plakát seriálu

Dexter

(Dexter)

Epizoda 1×09 – Táta to ví nejlíp (Father Knows Best)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dexter dostane zprávu, že jeho biologický otec zemřel a že musí vyřídit jeho pozůstalost. Přitom Harry Dexterovi řekl, že jeho skutečný otec zemřel před 30-ti lety.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dexter jede spolu s Ritou do domu svého otce. Tam se posléze objeví i Rudy s Debrou. Dexter se jde podívat do márnice za svým otcem, tam si povídá s doktorem, který jeho otce znal. Ten si o jeho otci myslí to nejlepší a nemá vůbec tušení, že byl ve vězení. Dexter si všimne na otcově loktu tetování, díky čemuž se mu vybaví vzpomínka, kdy jako malý jede s tátou autem. Pošle proto Masukovi DNA test, aby zjistil, jestli je to opravdu jeho otec. Test otcovství potvrdí, že on byl opravdu jeho otec. Jenže Masuka to řekne do telefonu Debře, která je pak na Dextera naštvaná, že si ty testy nechal zhotovit. Dexter začne mít pochybnosti o tom, jestli jeho otec nebyl zavražděn. Jenže když se vloupe do márnice, aby našel vpich na otcově těle je vyrušen a navíc tělo již byl zpopelněno. Při útěku z márnice narazí na Rudyho, kterýho ho sveze k bowlingovému centru, kam Dexterův táta často chodíval a sdělí mu, že tady by si jeho otec přál, aby byl rozsypán. Rita v domě najde krabici, kde je poděkování od Dextera, že mu dal svoji krev, když se Dexter zranil, oba totiž měli velmi vzácnou krevní skupinu.
Rudy jde zabít sousedku Dexterova otce, která ho u něj nedávno viděla, nechce totiž riskovat, že by Dexterovi o jeho návštěvě řekla a on by si mohl domyslet to, že zabil jeho tátu.
Na konci epizody Ritu přijde navštívit její opilý exmanžel, který je naštvaný, že si odjela na víkend pryč a on nemohl být se svými dětmi. Jenže Rita ho naláká k sobě do ložnice, kde ho omráčí, vzbudí děti a odvede je pryč.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dexter: Odkdy se ze smrti stala příležitost k romantickému víkendu?
Dexter: Naštěstí vstávám dřív než normální lidi.
Rudy: Kávu?
Hlavní postavy
Dexter Morgan
Debra Morgan
Angel Batista
Harry Morgan
Maria LaGuerta
Rita Bennett
James Doakes
Vince Masuka
Vedlejší postavy
Cody Bennett
Astor Bennett
mladý Dexter
mladá Debra
Paul Bennett
Security Guard
Messenger
Old Neighbor
Dr. Pittman
Uniformed Cop
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTáta to ví nejlíp
Původní názevFather Knows Best
Rok natočení2006
Premiéra26. listopadu 2006
Česká premiéra27. února 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka54 minut
Autoři profilu epizody