plakát seriálu

Dexter

(Dexter)

Epizoda 7×01 – Ty jsi...? (Are You...?)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dexter se musí vypořádat s tím, že jej při činu přistihla jeho sestra, což samozřejmě silně ovlivní vztah obou sourozenců i jejich další životy. Zároveň musí řešit případ týkající se kolegy a zdá se, že někdo hodlá Dexterovi zavařit ještě úplně jinak, než by se dalo čekat...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Děj začíná ve chvíli, kdy jsme se s Dexterem minule rozloučili. Debra vchází do kostela a vidí svého bratra, jak vráží nůž do Travise, který leží spoutaný na oltáři. V první chvíli tasí zbraň a neví, co dělat. Dexter se jí snaží uklidnit a tvrdí, že jej Travis napadl a on reagoval zkratkovitě. Když pak Deb chce zavolat policii, tak ji přesvědčí, že by to dělat neměla a kostel podpálí, čímž se snaží zahladit všechny stopy.

Přehlédl ale své sklíčko, které spadlo na zem a zůstalo zaklíněné pod krytem v podlaze. To později na místě činu nachází LaGuerta a předává technikovi, aby věc zařadil mezi důkazy. Debra viditelně není ve své kůži a chová se podivně. Dexter se po celé záležitosti dostává domů a zjišťuje, že na jeho počítači byl Lewis, praktikant Masuky, co se vídá se sestrou Batisty. Reaguje velmi podrážděně a Lewis mu tvrdí, že se chtěl jen podívat na sportovní výsledky.

Detektiv Anderson cestou z kostela domů zastavuje u krajnice, aby pomohl muži, který sedí u auta a zdá se, že píchl. Pokusí se otevřít kufr vozu s tím, že muži pomůže, v kufru je ale tělo zavražděné mladé ženy. Pachatel vzápětí detektiva dvakrát zasáhne zblízka pistolí a odjede jeho autem pryč.

Ráno se Debra i Dexter vydávají na místo, kde došlo k vraždě detektiva Andersona. Zdá se, že pachatel na místě činu nezanechal žádné stopy, ale Dexterovi se podaří identifikovat oběť a sejmout otisk vraha z páčky pod volantem, což ale nikomu neprozradí.

Debra si na stanici později vyžádá spis vraha z chlaďáku a zdá se, že o celé Dexterově verzi popisu událostí pochybuje. Neustále se ho vyptává na různé detaily a je poměrně jasné, že se toho jen tak nevzdá. Dexterovi se podaří identifikovat muže, který v noci zabil dívku a Andersona. Vysleduje jej na letiště, kde ho posléze zlikviduje a následně jeho tělo hodí do moře. Před svou smrtí mu ještě muž poví, že má velmi mocné přátele a neměl by si s ním zahrávat. Cestou na letiště dojde ještě k jedné důležité věci, ukáže se, že Lewis na Dexterově počítači rozhodně nekoukal na sport. Zdá se, že nějakým způsobem Dexterovi dokázal zrušit platební karty.

Quinn s Batistou se mezitím vydávají do klubu, kde zavražděná dívka pracovala. Její majitel je napojený na rusko jazyčnou mafii a z přítomnosti policie příliš radost nemá. Z pozdějšího telefonátu nadřízeným je navíc jasné, že ví dobře, kdo vraždil a kdo byl zabit. Že je vrah ale už na cestě na dno netuší zatím nikdo. LaGuerta se na stanici ptá Masuky, zda se už dostal k důkazům z kostela. Ten jí mezi řečí připomíná, že krev na sklíčka si kdysi dával vrah ze zálivu (podle vyšetřování jím byl seržant Doakes). Maria nenápadně bere sklíčko, které našla v kostele a odchází.

Během cvičení Debru napadne zavolat k Dexterovi domů a od chůvy Jamie se dozvídá, že Dex často pracuje do noci. Zároveň si vzpomene na chvíli, kdy se jí kdysi Rudy pokusil zabít a vybaví se jí rozhovor, co její bývalý milenec vedl s Dexterem. Když pak Dexter konečně dorazí domů, najde tam svou sestru, která má na stole před sebou jeho nože, složku s případem vraha z chlaďáku a všechna jeho sklíčka. Následují otázky, zda všechny ty lidi zabil a zda je sériovým vrahem. Dexter jí odpovídá, že ano...

Hlavní postavy
Jamie Batista
Dexter Morgan
Debra Morgan
Angel Batista
Harry Morgan
Maria LaGuerta
Vince Masuka
Hostující hvězdy
Travis Marshall
Vedlejší postavy
Detective Angie Miller
Student Richard
mladý Dexter Morgan
Louis Greene
Mike Anderson
Derrik Danes
Isaac Sirko
mladá Debra Morgan
Ticket Agent
Jurg Yeliashkevych
Dancer - waitress
detektiv Simms
Harrison Morgan
Harrison Morgan
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTy jsi...?
Původní názevAre You...?
Rok natočení2012
Premiéra30. září 2012
Česká premiéra10. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka55 minut
Sledovanost premiéry2 400 000 diváků
Autoři profilu epizody