Deception

Deception (Deception) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
phoebe.h2

14. ledna 2013

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Předvídatelné

K Revenge jsem se ještě nedostala, takže nevím, do jaké míry Deception Revenge vykrádá, ale jedno vím jistě. Pilotní díl byl velice slabý, děj nedokázal udržet divákovu pozornost na delší dobu, dost hluchých míst, herecké obsazení taky za moc nestojí.
Největší problém mám s Joannou. Tu drsnou policistku s citlivou stránkou jí prostě nežerete. V nějaké jiné roli by se její představitelce možná dařilo, ale tahle role pro ní není. Ale není to jen její vina. Za většinu z toho může scénář, který nemá, co nabídnout. Velmi ploše napsané postavy, které nemáte šanci si oblíbit.
Dám tomu ještě pár dílu, jestli náhodou nedojde k nějakému zázračnému zlepšení, ale moc tomu nevěřím.
Pokud jste se k Deception ještě nedostali, tak to ani nedělejte. Existuje mnoho lepších průměrných seriálů na vyplnění volného času.

Avatar uživatele
ragelly

9. července 2013

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

To find the truth, she'll become a lie.

Byla jsem zvědavá. Revenge jsem sice zatím neviděla, ale podle popisku i traileru Deception vypadalo jako přímá kopie tohoto slavného a úspěšného předchůdce. Jak říkám, nemůžu srovnávat, ale Deception jsem čekala horší.

Na druhou stranu to ale nebyl žádný zázrak. Vypadá to, že letos jsem nějak moc vysazená na ženské hrdinky, zatím mi přijdou všechny neskutečně otravné a ani Joanna nebyla výjimka. Nevím proč, ale herečka - černoška mi v té roli neseděla. Mnohem lepší by byla nějaká bílá policajtka v utajení. Takhle to vypadalo jako klišé, chudá černošská matka s dcerou pracují u bohaté bílé rodiny, skoro to připomínalo otroctví, i když nic takového v seriálu samozřejmě naznačeno nebylo. Ale ve flashbackových scénách jsem prostě nemohla uvěřit tomu, že s touhle prkennou mladou černoškou byla krásná a úspěšná Vivian nejlepší přítelkyně. Kdyby Joanna byla bílé rasy, víc by mi to sedělo.

S Joannou jsem měla ještě jeden problém. Tahle postava je šíleně nestálá. V jednu chvíli je to největší drsňačka, která rozdává kolem sebe pěsti a honí zlodějíčky ve večerních šatech a na jehlách. V další chvíli je to ale jen ustrašená chudinka, která tam pláče na celé kolo a třese se strachem. A není to vývoj od jednoho k druhému, ale pravidelně se to během epizod střídá. Jasně, chápu, že když po vás někdo střílí a vy se schováváte, tak asi nemáte zrovna pro strach uděláno. Ale že se to tam měnilo tak často, to už mi potom přišlo hodně nápadné.

Nejraději z postav jsem měla Miu. Za prvé krásné jméno, mohlo by se v seriálech vyskytovat častěji. A i když mi v pilotním díle tato postava nesedla, postupně, jak se příběh začal točit okolo ní, si mě získala. Byla to správná volba herečky, tak trošku typu Gossip Girl. Ale celkově Deception bylo ponořeno do pozlátka, všichni byli bohatí, úspěšní a krásní, takže Mia se ničím nevymykala. Mám ráda ten typ zlobivé holky, která je trošku rebelka, drsňačka, ale ve skutečnosti to je velký dobrák, takže s Miou mi udělali radost.

Celkově se mi ale příběh líbil. Netušila jsem, kam se bude rozvíjet, bavilo mě hádat, kdo vlastně Vivian zabil. Docela mi přišlo vtipné, že se v každém díle objevil jiný podezřelý z rodinného kruhu. Vždycky se našlo dostatek informací, aby se dal podezřívat kdokoliv.

Konec mě trošku zklamal. Vrah se sice odhalil (alespoň to tak vypadalo), ale seriál děj zdaleka neuzavřel. Poslední minuty otevřely několik nových dějových linek, bez kterých by se závěrečná epizoda mohla obejít; vždyť tvůrcům muselo být jasné, že seriál nemá moc šancí na obnovení...

Pokud ale máte rádi zápletky a tajemství smetánky, tak si Deception určitě pusťte. Budete se bavit hádáním, kdo je klaďas a kdo padouch.

Avatar uživatele
phoebess

12. května 2013

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Že tohle vůbec vzniklo...

Pokud jste milovníky mexických (a podobných) telenovel, tohle bude určitě váš šálek kávy. Je to jednoduché, překombinované a ničím vás to nepřekvapí.
Nejvíc jsem se pozastavovala nad hereckými výkony i jindy skvěle hrajících herců, jako kdyby je sám režisér nabádal k tomu, aby to s hraním moc nepřeháněli. Totéž platí i o výběru hudby, která seriálu sedla jako hrnec na... (vy víte na co :) ). Ještě jednou radši připomenu, že to nebyla pochvala. U všeho se mi zdá, jako kdyby se záměrně snažili držet při zemi, aby se proslavili spíš svou ubohou laciností, než pompézností a promyšleností.