plakát seriálu

Death Note - Zápisník smrti

(Desu nôto)

Zajímavosti ze seriálu
Manga se v Americe několikrát umístila v žebříčku nejprodávanějších titulů.
Ačkoliv je přezdívka pro N (Neito Ribā) Near, do českého jazyka byla přeložena jako Nia, čímž byla ošizena o její význam. Near znamená blízký a v Nearově případě to znamená, že je vždy blízko vyřešení případu Kira.
L" se v seriálu zmínil, že pochází z Velké Británie. Už se ale nezmínil odkud, což udělal kvůli bezpečnosti, jelikož pochází z místa, odkud jsou všechny vyšetřující agenti řazeni dle abecedního pořadí, tudíž také N - Near a M - Mello. Ono místo, odkud pochází, je Wammy's House. Wammy's House je sirotčinec, kde se vychovávají nadějní talentovaní inteligentní sirotci k tomu, aby se stali vyšetřujícími agenty ve vládních tajných složkách. Jeho jméno pochází od příjmení jeho zakladatele Quillshe Wammy. Zajímavostí je, že ačkoliv to v seriálu není zmíněno, onen Quillsh Wammy je ve skutečnosti Watari.
V seriálu v mnohých pasážích Kirovi zčervenají vlasy a jeho úhlavnímu protivníkovi naopak zmodrají. Je to symbolika, která má zpodobnit fakt, že mezi sebou svádí boj dobro se zlem.
Autor mangy často čerpal z náboženských motivů a to především z křesťanství. To je patrné i ze seriálu, v němž je to mnohdy naznačeno. Ať už openingem či hudbou.
Shinigami Ryuk miluje jablka. Zajímavostí je, že autor jej mínil využít jako symboliky v tom smyslu, že je hříšným. Oproti ostatním Shinigami se tak dokonce chová, a proto mezi ně nezapadá.
Mangu v České republice začala v roce 2011 vydávat CREW pod názvem Death Note - Zápisník smrti.