plakát seriálu

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

(Dirk Gently's Holistic Detective Agency)

Názory uživatelů

Nejde o názor ale o reklamu:)

Lidi, koukejte na tento seriál:) Viděla jsem dva díly s anglickými titulky, protože seriál je u nás tak podivně neobjevený, že titule nejsou/nebyly. Seriál je zábavný, neobvyklý, se zajímavým námětem i hereckým obsazením. Profesně perfektně zvládnutý. Žádná nuda, sem tam vtip, rychle to utíká + záhada se správně nastaveným tempem jejího poodhalování. Prostě super. Pokud bych měla někomu doporučit jeden letošní seriál, tak rozhodně tento (a absolutně nikoliv Westworld - který se táhne a je naplněn jen "intelektuálním" slovním průjmem).

PS: co mě udivuje nejvíc je to, že se seriál nedostal ani do žebříčků "nejpopulárnější za 30 dní" nebo "s největším potenciálem" poté, co o něm vyšla "novinka pod lupou".

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Perfektne namazaný časostroj šialenej zábavy

Po prvom diely som si nebola istá, či v seriály pokračovať. Po druhom som si povedala, že ma to vlastne začína vcelku baviť. A po treťom? Pánimoji, narastajúca závislosť. Od tretieho dielu ma to vlastne už len božsky bavilo - a to ani nehovorím, že druhá séria sa mi páčila ešte viac. Extrémne čudné, čudne extrémne, milo šialené, šialene milé a tak zábavné! Po miernom rozčarovaní sa zo seriálu stal klenot o cestovaní v čase, výmene tiel, o rozprávkových svetoch, superschopnostiach a tajnej vládnej organizácii. Scenár je plný úžasne uletených postavičiek, u ktorých sa však nezabudlo ani na príbeh, hĺbku a emócie. Zvraty, stretnutia, vysvetlenia, záhady, indície, všetko tu malo svoje miesto pevne dané. Herecky, hudobne, scenáristicky i réžijne tu všetko šlape ako dobre namazaný časostroj, obdiv tvorcom za to, že zvládli držať takú ultra šialenosť tak pevne v rukách. Nemožno nedať vysoké hodnotenie - takýchto podivností je v televízii potreba viac.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pravý detektiv

Bláznovství. Tímhle slovem by se dal seriál shrnout. Ale musím říct, že lepší bláznovství jsem v poslední době neviděla.
Když si myslíte, že už vás v seriálu nedokáže nic překvapit, mýlíte se. Postava Dirka Gentlyho je sama o sobě překvapení. Původně mě sice zaujala role E.Wooda aka Froda, ale rychle jsem zjistila, že on není tím nejlepším. Jen druhým nejlepším :D. Dirkovy nápady a myšlení prostě nelze přehlédnout a myslím si, že nakonec každému přijde na chuť. Samozřejmě i vedlejší postavy nevypadají vůbec špatně ;)

Jestli pořád váháte, zda dát tomuto seriálu šanci - nepřemýšlejte a jděte do toho. Po prvním dílu budete možná trošku nesví, ale čím více času s nimi strávíte, tím míň je budete chtít opustit.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Detektivka trochu jinak....

Detektivní seriál trochu jinak,ale určitě stojí za to ho vidět.Neuvěřitelně zmatený seriál,ve kterém je sice humoru poskrovnu,ale vše je tak perfektně propracované,absolutní pablb Dirk,který dokáže spoustu diváků spíše naštvat nebo sci-fi prvky které se v jednotlivých dílech objevují,prostě vše je dokonale sladěné a proto tento seriál musím doporučit všem,co rádi vidí něco trochu jiného než je klasická kriminálka.
Elijah Wood v roli Toda Brotzmana a holistický detektiv Dirk Gently v podání Samuela Barnetta byla rozhodně správná volba co se týká hereckého obsazení.Nemohu si pomoci,ale něčím mi tento seriál vzdáleně připomíná můj oblíbený seriál Sherlock.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Two Sane Guys Doing Normal Things

Seriál jsem si pustila s očekáváním, že půjde o nějakou tuctovou kriminálku řízlou pravděpodobně se sci-fi, přičemž mi zprvu ani název smysl nedával... Což by sedělo tak na třetinu seriálu. Zbytek je totiž naprosto, naprosto skvěle zvládnuté, vygradované... něco. Snažit se tento seriál někomu popsat, asi se hodně rychle zamotám, což ale nemění nic na faktu, že ho můžu jedině doporučit.

Je to jeden z těch seriálů, kdy po prvním (druhém, třetím, čtvrtém...) díle máte více otázek než odpovědí, pak se všechno ještě více zamotá, přijde několik nečekaných zvratů a než se nadějete je konec. Naštěstí krásně vysvětlený konec - pokud ovšem nepočítám napínavý cliffhanger napovídající, o co půjde v další sérii. Celý seriál (celých osm dílů :D) má jednu dějovou linii, která se každou další minutou stává napínavější a napínavější. A nejen to.

Dirk Gently má skvělou atmosféru. V jedné chvíli se smějete absurditě situace, v další napětím zatajujete dech. V tom je Dirk Gently jedinečný, nebojí se ze situace vymáčknout úplně vše, co se dá. Tvůrci mají všechno promyšlené do posledního detailu, děj má spád. U mnoha scén se pořádně zasmějete, ale i tak seriál umí hodně rychle přejít do chvil, kdy hrdinové odhalují své slabiny či nejtemnější tajemství. A když už jsme u těch postav - Dirk je zlatíčko. Nemusel se ani moc mihnout na obrazovce a hned jsem si ho oblíbila. A ani Todd není moc pozadu. Každá z postav je zajímavá svým vlastním způsobem, ať už detektiv, který nehledá žádná vodítka, asistent, který nemá ponětí, jak se do všeho zamotal, vražedkyně, která má zabít všechny, které zabije(ano, to začne dávat smysl) a ke všemu zmatená FBI a ještě zmatenější policie.

Co je ještě potřeba vyzdvihnout je hudba - krátká úvodní znělka, která se svou netypičností skvěle hodí k seriálu, sem tam přihozená písnička a hlavně soundtracky. Ty totiž v mnoha případech dokáží naprosto skvěle podtrhnout jedinečnou atmosféru.

K tomu navíc samotná "holistika", jak už název napovídá - znamená v podstatě, že jeden nic dělat nemusí, protože to všechno za něj udělá vesmír. A všude, kde má být, ho taky vesmír zavede. Což asi musí znít naprosto na hlavu postavené (a je, co si budeme nalhávat), ale se zbytkem seriálu to dává naprosto funkční celek.

Takže za mě určitě nutnost vidět - alespoň pro ty, co mají rádi sci-fi. A nebo vlastně pro všechny, kterým sci-fi nevadí. Dirk Gently vás totiž chytne, stáhne k sobě a nepustí. (A možná skončíte jako já a po osmé epizodě budete brečet, že nejsou další díly :D)

EDIT: Viděno napodruhé. A užila jsem si to ještě lépe. Všimla jsem si všech detailů, které mi prve unikly (a že jich bylo!) a mohla jsem si znova vychutnat všechny oblíbené chvíle. Hádám, že než vyjde další série, uvidím tu první ještě tak desetkrát... :D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stojí za to se na něj podívat

V půlce prvního dílu jsem si říkal, co to sakra má být. Ale vydržel jsem až do konce a čím déle jsem koukal tím více mě děj vtahoval do sebe a chtěl jsem vědět víc.

Samotný příběh je brilantní, zaujme a vtáhne do děje. Herecké výkony jsou opravdu na jedničku.

Pokud se podíváte jen na jeden díl, nebude vám dávat žádný smysl a bude to vypadat jako hovadina nejvyšší a budete si říkat, co to sakra má být. Ale ti jenž začnou od prvního dílu a vydrží, budou odměněni a myslím si, že se u něj budou bavit od začátku do konce.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Absolutní šílenost (v dobrém slova smyslu)

Tak to byl nářez. Šílenost, bláznivina, celou dobu jenom čekáte, kdy už nám konečně dají odpovědi (kdo viděl, pochopí narážku na jednu scénu z předposledního dílu :D ). Ze začátku jsem si říkala, že to přece nemůže fungovat. Ale ono to funguje, a moc dobře. Je to prostě holistické - nic vám nedává smysl, je to změť náhodných situací, ale na závěr zjistíte, že ono spolu opravdu všechno souvisí.

Dirk je ukecaný detektiv, který vlastně moc detektiv ani není a všechno řeší na základě náhod. Todd je chudák, který souhrou náhod musí pracovat s Dirkem. Ale ve skutečnosti jsou skvělá dvojka.

Už po prvním díle zjistíte, jestli je taková šílenost pro vás nebo ne. Ale pokud ano, tak se připravte na sedm naprosto zmatených dílů a pak osmý, kdy si řeknete "a joooo!". :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Láska na první pohled ;)

Miluju tuhle naprosto šíleně geniální ztřeštěnost! Momentálně jsem v půlce šestého dílu a už teď vím, že se mi po nich bude děsně stýskat :D . Četla jsem knižní jakožepředlohu, ale v tomto případě to jen lehce nastíní, co můžete jako divák čekat, respektive co rozhodně čekat nemůžete. Kdo se rádi necháte při sledování seriálu vystřelit do jiné myšlenkové dimenze, vřele doporučuju.
PS: Chci všechny Dirkovy bundy!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Je to dobrý

Seriál je dobrý, bohužel jsem viděla jen 1 epizodu. Škoda, ale nikde nejsou k sehnání titulky. Je to velmi originální seriál,takže i po shlédnutí toho mála dávám 80 a doufám, že se někdo vrhne na ty titulky a já to budu moci dokoukat.

Pokračování po dalších šesti dílech.
Páni paráda, jsem z tohoto seriálu fakt nadšená. Není v něm nic co by jste čekali, nebo předvídali. Má to logiku, i když je pravda, že u 7.dílu musíte dávat opravdu pozor, aby jste se neztratili. Jsem z něj nadšená a nechápu proč má tak málo hodnocení. Lidi dejte mu šanci a koukněte na něj. Za mě 100.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

prečo?

Prečo by som mal pozerať takúto PIČOVINU keď existuje 100 seriálov ktoré majú hlavu a pätu? Recenziu na toto nebudem písať, nevládzem. Hlavná zásluha po dvoch častiach patrí teplému detektívovi.

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí