plakát seriálu

Dimenze 404

(Dimension 404)

Názory uživatelů

I am your father and you will do what Daddy demands.

Okey, toto je podľa mňa trošku viac lightová verzia Black Mirror (keďže Black bolo oveľa viac temnejšie a minimálne vo mne zanechalo väčšie dojmy).
Každá časť je samostatná (výhoda, lebo nemáte nutkanie hneď pozrieť ďalšiu časť), má svoj príbeh, svojich hercov (mega obsadenie) a svoju message o technológiách a budúcnosti (ktorá je vlastne v každom tá istá - we are screwed).
Príbehy rýchlo ubehnú, pri niektorých vám miestami tvárou šklbneme úsmev. Na môj vkus niektoré príbehy boli až príliš absurdné, čím strácali buď na vážnosti alebo vás až tak nezasiahli (hovorím, BM bolo viac mind-blowing).
Nie len pre milovníkov sci-fi

Btw, pri Bob-ovi by som nejedla, keď som ho prvýkrát videla, praženici, ktorú som vtedy jedla, sa nejak nechcelo ísť dnu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Galerie sympaťáků

Srovnání s uctívaným cyklem Black Mirror se nabízí nejvíc kvůli tomu, že oba počiny spojuje stejná éra a formát samostatných epizod. Jenže zatímco britský fenomén mi už nedlouho po svém začátku přišel náladou zbytečně depresívní a tím pádem stereotypní, Dimenze si užívá hromadu možností, které s vědeckofantastickou stránkou věci souvisí a bohapustě s nimi blbne. Nabízí, co jen žánrové hrdlo ráčí a ať už se zrovna věnuje hrám, seriálům, filmům nebo seznamkám, činí tak půvabně originálním, popkulturně příjemně blízkým a v první řadě zábavným způsobem. Kromě svojí náladové nevyhraněnosti, kdy se nebojí dojímat ani rozesmát, mě pak fascinuje i výtečným obsazením, které nabízí slušnou várku mých seriálových oblíbenců (za všechny Lea Michele, Ashley Rickards a Megan Mullally).

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Je mi znova 10

Pokud máte rádi seriály, kde o nic moc neběží, každý díl je o něčem jiném a jde z toho cítit béčko na míle daleko, je to seriál přímo pro Vás. A tím béčko nemyslím něco hanlivého, tady se jedná o naprosto cílenou záležitost a jasnou inspiraci seriály z 90. let. Kdo například jako dítě miloval "Věře nevěřte", tak tohle je hodně podobné. Ve vší úctě, lepší béčko jsem už dlouho neviděl :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Slabota

Podle NPL jsem čekal nářez v podobě mixu Krajních mezí a hlavně Black mirror, no mix jsem dostal, nářez už ne. Dějově je to většinou hodně slabé, často nudné a to kouzlo BM je prostě nedosažitelná meta.
Zpětně koukám na svoje hodnocení epizod a první a poslední se líbilo a zbytek nestál za nic (a to tlačítko "nelíbilo" mačkám opravdu jen u hodně špatných epizod a tady hned u 50% dílů).
Naštěstí to byla jen minisérie. ;)

40 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

#404 - chyba názoru

Tohle bylo... dobré! :) Čekal jsem takový mix Krajních mezí, což se částečně potvrdilo, ale velký rozdíl, a co mě příjemně překvapilo, že téma bylo spíš takové nerealisticko-scifi-magické... příběh od příběhu, ale nebyly to horory (i když druhý díl... hm). Seriál je navíc v pěkně barevném, slunečném a pozitivním duchu, nesnaží se vyvolat nijak temnou a děsivou atmosféru, naopak se snaží vyvolat takový do jisté míry psychedelický blažený pocit, který na jednu stranu vyvolává bezpečí a klid, ale na druhou v něm o to víc vyniknou všechny podivnosti, které mají blízko prakticky až k nějaké nonsensuální literatuře...

Moc se mi líbí plejáda hvězd, která se objevila. Každý se své role podle mě zhostil dobře a nemám s nikým problém. Právě obsazení je asi hlavním kladem a tahákem. Děj sám o sobě pokulhává, i když podle stylu, jak pro koho... Mně třeba vadilo, že vše bylo v hodně líném tempu a někdy se to tak táhlo, že jsem měl chuť pár minut přetočit a asi bych o nic nepřišel. Nevím, jestli to je záměr - vybudovat atmosféru Stepfordských paniček, idylky, kde čas jakoby neplyne, nebo jestli to prostě nechtěli mít akční, ale částečně mě to štvalo. Trošku váhám jak pojmout situace, kdy postava viděla něco velmi nepřirozeného a vzala to úplně v klidu, prostě "Jop, fajn, jdem dál", to asi taky bylo schválně,snad. :D

Naopak se mi moc líbila prostorová a časová nezakotvenost. Prostorová v tom, že vlastně nevíme, kde se děj odehrává - je to náš svět? Je to dimenze 404? Kde je ten zlom. Časová zase v tom, že nikdo nespecifikuje roky, je to přítomnost, která je jiná nebo je to budoucnost, nebo minulost, kde jsou lidé z budoucnosti? Všechno pak plyne v "aktuální přítomnosti" a člověk se do toho rychle vžije.

Možná, že kdyby seriál nenabral tolik platově jistě předimenzovaných hvězd a vsadil na šikovné méně známé obsazení, mohl to dotáhnout třeba i na druhou sérii nebo více dílů v první. Je velká škoda, že byl zrušen, i když žádná akční bomba to nebyla, ale dívá se na to moc příjemně a mozek při tom pěkně maká. :D

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí