plakát seriálu

Dexter

(Dexter)

Epizoda 1×07 – Okruh přátel (Circle of Friends)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Debra zjistí, že největší sérioví vrazi byli většinou chyceni kvůli své vlastní blbosti, např. dostali na místě činu parkovací pokutu nebo pokutu za rychlou jízdu při prchání z místa činu. Projede proto databázi a najde Neila Perryho, očitého svědka na dvou "náhodných" místech vražd Mrazákového vraha. Debra se s Angelem vydají za Neilem, ten jim však uteče před nosem. Začnou však prohledávat karavan, kde bydlí a najdou fotky a údaje o místech činu, které nikdy nebyly zvěřejněny. Zatímco si všichni myslí, že našli mrazákového vraha, Dexter zůstává poněkud skeptický, přece nemůže být jeho kolega sběratel hnusných vycpávek zvířat.
Rita řeší problémy s manželem, který se rozhodl, že se sblíží se svými dětmi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rita se nakonec vzchopí a nabídne Paulovi návštěvu dětí dvakrát týdně pod dohledem výměnou za podepsání rozvodových papírů, což Paul přijme.

Policisté objeví na dvorku u Neilova karavanu zahrabanou jeho matku. Později se jim, díky zjištění odkud neustále volal v době vražd, ho podaří najít v motelu, kde právě mučil jednu holku. Výslech si náramně užívá a to co říká, mu začne velmi neochotně věřit i Dexter. Ten zároveň řeší případ Jeremyho, kterého nechal jít, když mu Jeremy řekl, že ten bastard, co ho zabil jsi to zasloužil, neboť ho znásilnil. Nyní je ale jasné, že zabil dalšího člověka, Dexter se ho vydá zabít, ale předběhne ho Doakes a Jeremyho zatkne. Později ho Dexter navštíví ve výslýchací místnosti a ptá se ho, proč to udělal a Jeremy mu řekne, že chtěl cítit něco jiného než prázdnotu. Dexter, i když šokovaný, mu řekne, že si život udělá snesitelnější, když před ostatními bude předstírat emoce. Když ho pak jde ještě jednou navštívit, nyní však do cely, najde ho s podříznutým krkem. Dexter si pak pro sebe řekne, že si jednu z jeho rad vzal k srdci - zabíjet jen ty, co si to zaslouží.

Na konci epizody Dexter, naprosto znechucený a odevzdaný, navštíví svého kamaráda - Mrazákového vraha, jelikož chce zjistit, proč mu prohledal jeho byt a proč se o něj tolik zajímá. Neil si však před něj sedne a řekne mu: "Kdo si sakra ty?" a Dexter se spokojeně usměje.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Rita: Zasranej hajzl!
Dexter: Jen ty to dokážeš říct tak, že to zní roztomile.
Dexter: FBI odhaduje, že v USA je dnes méně než 50 aktivních sériových vrahů. Nescházíme se na kongresech, nevyměňujeme si svoje tajemství úspěchu ani si neposíláme vánoční pohledy. Ale někdy mě zajímá, jaké to pro ty ostatní je. Jediný zvuk, co slyším... jediný zvuk na celém světě, je tlukot mého srdce.
Dexter: (k Jeremymu) Já jsem prázdný. Ale naučil jsem se, jak ten pocit udělat méně bezedný. Předstírej. Prostě předstírej, že tam ty pocity jsou - pro celý svět. Pro lidi kolem tebe. A kdo ví, třeba tam jednoho dne budou.
Rita: (o svém manželovi) Přeju si, aby byl pryč. Proč prostě nemůže odejít a zmizet navždycky?
Dexter: (pro sebe) Ale může a velice snadno.
Hlavní postavy
Dexter Morgan
Debra Morgan
Angel Batista
Harry Morgan
Maria LaGuerta
Rita Bennett
James Doakes
Vince Masuka
Thomas Matthews
Vedlejší postavy
Cody Bennett
Astor Bennett
Jeremy Downs
Paul Bennett
nahá žena
ostraha
Metalhead
počítačový analytik
Neil Perry
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOkruh přátel
Původní názevCircle of Friends
Rok natočení2006
Premiéra12. listopadu 2006
Česká premiéra13. února 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody