plakát seriálu

Dexter

(Dexter)

Epizoda 3×09 – Co se stalo včera v noci (About Last Night)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ubrečená Syl návštíví Dextera a Ritu a Dexter se tak dozví, že Miguel nebyl celou noc doma. Navíc se začne pohřešovat Ellen Wolfová. Anton je mučen Stahovačem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Deb s Quinnem hledají Kinga u něj doma. King přijede domů a oni ho zatknou. Jelikož ale nemají žádný důkaz, že on je Stahovač, musí ho do 24 hodin propustit. Je jasné, že jakmile tak učiní, Antonovi šance na přežití budou skoro nulové. King je propuštěn. Deb ale dostane nápad. S Quinnem podplatí zastřihovače a ti upraví stromy před Máriovým domem. Ten začne panikařit a Deb mu říká, že ho nechtěli ohrozit, jenže mu teď nemohou pomoct, když ani neví, kde King je. Mário jí sdělí, že King vlastní jeden dům a Quinn s Deb se tam rozjedou. King uvidí jejich auto a uteče, ale aspoň se Deb s Quinnem podaří zachránit Antona.
Dexter jde do domu Ellen Wolfové a najde tam umytou krev. Poté mu dojde, že Miguelovi řekl, že než se pohřbí mrtvý, je na hřbitově vykopána díra den předem. Na hřbitově si Dexter potvrdí svou teorii, když najde zakopanou Ellen. Dexter se rozhodne dát Miguelovi lekci. Zjistí totiž, že Miguel se po vraždě cítí nedotknutelný a chce dál vraždit. Odkryje tělo Ellen a ta je nalezena. Rita sdělí Dexterovi, že promluvila Miguelovi do duše. Poradila mu, jak urovnat vztah se Syl. Odcituje přesná slova, co i jemu Miguel řekl, když mu dal lekci. Je jasné, že všem lže. Pak jde pro košili, co mu Miguel dal a na které byla Freebova krev. Otestuje skrvnu a vyjde najevo, že to je hovězí krev. Dexter si uvědomí, že nestvořil monstrum, ale monstrum zneužilo jeho.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Syl: (na Ritu) Až budeš vdaná tak dlouho jako já, poznáš, kdy ti manžel lže.
Dexter: (myšlenky) Něco, na co se můžu těšit.
Dexter: (myšlenky) Dnes se ještě budu přetvařovat. Ale už brzy, možná zítra, Miguel přesně pozná jak se cítím. Nakonec budu mít emoce, které bych nepředstíral. Dnes totiž cítím něco skutečného.
Dexter: (myšlenky) Nestvořil jsem monstrum. Byl jsem zneužit monstrem.
Dexter: (myšlenky) Myslí si, že je nedotknutelný. Není. A je načase, aby to poznal.
Hlavní postavy
Dexter Morgan
Debra Morgan
Angel Batista
Harry Morgan
Maria LaGuerta
Rita Bennett
Vince Masuka
Hostující hvězdy
Miguel Prado
Vedlejší postavy
detektiv Barbara Gianna
Anton Briggs
Sylvia Prado
Ellen Wolf
George King
strážník
strážník na místě činu
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCo se stalo včera v noci
Původní názevAbout Last Night
Rok natočení2008
Premiéra23. listopadu 2008
Česká premiéra14. srpna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka50 minut
Autoři profilu epizody