plakát seriálu

Dívka odjinud

(Lost Girl)

Epizoda 1×09 – Den Fae (Fae Day)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

La Shashain. Slavnost, jež na jediný den stmeluje fae temné i světlé. Nedovoluje násilí a používání schopností. Jeden by řekl, že je to docela idylka. Jenže co když se objeví Banshee? Bytost, která podle mýtů předpovídá smrt?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Fae komunita bujaře slaví slavnost La Shashain v Trickově baru. Všemi kouty baru se však náhle rozezní „uširvoucí“ naříkání Banshee. Banshee předpověděla smrt faei Seanu Kavanaughovi, do soumraku by měl být po smrti. A tak ho Kenzi chce trošku rozveselit a poradí mu, ať si vytvoří seznam všeho, co kdy chtěl udělat.

Ukáže se, že Sean má nevyřešené problémy se svým bratrem Liamem, který se před lety přidal k temné straně. Seanovým velkým přáním je s bratrem se usmířit. Sám Liam však bratrovi ani po letech nedokáže odpustit a objedná si jeho vraždu. Sean ovšem zjistí odkud vítr fouká a s kuší v ruce jde Liama vyhledat. Oba sourozenci se začnou hádat a kdyby nebylo Bo, snad by někdo přišel i k úhoně.

Bo se dovolává rituálu zvaného Agallamh, kde by se měl vyřešit spor bratrů Kavanaughových. V opačném případě přijde o život ten, kdo se Agallamhu dovolává, tedy Bo. Oba bratři se hádají a už to vypadá, že pro Bo rituál neskončí vůbec dobře. Ale Kenzi nezahálí, dávný spor vyřeší dříve než ostatní a přivede osobu, která je skutečně vinna. Onou osobou je samotný Patrick Kavanaugh, otec obou bratrů. Ke všemu se dozná a bratři uzavřou mír.
A když už to vypadá, že budou všichni žít šťastně až do smrti... Sean Kavanaugh zabránivší zastřelení svého bratra padá mrtev k zemi.

Banshee přece nikdy nelže...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Gambling With God (Magneta Lane)

Kenzi a Sean kradou kabriolet.

All That Is Thirst (Pati Yang)

Závěrečná scéna, kde Bo utěšuje Kenzi.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Bo: Kenzi!
Kenzi: Jděte sami! Tohle jídlo se samo nesní!
Trick: Bylo by nejlepší, kdyby zůstaly jen vznešené rodiny.
Kenzi: Hej, já bych mohla mít vznešenou krev. No, třeba nějakej vévoda zbouchnul mou pra-pra-prababičku. Jsem si jistá že to bylo fakt žhavý děvče.
Hlavní postavy
Bo Dennis
Kenzi Malikov
Dyson Thornwood
Fitzpatrick 'Trick' McCorrigan
Vedlejší postavy
Patrick Kavanaugh
Banshee Siobhan
Liam Kavanaugh
Sean Kavanaugh
starý muž
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDen Fae
Původní názevFae Day
Rok natočení2010
Premiéra14. listopadu 2010
Česká premiéra21. září 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody