascinuje hlavně hmatatelnou atmosférou strachu z Kiry a s tím souvisejícího respektu z obou hlavních protivníků. Ale právě jejich genialita je jediným zádrhelem. Stíhat sledovat počet zápisníků, Shinigami, Kirů nebo promyšlených dlouhodobých plánů je někdy opravdu velká dřina a občas jsem se přistihl, jak už bezradně čekám na nějakou vysvětlovačku. Jinak je ale tento vyšperkovaný thriller jedinečným anime, po kterém už zápisníky v černých deskách nikdy nebudou stejné.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí