plakát seriálu

Mazané služky

(Devious Maids)

Epizoda 1×01 – Pilot
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Služebná Flora byla zavražděna a ostatní pro ni truchlí. Carmen se snaží spřátelit se svým novým zaměstnavatelem Alejandrem, aby si poslechl její hudbu a pomohl jí prosadit se. Rosie řeší problém se svým synem, kterého nemohla přivést s sebou do Ameriky. Zoila si všímá, že její dcera Valentina projevuje velký zájem o syna jejich zaměstnavatelky, a to se jí nelíbí. Marisol si hledá práci hospodyně, aby mohla zakrýt svůj skutečný plán…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na oslavě je hospodyně Flora konfrontována manželkou svého zaměstnavatele kvůli jejich údajnému poměru. Flora napíše dopis, ve kterém stojí, že byla znásilněna. Ten strčí do knihy a hned po tom ji někdo zabije. První podezření padlo na číšníka, který na oslavě rozdával pití.

Zoila, Valentina, Carmen a Rosie jsou na pohřbu a baví se o tom, že zemřela kvůli tomu, co dělala. Rosie navrhne, aby šly na policii, ale ostatní to zamítnou. Marisol pohřbu jen tiše přihlíží z dálky.

Marisol je u Stappordových, kde žádá o práci hospodyně. Paní Stappordová ale nesouhlasí, tak jí Marisol nabídne dohodu. Nechá ji tam týden pracovat, a pokud nebude s jejími službami spokojená, beze slova odejde. Stappordová souhlasí, a tak Marisol nastupuje do své nové práce.

Zoila a Valentina řeší potíže se svou zaměstnavatelkou, která prý spolykala několik pilulek. Zavolají na pomoc jejího syna Remiho. Valentina, která o něj má zájem, navrhne, aby se Remi nastěhoval do domu, aby se paní necítila tak opuštěná.

Carmen je nadšená z nové práce, jelikož si myslí, že se seznámí se svým zaměstnavatelem Alejandrem Rubiem, známým zpěvákem. Alejandrova manažerka Odessa jí ale hned vysvětlí pravidla a nehodlá o nich diskutovat.

Rosie žádá své zaměstnavatele, aby jí dali na den volno, aby se mohla sejít s právníkem, který jí má pomoci dostat jejího syna do Ameriky. Šéfová jí ale odmítne vyhovět, protože má interview.

Paní Stappordová vysvětluje Marisol, že ji trápí její manžel. Ona je už jeho druhá žena, ale on stále upřednostňuje potřeby své první ženy Olivie. Marisol jí vysvětlí, že to ona je ta, co vyhrála a že vliv Olivie brzy pomine. Stappordová jí ale vyčítá, že nic nechápe.

Zoila odchází pryč se svou šéfovou Genevieve, a tak toho Valentina využije a připraví se na setkání s Remim. Hezky se obleče a přinese mu čaj. Remi ji pozve, aby si ho dala s ním.

Carmen, Zoila a Rosie se jako obvykle setkávají v parku a povídají si. Do parku přijde i Marisol a ony ji pozvou ke stolu, kde pomlouvají své zaměstnavatele. Rosie se pak zmíní o Floře a o tom, co se jí stalo. Hned po tom ji Carmen a Zoila odvedou pryč, aby nic neprozradila.

Remi a Valentina si povídají u bazénu, ale uvidí je Zoila a netváří se moc nadšeně.

Evelyn si stěžuje na to, jaký má doma nepořádek po té vraždě. Marisol se nabídne, že jí domů přijde uklidit a Evelyn souhlasí.

Carmen se snaží spřátelit s Alejandrem, ale Odessa jí v tom úspěšně brání. Carmen si na ni stěžuje u Sama. Ten jí pak naznačí, že je do ní zamilovaný.

Rosie telefonuje svému synovi a po tom, co hovor ukončí, ji uplakanou najde její šéfová. Po chvilce hraného zájmu jí řekne, že potřebuje, aby pohlídala jejího syna, aby mohla jít na kosmetiku. Rosie je překvapená, jak může být tak bezcitná, ale nic nedává najevo.

Marisol přijde do domu Powellových, aby uklidila. Začne ve studovně, kde se vražda stala. Marisol začala uklízet a sebrala knihu, ve které byl vzkaz od Flory, ale bohužel si ho nevšimla. Mezitím co uklízela, ji navštívil pán domu a začal mít narážky.

Rosie nakrmila syna své šéfové a hned po tom za ní přijela reportérka, se kterou měla dělat rozhovor. Obě se pošťuchují a začínají točit.

Zoila přinese své dceři dárek, uniformu. Chce jí tím vysvětlit, že ony dvě jsou jen služebné a se šéfy si nemají nic začínat.

Carmen se znovu snaží vecpat Alejandrovi své písničky, ale Odessa si vede velmi dobře, a k němu se nedostaly. Carmen i Odessa ztrácí už pomalu nervy.

Peri, Roseina šéfová má svůj rozhovor, kde říká, že by nikdy neodjela do jiné země bez svého syna, že to bere jako nejhorší zločin. To se Rosie velice dotkne, a tak naruší rozhovor tím, že přinese Periina syna a řekne, že jí zrovna řekl mami.

Carmen se znovu snaží, aby se její písničky dostaly k Alejandrovi. Její plán dokonale vychází do té doby, než se Odessa objeví s jejím CD v ruce a po cestě ze schodů spadne a upadne jí její umělá noha.

Valentina využije toho, že její matka spí a celou uniformu, kterou jí věnovala, si upraví v sexy model, ve kterém hned druhý den ráno servíruje francouzské tousty Remimu. Toho v tu chvíli, ale žádné tousty nezajímají, má oči jen pro Valentinino pozadí.

Zaměstnavatelé Rosie nakonec dovolí, aby za právníkem šla, protože Peri chce trávit více času se svým synem. Rosienin plán skvěle vyšel.

Alejandro zjistí, že Odessa je v pořádku a rozhodne se, že vše spojené s jejím uzdravením zaplatí. Čistě náhodou uslyší Carmen, jak si prozpěvuje při uklízení a její hlas jí pochválí.

Pan Stappord slaví své narozeniny se ženou a přáteli, ale objeví se i nezvaný host, jeho první žena. Po jejím výstupu zasáhne Marisol a vyhodí ji z domu. Za to sklidí veliký úspěch a paní Stappordová jí řekne, že může zůstat, jak dlouho chce. Při odchodu jí jeden ze sousedů, pan Powell řekne, že ví, že tu není jako hospodyně a že on zjistí, jaký je pravý důvod její přítomnosti.

Marisol jde na návštěvu do vězení za svým synem Chrisem, tím číšníkem, co byl obviněný z Flořiny vraždy…

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Taylor: Tohle je Marisol.
Evelyn: Myslela jsem, že se jmenuje Lupe.
Taylor: To byla naše bývalá služebná.
Evelyn: Mohla byste být její dvojče.
Taylor: Vůbec jako Lupe nevypadá.
Evelyn: Myslela jsem, že se nechala poupravit.
Taylor: Ty sis myslela, že naše služebná šla na plastiku?
Evelyn: Bože můj, Taylor. I chudí lidé chtějí vypadat pěkně.
Evelyn: Říkám ti, Taylor, že náš dům je úplná katastrofa. Dřez je plný nádobí, máme spoustu špinavého prádla. Nezvládám to.
Taylor: Proč nezavoláš do agentury? Někoho by ti poslali.
Evelyn: Zkoušela jsem to, ale nechtějí mi vyhovět, protože Floru zavraždili. Pochopila bych to, kdyby u nás zemřelo několik služebných, ale přišli jsme jen o jednu. A to vůbec není fér.
(Remi přemlouvá matku, ať vyleze zpod postele a nechá si vypumpovat žaludek.)
Remi: Když ti slíbím, že se nastěhuju, pojedeš se mnou do nemocnice?
Genevieve: Rozhodně. Jen se musím namalovat, nerada bych vystrašila sestry.
Remi: Mami, já chápu, že jsi rozrušená, dobře? Ale nemůžeš spolykat prášky
pokaždé, když tě muž nechá.
Genevieve: Ty nevidíš, co se děje? Já začínám stárnout. Žádný přitažlivý muž mě nebude chtít. A smutné je, že já prostě nejsem stavěná na to být sama.
(S Genevieve se rozešel přítel.)
Genevieve: Prý by mu bylo trapné, kdyby mě měl představit svým přátelům. Řekl, že vypadám na čtyřicet.
Zoila: To není špatné, vždyť vám je skoro šedesát.
Genevieve: Už mě nebaví to věčné ponižování, nechte mě umřít.
Remi: Ponižování?
Zoila: Jamal ji opustil.
Remi: Mami, ty jsi chodila s naším údržbářem?
Genevieve: Vždycky mě přitahovali Arménci, to víš.
detektiv: Tady už jsme skončili. Za malý moment bychom měli být pryč.
Evelyn: Já to nechápu. Co myslíte tím, že jste tady skončili?
detektiv: Posbírali jsme všechny důkazy a podezřelý sedí ve vazbě.
Evelyn: Ale všechna ta krev... Je na nábytku i na koberci.
detektiv: Nebojte se, madam. Všechno jsme nafotili. Dobře, lidi, sbalte to. Tady jsme skončili.
Evelyn: Mě nezajímají vaše fotky, mě nezajímají vaše důkazy. Zabili mi služebnou.
detektiv: Madam?
Evelyn: Kdo to tady uklidí?
Hlavní postavy
Marisol
Valentina Diaz
Vedlejší postavy
Flora Hernandez
Brenda Coulfax
host na večírku
Alejandro
host na večírku
Olivia Rice
zdravotník
Adrian
Genevieve
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot
Původní názevPilot
Rok natočení2013
Premiéra23. června 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry1 990 000 diváků
Autoři profilu epizody