plakát seriálu

Digimon Adventure

(Dejimon Adobenchâ)

Epizoda 1×03 – Modrý vlk Gararurumon (Aoki Ôkami! Garurumon)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sedmero dětí se dostává z pláže zpátky do lesa, kde naráží na Monochromona, který vypadá, že na děti zaútočí, jenomže za nimi se nachází ještě jeden Monochromon. Děti s Digimony, se rychle schovají za nejbližší kámen. Monochromonové zaútočí sami na sebe, což Tentomon vysvětluje, jako způsob, kterým bojují o území. Během bitvy se oba Monochromonové zřítí z útesu, a tak od nich mají děti klid. Děti přes les dochází až k jezeru, kde chtějí v bezpečí přečkat noc.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Děti po příchodu k jezeru zjišťují, že se v něm nachází sloupy elektrického napětí a také tramavaj, která je na malém výběžku. Děti jdou tramvaj prozkoumat a usoudí, že je bezpečná, a že by v ní mohli strávit noc.

Po prozkoumání, se děti společně s Digimony snaží obstarat něco k snědku. Patamon a Piyomon sbírají ovoce, zatímco Izzy a T.K. chytají ryby. Joe, Sora a Tai, mezitím posbírají dříví na oheň, který následně rozdělá Agumon svým ohnivým dechem. Děti si společně s Digimony upečou ryby a nají se.

Tai si dělá srandu z Gabumona, že by mu sebral jeho hřejiví kožíšek, čímž ho vyděsí. To se nelíbí Mattovi, který to dá Taiovi najevo. Rozepře mezi Taiem a Mattem však rychle skončí. Joe navrhne, že by měl být někdo v noci nahlídce, kdyby se zde objevil nebezpečný Digimon. Tai si vezme první hlídku a po něm se hned ozve Matt jako druhý. Na Joea zbývá poslední třetí hlídka.

Děti jdou do tramvaje, kde brzy usnou. Matt pošle Gabumona, aby zahříval T.K. Sám Matt jde ven, kde se potká s Taiem a společně se usmíří. Tai se od Matta dozví, že T.K. je jeho mladší bratr, ale že se moc často nevídají, protože se jejich rodiče rozvedli. Matt jde poté na břeh, kde začne hrát na harmoniku. Po chvíli se k němu přidá Gabumon, kterému se zvuk, který harmonika vydává líbí.

Tai s Agumonem prohrabují a udržují oheň. Jenomže jim odskočí jiskra, která naneštěstí dopadne přímo na ocas Seadramona. Tohoto probudí a bolestí se rozjede do prostředka jezera a vezme sebou i malý výběžek s tramvají, ze kterého se stává ostrůvek. Děti v tramvaji to probudí a začnou panikařit. Tai chce po Agumonovi, aby se proměnil v Greymona, ale Agumonovi to nejde.

Matt s Gabumonem zůstávají sami na břehu jezera. Matt okamžitě skočí do vody a plave směrem k ostrůvku, kde se nachází jeho mladší bratr T.K. T.K. po jednom z otřesů spadne do vody, odkud ho pohotově vytáhne Gomamon. Matt se snaží získat Seadramonovu pozornost, aby ho odlákal od ostrůvku. Seadramon však Matta chytne a stáhne ho pod vodu. Mattovo přátelství však vyvolá digizměnu u Gabumona, který se promění na modrého vlka Garurumona. Garurumon si hravě se Seadramonem poradí a shladí jeho rozčílení.

Děti se teď s ostrůvkem nacházejí uprostřed jezera. To rychle vyřeší Gomamon, který na pomoc zavolá ryby a ty ostrov dotlačí zpátky na břeh. Děti jsou ráno unavené, a tak brzy usnou.

Hlavní postavy
Sora Takenouchi
Yamato Ishida (Matt)
Takeru Takaishi (T.K.)
Taichi Yagami (Tai)
Mimi Tachikawa
Koushiro Izumi (Izzy)
Vedlejší postavy
Vypravěč
Informace k epizoděIMDb
Český názevModrý vlk Gararurumon
Původní názevAoki Ôkami! Garurumon
Rok natočení1999
Premiéra21. března 1999
Česká premiéra23. března 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka23 minut
Autoři profilu epizody