plakát seriálu

Detektiv Endeavour Morse

(Endeavour)

Názory uživatelů

Endeavour Morse předvadí perfektní výkon

Viděl jsem dva díly. Ale protože nevím, kdy se, vzhledem k záplavě jiných seriálů, dokopu ke zbytku, radši to okomentuju hned. Takže tedy - viděl jsem dva díly. Dva díly jedné z nejlepších britských ostrovních sérií, které jsem kdy viděl. Na Sherlocka to nemá, ale Poirota, Midsomer... sakra, všechno ostatní to nechává daleko za sebou, neboť tohle, tohle nemá chybu. Je to absolutně přepychové - dokonalá retro atmosféra, Oxford, univerzitní prostředí, vynikající kamera a hlavně strhující Shaun EVans jako Morse. Hudba hraje perfektně, případy jsou zajímavé a jak už jsem psal u pilotu, nejsou originální, ale to podání je velmi inovuje. Perfektní detektivní potěšení se zápletkou jako víno. Tohle se jen tak nevidí a rozhodně by se to mělo dostat do širšího povědomí, neboť je to snad nejlepší současná detektivka od ITV a to znamená sakra hodně. 95%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Morse za mlada

je, spolu s Foylovou válkou, zjevení v oblasti detektivek.
Oba hlavní aktéři, starý inspektor a jeho učeň, zastiňují všechny ostatní postavy. Dobré příběhy, i když někdy drobátko překombinované, jsou napínavé a zajímavé.
O výpravě se nedá vyjádřit jinak než jako o dokonalé.
Prostředí Oxfordu propůjčuje příběhům skoro magickou atmosféru. Hudba ozvláštňuje a umocňuje celkový dojem. Ve spojení s dobou 60. let na mne toto spojení
působí velice nostalgicky.
Pozor, varování! Tento typ zpracování detektivek je silně návykový!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Británie opět nezklamala

Tento seriál jsem měl vyhlédnutý delší dobu, ale titulky stále nikde. Před třemi týdny brouzdám po netu. Kouknu na svou oblíbenou titulkářku Datlici a ejhle. Endeavour. Tímto ji převelice děkuji.
Ale zpět k seriálu. Jedná se o detektivku, která postihuje mládí detektiva Morseho (britská detektivka z 90. let.
Seriál je situován do 60. let 20. století. Pro mě naprosto nezajímavé období, ale přesto sociálně-kulturní vztahy této doby mě zaujaly. Postoj k policejní práci mladého Morse vs. intendant Bright. Postavení žen ve společnosti. Šlechta, monarchie, rodina atd.
Po dějové stránce nemám co vytknout. Detektivka z klasické anglické školy. Napětí vždy dobře vystavěno a pachatele rozhodně není lehké odhadnout.
Postavy jedním slovem geniální. Morse (Evans) bez chybyčky (ne že by je neměl, každý má svého démona), inspektor Thursday (stará škola, ale rozhodně umí používat mozek) no a Bright je lahůdka na konec (ať žije nomen omen :))
Vřele doporučuji všem, kterým se libí Midsamr, Pojrot (ten malej Francouz)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

luxusní serial

Tak jsem bez dechu dokoukala poslední díl 4.serie.Pod tímto dojmem si nemůžu vzpomenout kdy se mi serial líbil víc.Výborné herecké výkony, autentické prostředí a i zajímavé případy.Britové opravdu umějí.Tak ted už zbývá naděje, že rychle natočí další serii.
Za mě 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mladé ucho ve staré dobré detektivní škole.

V dnešní záplavě moderních kriminálek moc povedený návrat do časů staré dobré britské detektivní školy. Tentokrát v malebném prostředí oxfordského městečka, kde na jednu záhadnou vraždu připadá celý kopec podezřelých a když už jste přesvědčeni, že víte která bije, vzápětí je všechno jinak. Mladý Morse (zajímavý Shaun Evans) možná na první pohled vypadá jako nezkušené ucho, ale jízlivé poznámky odvrací velice zdatně a ačkoliv má příliš slabý žaludek na ohledání mrtvol, tuto skutečnost plně vynahrazuje jeho bystrý, analytický mozek a dedukce, za které by se nestyděl ani samotný Sherlock Holmes. A ačkoliv opera není zrovna mým šálkem kávy, do této krimi série zapadá dokonale.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Endeavour - výborná podívaná

Endeavour je brilantní, inteligentní a skvělý seriál. Koukám na hodně seriálů, ale musím konstatovat, že jestli něco stojí za shlédnutí a máte rádi britskou tvorbu, tak je toto dílo to pravé.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé