plakát seriálu

Discovery of Love

(Yeonaeui Balgyeon)

Názory uživatelů

Netypické drama

Podle popisu mi seriál nic moc neříkal, ale pak jsem úplnou náhodou narazila na naprosto parádní teaser. Neskutečně mě pobavil, tak jsem se rozhodla seriál vyzkoušet.
Na své si přijdou fanoušci žánru mockumentary, protože seriálem se průběžně prolínají zpovědi hlavní dvojice. Na začátku mají zavzpomínat na svou bývalou lásku. Zatímco Tae Ha uvažuje, jak to mohlo být, Yeo Reum je v novém vztahu, kterému k dokonalosti chybí málo. Jenže pak se Yeo Reum dozví, že šel její přítel na matkou domluvené rande naslepo a nic jí neřekl. Vydá se ho sledovat a v rámci utajení si sedne k nejbližšímu stolu - ke svému ex. Ona znovu pocítí hněv, kvůli kterému se s ním rozešla, on nechápe, proč se vlastně rozešli, a od té doby se jí drží v životě jako klíště. Seriál je pak doplněn flashbacky, které postupně poodhalují zákulisí celého jejich vztahu, od seznámení po porozchodovou opilou lítost.
Potenciální diváky musím varovat, že je chvílemi poněkud depresivní. Tím, že hrdinka zrovna prožívá krizi v současném vztahu, což ji přibližuje k jejímu ex, kterému ale nemůže odpustit, jak se to mezi nimi zkazilo, je chvílemi psychicky vysílená.
Seriál by se mohl líbit těm, kteří korejským seriálům zatím nepřišli na chuť. Někdy totiž působí dost prudérně, kolikrát 20 dílů dojde k jediné puse a většinou neexistuje, aby hrdinka za svůj život měla sex s víc jak jedním chlapem, a i tak z toho většinou otěhotní. Tady je pohlíženo na sexuální život mladých lidí úplně stejně, jak jsme na to zvyklí my. Nebude to tedy takový kulturní šok. Navíc je hlavní hrdinka tak trochu mrcha, což taky není zrovna korejská klasika, ale užila jsem si to.
Pobaví vás i další role, moje osobní favoritka je Kim Seul Gi, která více připomíná tu tradiční korejskou hrdinku, ale je pro to viděna jako ta divná a navíc to hraje mnohem přirozenějším způsobem.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk