plakát seriálu

Dirt

(Dirt)

Názory uživatelů

Don't mess with Lucy Spiller

Téma vedení bulvárního časopisu vás možná zpočátku bude odrazovat ze strachu, že budete sledovat nějakou nováckou telenovelu, ale Courteney Cox, coby šéfredaktorka Lucy Spiller, vás rychle přesvědčí o opaku. Já tuto herečku znám asi ze dvou seriálů, jako asi každý, a několika filmových rolí, ale tady se jakožto sexy ledová královna předvedla jako nikdy.

Dalším plusem je zmiňované téma, kdy dostanete nahlédnout pod pokličku vzniku čísla bulvárního časopisu. Nevím, jak moc věrohodná je třeba ta honba za nejlepší "obálkou", ale docela tomu věřím, i když po ČR
se nám asi neprohání nikdo jako Lucyin nejlepší a jediný přítel, fotograf Don Conkey (také výborný Ian Hart).

Co mě zamrzelo, byl zřejmě předčasný konec druhé série a celého seriálu (po stávce scénáristů asi?), ten poslední díl jakoby ani nebyl Dirt, bylo to samé udobřování a plácání po ramenou, happy ending kam se podíváte... a to mi k tomuhle prostě nesedlo.

Je to sexy, temné, vtipné, akční a Lucy Spiller vysává hollywoodské hvězdičky jako na běžícím pásu... ale vampýra to není;) Alespoň myslím... 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Fame has its price. She's here to collect.

Dirt je rozhodně zajímavý počin. Není to seriál, o který byste zakopávali na každém rohu, a rozhodně to není seriál, který by se líbil všem. Náznakem toho je už volba stanice, i když se FX dostává do povědomí především v posledních letech, už tenkrát v roce 2007 se nebál skandálních a odvážných témat. Dirt do této kategorie bezkonkurenčně spadá.

Příběh mě na první pohled zaujal. Prostředí bulvárního časopisu, hollywoodské hvězdy a jejich skandály. Miliony lidí na podobných článcích a fotkách ujíždí a i když jsem nikdy nebyla hltačem bulvárních novinek, rozhodně je neodsuzuju. Dirt mi jen potvrdil můj názor, že není důvod házet špínu na profesi, kterou skrytě oceňují lidé po celém světě. V Dirt se dostaneme do zákulisí. Pokud seriál čerpá z reality, tak opravdu obdivuju každého novináře, který se této nevděčné práci upíše. Tolik dřiny a nevděku, já bych se jim na to hnedka vyprdla. Navíc je to neskutečně stresující prostředí, což možná může diváky odlákat. Od Dirt nečekejte pozlátko Hollywoodu, jde o temnou stránku slávy, břečku, ve které se nevděčné hvězdičky válí, nechybí drogy, alkohol, sexuální praktiky, dokonce ani vraždy.

Jak říkám, z hlediska příběhu mě Dirt zaujal hodně. Nicméně kde u mě propadl, to byly postavy. Ledovou šéfredaktorku Lucy bych zvládla, ta holka má koule, navíc s tváří sympatické Courteney Cox. Ostatní ale nebyly pro mě to pravé ořechové. Nemohla jsem si zvyknout na Dona a jeho schizofrenní fantazie, šíleně mě iritovala jak mrtvá Kira, tak mluvící kočky a všechny ostatní výplody jeho fantazie. Na druhou stranu když byl při smyslech a fotil, stával se z něj můj vzor (jsem totiž fotografický nadšenec). Pravidelná přítomnost Julie a Holta mi přišla nadbytečná, hlavně ze začátku, když jejich jediným pojítkem k příběhu byly o nich psané články. Později, když se více zamíchali do příběhu, už jsem byla ochotná je vystát, ale trvalo to dlouho. V neposlední řadě tady je Brent, jeden z nejvíce slizkých lidí, které jsem kdy viděla. Není na pěst jen povahově, ale i zevnějškem, a to nejsem zrovna povrchní člověk.

Finále seriálu mě potěšilo, i když bylo dost tragické. Každopádně ta netypická love story mi sedla, líbilo se mi, že v tak tvrdém seriálu alespoň náznakem prosvítaly paprsky světlé budoucnosti. Jsem ráda, že jsme se ve vztahu Lucy a Holta nedostali dál, protože je mi jasné, že by na ně přišla krize a rozchod a tak dále. Takto měli svůj happyend, se kterým jsem byla spokojená.

Nevím, jak se stalo, že tato kombinace dobrého příběhu a nesympatických postav fungovala, ale opravdu to tak bylo. Za celou dobu jsem si Dirt nedokázala zamilovat, chyběla mu ta špetka něčeho, třešnička na dortu, která by mě nutila skákat nadšením. Na druhou stranu příběh byl tak silný a provázaný, že mě nutil těšit se na každou další epizodu a přemýšlet, jak to celé nakonec dopadne. Je škoda, že jeho natáčení zastavila stávka scenáristů, Dirt měl určitě potenciál stát se masově oblíbeným hitem. Na druhou stranu otevřel Courteney dvířka ke Cougar Town.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dirt

Seriál o tom, jak se dělá bulvární časopis. Sex, drogy, vraždy na titulní stránce DirtNow – to je vášeň Lucy Spiller, nekompromisní šéfredaktorky, která se neštítí použít jakékoliv prostředky k dosažení svého cíle. Na rozdíl od ostatních bulvárních časopisů se ale v DirtNow nezveřejňují žádné lži, ale pravdivé (rozumějte narafičené) a přitom skutečně velké (rozumějte senzační) příběhy, nejlépe doplněné fotkami od Dona Konkeyho.
Dvě hlavní postavy Lucy a Don se hledaly, až se našly. Lucy by za skvělý článek upsala duši ďáblu a funkční schizofrenik Don žije s halucinací mrtvé těhotné herečky.
První série není až tak bulvární, v podstatě se zaměřuje hlavně na osudy herecké dvojice Holta a Julie, kteří v druhé sérii ustupují do pozadí. V seriálu taky dochází ke ztvárnění skutečných událostí (polibek Britney a Madonny, opilý Hasselhoff, Paris ve vězení atd.). Hodně záleží na jednotlivých kauzách, od nichž se pak odvíjí i zábava celého dílu.
V čem Dirt vyniká, je ukázka života celebrit a práce bulvárních novinářů. Na druhou stranu hlavní postavy jsou přesně takové, jaké byste očekávali po prvním dílu. Nikdo z nich v podstatě ničím nepřekvapí a jejich příběhy jsou takové ploché, jakoby kromě DirtNow neměly vůbec žádný život.
Přijde mi, že seriál se stále točí v kruhu, jak moc vážně se má brát. Je otázka, jestli je to spíš tragické nebo komické drama. Nedokáže nalézt tu správnou polohu, ve které by se vyprávění mělo nést. Během několika dílů mi začaly vadit i Donovy halucinace, které měly být zřejmě oživením seriálu, ale spíš děj narušují. Na povrch taky postupně začínají vyplouvat Lucyiny rodinné problémy z minulosti. Proč jenom nějaký seriálový hrdina nemůže mít naprosto normální rodinu?
Ve druhé sérii taky tvůrci změnili znělku z Dig deep na Twinkle twinkle little star, což mě teda hodně zamrzelo.
Tak která "selebritka" dnes napráská sama sebe?

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé