plakát seriálu

Dívka odjinud

(Lost Girl)

Názory uživatelů

Co znamená být sukubou?

Lost Girl je zajímavý kousek mezi těmi všemi seriály ze života. Mimo jiné mi to připomíná knížky o Mercy Thompson. Podobnost je taková: Objevujeme svět fae, kteří žijí mezi námi lidmi. V tomto seriálu je jejich přítomnost utajena, v kníhách postupně vychází najevo. Obě hrdinky jsou v takzvané neutrální zóně, a pořád lítají v průšvihu. A především nejsou lidé. Možná by se našlo ještě pár podobností, ale nechce si mi nad ními přemýšlet.

Hlavní postava jménem Bo mě poněkud překvapila, protože sukubu bych si představovala trochu jinak. Kdoví proč mám v hlavě vysokou, okouzlujíci, černovlasou ženu, jejíž vzhled upoutá na první pohled a nejste schopni od ní odtrhnout zrak, což v tomto případě tak není. Nejlepší charakter je bezpochyby její nejlepší kamarádka Kenzi, je správně praštěná a její humor dodává seriálu šmrnc, prostě tu správnou jiskru.Navíc je tam sexy policajt. A věděli jste, že siréna může být i muž?

Pilot byl poněkud zvláštní, ale naštěstí se to pak pomalu rozjelo. Shrnu to takhle. Existují dva tábory fae. Světli a temní. Avšak hlavní hrdinka si vybere neutrální stranu, čímž se stává holkou pro všechno. Ztratil se lesní fae? Bo jej najde. Stala se vražda za zvláštních okolností? Bo vám zjistí, kdo to udělal. A během toho zjišťuje pravdu o svém původu a také se s ním zkouší vypořádat. Být sukubou není zrovna spaní na růžovém obláčku, zvlášť když vaši milenci se vedle vás nemusí ráno probudit. Seriál není zrovna moc prudérní, takže si tam užijete pár milostných scén. No co, je to přece sukuba!
Líbí se mi na tom odhalování všemožných druhů fae, humor a hlavně Kenzi. Pro pohodový večer a fanoušky fantasy je seriál ideální.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Lost Girl

Moje cesta k seriálu Lost Girl byla trochu zvláštní. Dlouho jsem se mu vyhýbala, recenze od žánrových fanoušků jsou veskrze nepříliš dobré, seriálu bývá stále dokola vyčítáno to samé - nesympatická hlavní hrdinka, mizerné triky, bojové scény a výprava vůbec, děravý příběh postrádající logiku. Nicméně fanouškovské reakce na zahraničních serverech jsou z mnoha důvodů nesmírně zajímavé, a jelikož je fanouškovská recepce textu tak trochu mým oborem, nakonec jsem se dokopala k tomu, abych Lost Girl dala šanci a zjistila tak, co na tom seriálu vlastně všichni vidí.

Pilot je přesně tak špatný, jak jsem očekávala. Možná ještě horší. Hlavní hrdinka působí velmi nepřirozeně, celou tu story o drsňačce, která se skrývá před zákonem, protože se občas probouzí vedle mrtvých milenců, jí prostě ani za mák nevěříte. K tomu přidejte dalšího vlkodlaka, který bude milovat hlavní hrdinku, další tuctovou zápletku o magických bytostech, jenž se skrývají před lidmi a zároveň bojují mezi sebou (dělí se na Dobré a Špatné, ehm, vlastně na Světlé a Temné, ale to je fuk) a další holku, co nic neví, nic neumí, ale je pro všechny strašně důležitá. A i na televizní měřítka naprosto otřesný závěrečný souboj v aréně. Jediným plusem je skutečně vtipná Kenzi (a naštěstí jí to zůstane).
Ale jelikož nic neodsuzuji předem, překonala jsem prvních pár rozpačitých dílů a konečně jsem pochopila, proč tuhle show sledovat a milovat ji.

Ono to totiž samo sebe nebere tak úplně vážně. Uvědomění si, že tyhle supernatural love story sice v současnosti opanují popkulturu na všech platformách, jejich úroveň klesá, avšak obliba závratně stoupá, ale že všechno jde i s málem dělat trochu jinak a nejlépe tak, že si z toho malinko vystřelíme, to je pro mě zásadní faktor, proč jsem vydržela koukat tak dlouho (popravdě je mi trochu líto, že pokus o trochu jiný a zábavnější pohled, zůstal pouze u toho pokusu). Druhým důvodem (a nejspíš tím nejdůležitějším), proč Lost Girl sledovat, jsou postavy a vztahy mezi nimi (a kdo čekal, že to celé bude o řešení nadpřirozených trablů a ne o řešení milostných vztahů, ten ať raději zváží, zda to celé chce sledovat).

Přestože je Bo minimálně v prvních dílech poměrně nesympatická, nepřesvědčivá a chvílemi dost otravná, poměrně rychle se transformuje v milou, svým způsobem křehkou a zranitelnou postavu, což, přiznávám, není pro femme fatale sukubu tou úplně nejlepší volbou, je to ovšem mnohem lepší než ona kick-ass lomeno sexy-vamp póza, kterou Anna Silk prostě nezvládá konstantně udržet (část oné sexuální přitažlivosti je okatě nahrazována kostýmy, chvílemi je naprosto fyzicky nemožné dívat se Bo kamkoli jinam, než do výstřihu). Velké plus dávám ovšem za ženskou hrdinku, která tak zoufale chce zůstat monogamní a někoho milovat, ale nejde to a ona je v otázce života a smrti donucena spát s každým. Občas doslova s každým. A my diváci ji neodsuzujeme, jen zamáčkneme slzu, protože je to vlastně strašně smutné. Zní to vtipně, ale je to osvěžující a zábavné.

Milostný trojúhelník, který je okolo Bo od začátku utvořen, je vlastně tím nejzajímavějším na celé show. Už jenom fakt, že je hlavní hrdinka naprosto přirozeně prezentována jako stoprocentně bisexuální (což je pro mě u mytologických stvoření žijících stovky a tisíce let naprosto přirozený vývoj) a oba její vztahy jsou zároveň brány naprosto vážně a stavěny na roveň (víceméně), je i pro současnou popkulturní tvorbu dost nekonvenční, nezvyklé a dává to klasickému konceptu milostného trojúhelníku nový rozměr (skvělé reakce LGBT fandomu na tento seriál jsou naprosto pochopitelné, jejich velké podpory si nepochybně všimli i tvůrci seriálu, což dokazuje výraznější lesbické směřování třetí série, i Mia Kirshner a Ali Liebert jako hostující hvězdy v sérii čtvrté).

Dyson jako jeden z pólů tohoto trojúhelníku (ten nepochybně oblíbenější), je pro mě asi tím největším zklamáním. Proč vedle sukuby, sirény, hydry a všeho dalšího musejí dát zrovna vlkodlaka? On je tak sexy, hodný, obětavý, mužný a správný, až to celou jeho postavu shazuje do zbytečné šedi a nudy. Tento typ mužského ochránce je ten nejvíce ohraný, zaměnitelný s milionem dalších, nehledě na to, že celý koncept seriálu nám neustále vnucuje pocit, že hlavní hrdinka je natolik samostatná mašina na zabíjení, že vlastně fyzickou ochranu nepotřebuje (a také je v jednom kuse zachraňována ze situací, ze kterých by se zvládla dostat sama). Nutno ovšem Dysonovi uznat, že ačkoli čmuchá a vrčí o trochu více než průměrný policista, jeho představa toho býti vlkem naštěstí nespočívá v běhání po lesích bez trička.

Naopak Lauren je tím typem postavy, které já fandím v každé situaci. Geniální lidská lékařka uprostřed světa, v němž jsou lidé primárně potravou a sekundárně otroky, mi totálně přirostla k srdci. Kromě toho, že je super chytrá (z ničeho vyextrahuje lék na cokoli, znáte to), tak je zároveň trochu divná, asociální, její loajalita je neustále zpochybňována, její činy jsou naprosto nepředvídatelné, dělá všechny ty zatracené lidské chyby a mizerná rozhodnutí, a smysl pro humor jí ve většině situací naprosto chybí. Naprostý geek a zároveň naprostý člověk (pouze ona - a Trick - vnáší do seriálu speciální schopnosti, které nespočívají v eliminaci nepřátel prostřednictvím fyzických schopností a celý koncept se toho stále poměrně pevně drží, na rozdíl například od Kenzi, která je taktéž křehký člověk - a když jí ve finále druhé řady dali do ruky palici a vedli ji k souboji s největším záporákem, tak se mi chtělo trochu křičet, zda ji má rád i někdo jiný kromě mě, nebo proč z ní jinak tak úporně chtějí udělat žrádlo pro zlé fae!). V konkurenci ostatních, kteří jsou vesměs krásní, odvážní, vtipní, neochvějní a vždycky dělající ty správné věci (a když ne, tak jim to přátelé stejně odpustí), působí Lauren jako článek, který se do tohoto typu narativu vlastně vůbec nehodí (kromě jejího vztahu s Bo taktéž úplně vypadává ze sociálních vazeb mezi ostatními a dlouhou dobu vlastně nemá žádné přátele). Je to typický člověk, a přestože ji občas proklínám za její rozhodnutí, tak díky tvůrcům za někoho tímto způsobem opravdového uprostřed nadpřirozené show.

Z ostatních stojí za zmínku hlavně nejlepší přítelkyně hlavní hrdinky Kenzi (její humor vyzvedává celý seriál o úroveň výš), od třetí série pak valkýra Tamsin (ona má přesně ten přirozeně temný, drsný, sexy element, který hlavní hrdince tak zoufale chybí) a duo Vex a Morriganová (konečně implementace Temných fae, aniž by vypadali jako ufňukánci, kteří chtějí být stejně cool jako Světlí).

A kde teda leží ten důvod, proč o seriálu, který jsem vlastně nikdy nechtěla vidět, píšu namísto desetiřádkové recenze román křížený se sociologickou studií? Téměř všechna negativa, která jsem zmínila v úvodu, tam jsou, nicméně pokud je překonáme a dokážeme si oblíbit alespoň některé charaktery, najdeme show, která umí být skutečně zábavná a která umí některá klasická klišé interpretovat s nadsázkou a invencí.
Po spoustě let jsem našla seriál, ke kterému mám podobný vztah, jaký jsem v pubertě mívala k Buffy nebo k Charmed. Ano, miluju ho tak trochu bez zjevného důvodu, a díky bohu, že už jsem příliš stará na to, abych si lepila plakáty nad postel, nebo si tetovala Laurenino jméno na předloktí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Proč se na to dívat?

Na Lost girl jsem narazila náhodou a jsem za to velice vděčná. Určitě si řeknete: Lost girl? to bude určitě zase nějaký další fantasy seriál, který stojí za nic. Ale není to pravda. Sice je hlavní hrdinka Bo jako většina hlavních postav, vyvolená a má zachránit svět, ale Bo se také od nich dost liší, jelikož sama neví jestli je hodné nebo zlá.

Děj je velice napínavý a zajímavý. Nenechá vás spát jak jste zvědavý co bude dál. v každé sérii se hrdinové potýkají s novým záporákem. Většinou s nějakým mocným fae. A také se Bo průběžně celým seriálem snaží zjistit něco o svojí rodině.

Také jako v každém seriálu zde máme milostný trojúhelník. Je ale originální, protože je mezi Lauren a Bo a Bo a Dysonem. Jelikož hlavní postava je bisexuálka. Zajímavé je, že vlastně nikdy nevíte s kým nakonec skončí. Já jsem už od začátku v týmu Doccubus (Lauren+BO)

Také tu máme velice zajímavé postavy 1) Kenzi. je nejlepší kamarádkou Bo. Je jedna z mála lidí, kteří se zde vyskytují. Do seriálu přináší skvělý smysl pro humor a díky ní se u toho vždy směji. 2) Lauren. Je to lidská doktorka ve světě fae. Je velice chytrá a dokáže vám vynálézt vše oč žádáte. 3) Dyson. Je to vlkodlak, který miluje Bo a pořád ji chrání, i když to nepotřebuje. Někdy to je až otravné. 4) Trick. Je to král krve a i barman v fae hospodě. Nemám ho ráda, protože se chová namyšleně, rozhodně a až moc vážně. 5) Tamsin. To je valkýra, která nešetří svojí upřímností. Za jejími hrubými poznámkami ale skrývá osamocenost a touhu po rodině.

Jsem zklamaná, z toho, jak to skončilo. Konec byl až moc otevřený. Nevím, jestli seriál zrušili nebo to takhle bylo naplánované, ale mohli to lépe ukončit. Také na konci podle mě umřelo až moc hlavních postav.

Takže, pokud máte rádi fantasy dobrodružný, vtipný seriál plný sexuality a milostných trojúhelníků, tak vám tento absolutně doporučuji.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sukuba je pro mě jen jedna.

Jsem ráda, že se v přemíře seriálů s tématikou upírů a vlkodlaků našel seriál, jehož hlavní hrdinka nespadá ani do jedné kategorie.

Zalíbil se mi nápad, že zpočátku Bo vůbec netuší, co je zač a postupně je, společně s ní, divák zasvěcen do tajů fae kolonie. Během první série jsme se tak dozvěděli, že Bo je sukuba, která se živí sexuální energií, fae kolonie se dělí na světlé a temné a každý fae si musí vybrat stranu (Musí?). Hned od začátku první série jsem si velmi oblíbila Kenzi, která se stala nejlepší kamarádkou Bo. Bez jejích hlášek by byl seriál velmi ochuzen. :) No a samozřejmě ani v tomhle seriálu nesmí chybět milostný trojúhelník. V tomhle ohledu jsem spíše fandila Dysonovi.

Následovala druhá série, která nám dala tušit, že Bo nebude úplně obyčejnou fae (No jistě, vždyť je to hlavní hrdinka, ty trubko!). Vše směřovalo k boji s Garudou, díky němuž jsem si oblíbila Vexe.

Následovala třetí série, která pro mě celý seriál osvěžila. Rozhodně to bylo tím, že do seriálu přibyla postava Tamsin, která se záhy stala mou nejoblíbenější. Ona je opravdu badass a myslím si, že v tomhle jí nemůže konkurovat ani Bo. Každopádně díky ní jsme odhalili další střípky ze života Bo. Závěr série zajímavý, protože poprvé byl jedním z nepřátel obyčejný člověk.

Jak byly první tři série poměrně předvídatelné, tak čtvrtá se tomuto konceptu docela vyhnula. Líbilo se mi, jak se tvůrci popasovali s dočasným zmizením Bo i jejím návratem. Následovalo otravné období Una Mens a Rainera, který, jak se záhy ukázalo, nebyl největší problém party. Ale konečně se začal hlásit o slovo otec Bo, což byl ten pravý problém. V této situaci se navíc z milostného trojúhelníku stal čtyřúhelník. :) Na závěr série jsem zůstala koukat s otevřenou pusou, protože jsem nevěřila, že bychom přišli o jednu z hlavních postav.

Pátá série pro mě byla díky absenci jedné z hlavních postav trochu horší. Ale potěšilo mě zařazení starořecké mytologie do děje. V této sérii jsme se dozvěděli vše o minulosti Bo, poznali jsme jejího otce a vše směřovalo ke konci celého seriálu. Líbilo se mi, že Bo celý seriál sváděla svůj vnitřní boj mezi dobrem a zlem a v poslední epizodě tento boj vygradoval. Ale jelikož to byla poslední epizoda celého seriálu, tak jsem čekala alespoň dvouhodinové finále. A popravdě smrt další hlavní postavy mě vyloženě naštvala!

Celkově je ale seriál hodně povedený, protože srší napětím, akcí a hlavně humorem. Ty humorné epizody jsou mé nejoblíbenější (hlavně proto, že z drsných hrdinů se mohou stát malá děcka). :) S klidným svědomím tak mohu prohlásit, že mi Lost Girl bude chybět.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Asexuální Succuba

S01: Téma succuby bylo velmi lákavé, ale provedení bylo slabší a už první série mě po docela slušných počátečních epizodách nedokázala vtáhnout a docela jsem měl problém ji dokoukat. Nevím, prostě mi přijde, že tohle téma si říká o propracovný děj a celkově propracované universum Fae, ukrutně sexy hlavní hrdinku a sexuální scény, ze kterých bude tryskat erotika. Nedočkal jsem se ale ani jednoho. Je to bez energie, často bez děje nebo s dějem zmateným a sterilita sexuálních scén chce opravdu velkou představivost diváka. Po přečtení hodnocení i na jiných serverech se obávám ještě horší kvality a seriál zatím odkládám, budoucnost ukáže.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
MaxQ
20. listopadu 2011

Lepší kousek než se na první pohled zdá

Lost Girl rozhodně nelze posuzovat podle pilotního dílu, protože jde o jeden z nejhorších pilotů v dějinách televizní zábavy. Nejklišoidnější oslí můstek pro ustavení základní premisy seriálu, která ovšem vůbec není tak špatná: pohádkové bytosti (Fae, dle anglosaské mytologie) žijí skrytě mezi námi, dokonale integrované do společnosti. Jsou rozdělené na Světlé a Temné, ale rozdíl mezi nimi je menší, než by jejich označení napovídalo, protože všechny Fae se tak či onak živí na úkor lidí. Světlí nejsou hodní, jen upřednostňují skrytou symbiózu s lidmi před jejich bezskrupulózním využíváním které preferují Temní. Hlavní hrdinka Bo je sukuba (Fae živící se sexuální energií), která "vypadla ze systému", neregistrovaná divoká Fae, bez minulosti, ztracená ve světě lidí do kterého nezapadá (každý pokus o sblížení s někým končí dříve či později jeho smrtí), bez skutečného chápání své podstaty i schopností. Pilot nás spolu s Bo vrne do skrytého světa Fae, který si Bo konečně všiml, a protože sukuby patří k velmi mocným Fae, není možné, aby Bo pobíhala jen tak po světě jako neřízená střela. Nakonec Bo akceptuje čím je, i omezení, která se jí snaží vnutit společenství Fae, ale dokáže si vybojovat alespoň částečnou nezávislost jako "neutrál", bez příslušnosti k Světlým nebo Temným Fae, alespoň do doby než plně pochopí fungování světa Fae, a dokáže si vybrat tu "správnou stranu", a než dokáže odhalit tajemství své minulosti a původu. Díky neutralitě je Bo vázána jen obecnými pravidly světa Fae, a může tak relativně beztrestně překračovat hranice mezi striktně oddělenými světy Světlých a Temných, díky čemuž začne být záhy velice cenným a vyhledávaným nástrojem k "odstraňování" problémů Fae i lidí, které by v zavedeném systému byly jen těžko řešitelné. A navíc může být příslovečným jazýčkem na váhách, který dokáže zcela změnit zavedené pořádky.

Největší předností Lost Girl je, že si na nic nehraje, a snaží se (poměrně zdařile) být toliko zábavným a nápaditým kouskem TV zábavy. Nevyniká sice ani hereckými výkony, ani scénáristickou prací, ani triky, ani komplexností zápletky, ale zároveň ani v jednom neurazí, a většinou si drží úroveň lepšího průměru až nadprůměru (pilot je výjimka). V mnoha aspektech je Lost Girl podobný seriálu Angel, a i když nedosahuje jeho kvalit, dokáže se mu v zábavnosti a vynalézavosti nezřídka obdivuhodně přiblížit.

Možná si neoblíbíte samotnou Bo, ale svět Lost Girl obývají i další zábavné a zajímavé postavy, jako např. Trick, Hale a Kezi.

80 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Z náhodného seriálu můj oblíbenec.

Tenhle seriál jsem objevila až díky nemoci. A celou první řadu shlédla za dva dny. Naprosto mne to uchvátilo. Nemám ráda seriály a filmy o upírech. Jsou teď všude a všechno je to stejné. Lost Girl je ovšem něco úplně jiného. Něco úžasného. Od nápadu s mystickými bytostmi, které jsou všechny nějak podložené(byť jen mýty). Kenzi, která sype z rukávu jednu vtipnou hlášku za druhou. Pěkné akční scény.
V seriálu se neřeší, že hlavní hrdinku přitahují obě pohlaví. Je to bráno jako něco naprosto normálního. To je opravdu hodně velké plus. A když už jsem u hlavní hrdinky. Je to rozhodně lepší, než se někomu zakousnout do krku. Celý ten nápad, jak zvýraznit pro diváky přenos sexuální energie i moc, kterou může Bo ovládat jak lidi tak fae, je výborný.
Rozhodně i výběr herců se povedl. Ksenia, na tu role vyloženě sedí. Bez ní by to nebyla ta pravá Kenzi. Richard jako Trick- přesně takový hodný dědeček, jako jsem si ho vždy představovala. No a Anna Silk. Role jí vážně sluší. Je to nádherná herečka a jako Bo- bože je neuvěřitelně sexy!
Netrpělivě už čekám na 3.sérii a všem můžu seriál vřele doporučit.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Fae everywhere

Myslíte, že už jste všechno ze světa fantasy viděli? Jsem si jistá, že Lost Girl vás přesvědčí o opaku.

Ze začátku jsem byla překvapená slabými efekty a nic moc zpracováním. Ale s přibývajícími díly mi došlo, že se mi to vlastně líbí. Lost Girl je dělaná ve stylu starších seriálů, takže prostředí je takové temné a špinavé, má to určité kouzlo a nejste zahlceni technologií prýštící z každého obrazu.
V každém díle se více a více ponořujete do světa fae, tvorů, kteří se živí lidskými emocemi, chi a Bůh ví, čím ještě. Každý fae je vytvořen podle mýtů a legend ze všech možných zemí, leprikony z UK počínaje a japonskými mýtickými potvorami konče. (Já už jen čekám, kdy se tam objeví Bivoj :)) Pro mě je to příjemné osvěžení, protože přece jen, těch upírů už je trochu moc.
Představitelka hlavní role zná evidentně pouhé dva výrazy, ale bohatě to vynahrazuje sidekick v podání Ksenii Solo nebo Emanuelle Vaugier představující vůdkyni temných.

Když vydržíte úvodní díl, mohl by vás seriál příjemně překvapit.

80 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Lost Girl

S Lost Girl je to těžké. V tomhle seriálu není nic dokonalé - nemá hvězdné osazenstvo, některé postavy vás budou vyloženě štvát, dějově je to občas bída, vizuál je dost laciný - ale když přistoupíte na to, že by to nemusely být vyloženě zápory seriálu, ale spíš jeho poznávací znamení, tak si ho možná i užijete. A možná taky ne.

Lost Girl je pro mě typický příklad nevyužitého potenciálu. Po pilotu jsem si říkala: „Sukuba. Konečně žádní upíři, žádní vlkodlaci, ale něco nového, něco, co tu ještě nebylo.“ Těšila jsem se na celý ten Fae svět, na boj světlých a tmavých Fae, Boino poznávání sama sebe a silné ženské přátelství ve fantasy seriálu. Ze sukuby jako hlavní hrdinky se dalo tolik vytěžit, ale to by se nesměl seriál změnit ve fantasy telenovelu.

V podstatě každá série načrtne docela zajímavou zápletku, která se ale v průběhu série rozmělní, aby ji nakonec zabily finálové epizody. Snad ani jeden finálový díl se nepovedl. Pokaždé přinesl většího a hrozivějšího zloducha, který ale nedokázal naplnit očekávání a ze kterého se vyklubal strašný tragéd.

Postava Bo mi není zrovna sympatická, což je u hlavní hrdinky docela problém. Já prostě ten sex-appeal Anny Silk nevidím. Tvůrci a já máme zřejmě dost odlišný názor na význam slova sexy. Bo je hezká, charismatická, ale sexy prostě není. A když je na sexualitě Bo založený celý seriál, tak to pro mě moc nefunguje. Vím, že byla Anna během natáčení těhotná, ale tvůrci to mohli zakamuflovat lépe, něco ve stylu Lilly v HIMYM. Ne, tady na to šli jinou cestou. Celou dobu dělají, že si diváci nevšimnou objemnější herečky. Pořád ji navlíkají do oblečků, ze kterých ji pomalu vypadávají prsa a u kterých má člověk pocit, že na ní musí zákonitě prasknout. Anna tak nevypadá sexy, ale spíš tlustě, obzvlášť vedle ultraštíhlé Ksenie Solo.

Milostný trojúhelník Bo-Lauren-Dyson je vlastně nejzajímavější částí seriálu. Jenže taky nedokážou udržet nějakou dynamiku a ty vztahy se vytrácejí. Dyson už tam je snad jen ze setrvačnosti, trošku ho chlapce vykastrovali a je to škoda. No, alespoň že se pořád nepromenáduje bez trička jako snad všichni vlkodlaci. Lauren je Lauren, přechytralá nudná doktorka, která všechno ví a všechno zná. Toho malého skrčka z baru nemůžu vystát. Jedinou postavou, která mě baví celou dobu, tak zůstává Kenzi. I když se navenek tváří jako drsňačka, tak do seriálu vnáší lidskost, vtip a nadhled. Taky mě baví Tamsin, která tak nějak samozřejmě působí jako sexy badgirl, o což se Bo stále zoufale snaží a vůbec jí to nejde. Teď už tedy neměla výraznější dějovou linku a už bohužel není úplně tou mrchou, se kterou musí ostatní chtě nechtě spolupracovat, přesto ta postava má něco do sebe. Mnohem radši než světlé Fae mám tmavé Fae – Vexe a Morrigan. Všechny tyhle postavy totiž přinášejí určité odlehčení, které seriál dost potřebuje.

Scénář seriálu je takový jednodušší:-) Za všechno podezřelé může vždycky Fae, a že těch Fae je fakt hodně, takže tvůrci můžou vytvářet nové a nové postavy snad donekonečna stejně jako v Grimm. Vizuálně je vidět, že je to z levnějšího kraje. Zápletky jsou průměrné, určitě by se z nich dalo při troše snahy vytěžit víc. Přijde mi, že každá série je horší než ty předcházející. Ve čtvrté sérii se tak svět Fae rozpadá na kousky. Dějové linky nedrží pohromadě, dobré nápady jsou pro jistotu utnuty už v zárodku, postavy se chovají divně, o nějakém vývoji nemůže být řeč.

Lost girl tak není ničím výjimečný seriál, ale vůbec bych ho nezatracovala. I přes všechna ta negativa, která jsem tady vyjmenovala, a že jich nebylo málo, Lost Girl má svoje lepší chvilky a v těch se bavím. Takže proč na Lost Girl stále ještě koukám? Z několika důvodů: zaprvé, jsem shipper páru Kenzi-Hale, což teď tedy asi nadobro padlo:-( Zadruhé, mě ten svět Fae ještě pořád láká a zatřetí, seriál obsahuje plno popkulturních odkazů a umí interpretovat některá zaběhnutá klišé s až neskutečnou nadsázkou.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hmm... takže succuba

Samotný dej ma nezaujal. Žena, ktorá sa živí sexuálnou energiou druhých. Nič pre mňa. Ani pilot ma až tak nenadchol, ale keď som videla ďalšie diely, tak som už musela pokračovať. Bolo super zpoznávať rôzne fae. Jeden z dôvodov prečo som to pozerala bola aj Kenzi. Ona bola z tých postáv, ktoré ma vedeli zakaždým rozosmiať. Čo mi asi najviac vadilo bol ten milostný trojuholník a Dyson. Dyson bol ten typ postavy, ktorá bola nudná a nesympatická.

Prvá séria bola asi najlepšia. Druhá a tretia boli priemerné. Ale štvrtá séria bola najhoršia. Proste nezaujímavá a o ničom.

Len keby sa tam netočilo stále okolo hlavnej hrdinky. Mám byť s Dysonom alebo s Lauren. A kto je moja mama a otec? A bla bla bla... Ale na druhú stranu som sa bavila u tohto seriálu. :D

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

It's a Fae World

Neviem,ako som sa na tom s týmto seriálom.Nápad seriálu bol celkom zaujímavý.Vytvorený z rôznych mýtov a nie zameraný len na upírov,vlkolakov alebo čarodejnice.Jeho prostredie nebolo rozprávkovo pekné,nijako farebné.Bolo skôr temné.Technologickými vychytávkami tiež nežiaril,ale to mu bolo len k dobru.
Herci boli neobkúkaný.Bo nebola zlá,ale nejak mi extra neprirástla k srdcu.Mala som ju ako postavu rada,občas mi liezla na nervy a to je asi tak všetko.Zato Kenzi bola bezkonkurenčná.
No na druhej strane som si nedokázala seriál obľúbiť až tak,že by som časti hltala rýchlo za sebou.
Nie je to zlý seriál,rada si ho pozriem ale určite nebude patriť k mojím top.Kto chce nech skúsi,buď bude pozerať ďalej alebo s ním skončí.

Tretia séria:
tak tretia séria za mnou a ja zase neviem aké mám pocity z tohto seriálu. Môžem ale povedať,že táto séria bola o niečo lepšia ako tie minulé. Čo ma ale mrzelo,bolo to že pár vecí nebolo dotiahnutých tak do konca ako mohlo byť. Na konci druhej série tu bol náznak niečo,čo v tejto akoby vyšumelo do stratena, tiež Booin Úsvit. Táto séria bola ako by poskladaná z viacerých častí, rozlúštili sme a prežili jednu tak ideme teraz na druhú.
Párik Lauren a Bo ja rada nemám a to hlavne pre Lauren, tá mi príde so svojím správaním občas ako vážna blbka. Koho som ale rada mala bola Tamsin, tá sa tam krásne hodila.
Koniec bol prekvapivý a možno som si myslela,že to bude trochu inak, ale určite navnadil na ďalšiu sériu

Štvrtá séria:
Konečne s kľudným svedomím môžem povedať,že som si úžívala LG na plno. Táto séria ma chytila hneď na začiatku a ja som ju dala asi za 3 dni.
Samostatných častí bolo pomenej a celou sériou sa tak tiahol jeden ucelený príbeh, ktorého časti boli odhalované každou epizódou a priamo na seba nadväzovali. Táto séria nepôsobila až tak chaoticky, čo sa dalo sa vysvetlilo a nič neostalo nevypovedané. Celkovo sa dá štvrtá séria považovať za vydarenú napriek tomu, že niektoré veci síce boli trochu rýchlo a jednoducho vysvetlené.
Počas tejto série som prišla na to čo mi asi na tomto seriály vadí a to Lauren, nie žeby som ju nemala rada ale nemôžem povedať ani opak. Už ani Bo mi neprišla taká otravná, aj keď stále z nej akoby robili tú po, ktorej každý túži a všetko čo sa stane má súvislosť s jej osudom. Kto bol túto sériu skvelý (tak ako aj tie predtým) bola Kenzi spolu s Tamsin.

60 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Lost Girl

Na Lost Girl jsem narazil čirou náhodou a hned po prvním díle jsem vždy nedočkavě čekal na další. Kombinace fantasy, akce, částečně lehké erotiky a humoru (ten hlavně reprezentuje postavy Kenzi v podání Ksenie Solo, kterou jsem si naprosto zamiloval) zaručuje víceméně kvalitní podívanou. Nicméně s napětím jsem očekával 4. sérii, která mě bohužel po poměrně nabité třetí sérii (postava Tamsin přinesla značné oživení) zklamala. Zatím nejlepšími momenty ze 4. série pro mě osobně představovaly společné scény Kenzi a Tamsin, kterým bych dal více prostoru. Kdo ví, třeba zbývající díly překvapí a otevřenou možnost 5. sérii.
P.S. Stále více mě láká idea páru Kenzi/Dyson.
P.S.S. Na procentuálním hodnocení se odrazila 4. řada. Kdybych měl hodnotit jen první tři, bylo by to 80%.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ztracená dívka našla místo v mém srdci

Lost Girl jsem v žádném případě nedával moc šanci. Seriál na mě působil jako laciná prkotina z Kanady ale přesto jsem se odhodlal juknout se na pilotní díl a absolutně toho nelituji. Sukuby se v poslední době dostávají docela do módy ale přesto nejsou tak rozšíření jako třeba vlkodlaci, upíři a čarodějnice. Hlavní představitelka není zrovna naprostý sexsymbol ale něco do sebe má a takové to sukubí charisma v ní je.

Tenhle seriál je mi navíc sympatický už kvůli absenci upírů, kteří už jsou tak ohraní, až to hezké není a nahrazují je naprosto neznámé nadpřirozené bytosti. A celkové rozdělení na Fae mi přijde naprosto skvělé, je to originální a ten kdo to vymyslel musel být genius, protože něco takového jsem ještě v žádném seriálu neviděl. A jak jsem již poznamenal, místo upíru zde máme takové bytosti jako hsien, aswang a různé další zvláštní kreatury, což je rozhodně bod navíc.

Celá první sezóna je navíc zahalena tajemstvím okolo Bo, jenž se snaží přijít na svou minulost přičemž se ještě mísí s supernatural kriminálkou. :D

Já ten seriál prostě miluju a myslím, že by jste mu rozhodně měli dát šanci, jestli váháte. :)

90 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Lost Girl nefunguje... a zároveň strašne baví

S týmto seriálom je to ťažké. Začal fádne, umelo a trošinku trápne. Ibaže sa potom naozaj rozbehol a ak mu dal divák trochu času, zistil, že to, čo na začiatku považoval za zápory, je vlastne len iný štýl seriálu- a ten má tendenciu diváka po chvíil začať baviť.

Lenže seriál nie je dotiahnutý po žiadnej stránke. Obsadenie nefunguje hneď od začiatku, ale časom sa i to dostane relatívne vysoko. No charakterom nie je venovaný dostatočný čas, aby pôsobili živým, reálnym dojmom a je trochu ťažké s niekým sa stotožniť (ale Kenzi milujem). Príbehová stránka je zaujímavá od začiatku, čím viac sa toho o Bo dozvedáme, tým viac otázok máme a tým je seriál napínavejší. Mytológia seriálu bola spočiatku tou, čo seriál robila trošku "fraškoidným". Lenže ona tiež chytí, je svieža a neopozeraná.
Seriál sa nebojí humoru, drámy, romancie ani hororu. Nič z toho nedokáže predať bez problémov, ale vo výsledku je to vlastne dobre pozerateľný, možno i návykový seriál.

Seriál, ktorý však ja nezvládnem pozerať po častiach. Musím naň dostať náladu a pozrieť si sériu celú v krátkom časovom intervale. Lost Girl proste nefunguje, postráda úroveň, akoby tí za kamerou nemali pevnú pôdu pod nohami. Ale zároveň až na počudovanie dosť baví.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sucuba ,vlček a človek

Lost girl mě hned ze začátku doslal hlavně díky Kenzi. Je fajn koukat na seriál se spoustou nadpřirozených postav ,ale normální člověk v podobě Kenzi by tam zatraceně chyběl. Lost Girl se mi líbí ,protože tvůrci vytvořili zcela nový svět Fae ,nejen pár nadpřirozených postav zasazených do normálního světa. Pokud jde o postavy tak již zmíněná Kenzi je pro Lost girl něco jako Stiles pro Ten wolf nebo Caroline pro TVD. Zvědavá postava ,co se do všeho míchá a neví kdy zavřít pusu...ale taky je vtipná a věrná za každou cenu. Bo je sebevědomá ,kůži milující sucuba ,která se pomalu a jistě učí využíat své schopnosti...myslím že každá žena by chtěla mít nejen její postavu ale i charakter. Dyson mě ze začátku lákal ,měl potenciál ,ale z nějakého důvodu pro mě je čím dál tím míň zajímaví. Hale? Naprosto senzační optimistická siréna se smyslem pro humor ...zastávám pár Kenzi + Hale. A nakonec si dovolím přidat 50%tního záporáka Vexe...z nějakého důvodu jsem mu vždy fandila.!

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Čím dál lepší

Na LG jsem narazila náhodou a hnedka mě zaujala. Annu Silk v hlavní roli moc nemusím, na sukubu mi prostě nesedí (jediný díl kde mi na ní seděla a opravdu mi nevadila byl 3x1), ale zvykla sem si na ní. Koho budete milovat hnedka od první scény je Kenzie v podání Ksenie Solo. Ta holka je skvělá.Později se k ní přidá Vex a dokonalý magnet na diváky je na světě.
Jako obrovský klad je neotřelé téma s novým neokoukaným pohledem. S každou další řadou se kvalita rapidně zvyšuje, proto za první řadu dáván 65%, za druhou 75%, za třetí 80% a za čtvrtou (sice po jednom dílu, zato s wau nástupem) 90%. Suma sumárum tedy 80% a kdyby to šlo tak 85% Doporučuji.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můj oblíbenec

Na seriál jsem narazila omylem, ale Fae nápad mě nadchnul. Po prvním díle jsem zvažovala, jestli pustit i druhý, ale nakonec jsem zkoukla celou první řadu. Ta popravdě nebyla nic moc a fakt, že se epizody nenatáčely po sobě ale promíchaně, byl znát. Nicméně druhá série byla o hodně lepší a seriál jsem si zamilovala. Proto nedávejte Lost Girl hned košem a chvilku to s naší sukubou vydržte ;).

90 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zas a znova...

Už bylo dost Mary Sue!! Bo mi prostě nějak vadí. Její nekonečné proslovy, které přeskakuji, i její neschopnost rozhodnout se mezi mírně narušenou doktorkou nebo sexy vlčím policistou. Moje volna je jasná.
Ale jedna z hlavních věcí co mne zaujaly je postava Kenzie, která je mi extrémně sympatická. Dále samozřejmě Trick, Hale, Dyson a kupodivu jsem si oblíbila postavu Vexe, kterou budu doufám v seriálu vídat dál.


Seriál jako takový je dobrý. Líbí se mi myšlenka i zpracování. Mytologie je zajímavá sama o sobě. Succuba, jenž má tak trochu rodinné problémy a snaží se je vyřešit. (Většinou přes postel.) Ale někde tam postrádám těch 20%, aby to bylo opravdu skvělé a nezapomenutelné dílo.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ponorme sa do sveta Fae

Konečne prišiel seriál, kde sa stretávame aj s inými mýtickými postavami, nie len s upírmi, čarodejnicami a pod. Nie je to typická americká produkcia na akú je väčšina z nás zvyknutá, pretože je to kanadský seriál. Tiež by som ho nezaradila medzi najlepšie seriály sveta, ale myšlienka ktorú mu tvorcovia vdýchli má čo to do seba. Mne osobne sa seriál páčil a asi nie som jediná, keďže sa momentálne vysiela 2. séria a tou to asi nekončí.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ikaros

Vzostup:

Lost Girl je serial na ktory som narazil pri browsani co budem pozerat. Som velky fanusik Sci-Fi a ciastocne aj nadprirodzenych javov. Myslim si, ze v prvych troch dieloch serialu sa dozvie clovek o com to cca bude. Predstavovacka postav, zapletka, milostne pomery a hlavny zaporak. Presne toto som ocakaval od Lost Girl, ked ma nenadchol pilot, reku dam tomu este sancu.

Uznavam, zaujal ma ten serial, pacil sa mi koncept sukuby, ktora sa hlada v zivote ci uz ludskom, alebo fae-skom. Pacili sa mi aj vedlajsie postavy, hoci tie herecke vykony su obcas super (hlavne ked zajdu do novych kolaji - napriklad vymena tiel... a pod.) a obcas tie vykony su slabsie. To v konecnom dosledku nevadi, lebo tie postavy ma clovek rad a tesi sa na ne. Kenzi je super, podarena primerane drza (mozno ma trochu moc tenke nohy... :D )

Prve tri serie som hltal v priebehu par dni a bolo to prijemne pozeranie.


Pad:

Bohuzial ako aj Ikaros, aj tento serial dosiahol bodu kedy sa mi prestal pacit (a to sa mi stalo len par krat) Chapem preco to tak je, pretoze tvorcovia serialu stale potrebuju hladat silnejsieho a komplexnejsieho zaporaka... kedze Bo je v kazdej serii vyvolena ma uz neprekvapuje... Ale ! Bohuzial z Bo sa stala neprijemna postava, skoro vsemocna, ktora moze vyuzivat ostatnych, ale ked niekto vyuzije ju tak je zle. Vid splacanie dlhov za Kenzi...

Kenzi je kapitola sama o sebe, ta sa mi prestala pacit na zaciatku 4. serie, je drza, neprijemna vtierava a takisto ako u Bo sa to uz prehana do nepricetnosti...

Dalsi problem je stale vynarajuce sa informacie o rodinnych pomeroch roznych predstavitelov serialu.

Pride mi to uz velmi umele a zbytocne predlzovane ako napriklad TVD (tie nastastie ja nepozeram, len priatelka) Je to skoda.

Mohli to radsej davkovat pomalsie a mat viac serii...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Chtělo by to 6.sérii..

Musím říct,že nelituju stráveného času u tohoto seriálu.I když jsem nikdy seriály s nadpřirozenem nemusela tenhle si našel cestu k mému srdci.
Bylo super na něho koukat.
Nejoblíbenější postavy tak určite Bo,Lauren,Kenzi,Hale a Tamsin.
Nejméně oblíbená postava Dyson.
Jsem v týmu Bo a Lauren ale taky Bo a Tamsin.
Poslední díly byli hrozné každý tam umíral nebo byl na pokraji smrti.
Když umřel Hale myslela jsem,že to byla první a poslední scéna kdy jsem brečela,ale nakonec to nebyla ta chvíle.
Když umřela moje oblíbená postava Tamsin byl to děs.Když přišla ze začátku tak jsem ji moc nemusela,ale nakonec si ke me nasla cestu.
Seriál určitě doporučuju a je škoda,že skončil.
Nejlepší série 3.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Succubus

Podle mého názoru je to dost dobrej seriál. Mám sice moc ráda upíry, ale je příjemné vidět seriál který se točí kolem něčeho jiného. Succubus dost skvělej nápad. Spracování i děj je velmi dobrý, díly sem jen hltala. První série byla ukončena zajímavě a těším se jaké bude pokračování v další sérii. Už se moc těším a doporučuji.

100 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Co mají všichni proti Bo? :D

Náhodou díky jednomu článku jsem narazila na tento seriál a z čirého zájmu o - panebože, hlavní postavu, která je bi, jsem zkoukla první díl....aaaa i přes svou docela nechuť k upířinám jsem se do toho zažrala. I když nad Bo neslintám, něco na ní bude ;) Kenzi je vážně zlatá a Lauren, ta mě tam někdy vyloženě vadí, nevím, zatím jsem jí na chuť rozhodně nepřišla :X Kdo se mi tam ale faaakt zamlouvá, tak je i přesto, že není můj typ, vlček policista. Ten je fakt charisma samo :))

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

moje srdcovka

tak toto je moje srdcovka, sleduji poctivě od začátku, jako většina miluji Kenzi a netrpělivě očekávám další a další díly.
Seriál má všechno akci, drama, romantiku, zápletky, pěkný ženský i polonahý chlapy, sem tam pěknou písničku, některé díly jsou slabší ale to jen proto aby mi ten následující vyrazil dech.

Takže pokud někdo chce ode mě doporučení tak ano na toto se dá a má koukat

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fea? Proč ne?

Příběh, ve kterém mě scénáristi nepřestanou udivovat a uchvacovat nepřeberným množstvím mytických, bájných postav. Jasně, hlavní hrdinka je pokaždé hrdinkou dne, ale kdo by jí nefandil. Jasně, sexy vlčák jako drsný ochránce a zároveň nejlepší přítel se štěněčíma očima, ale jinýho bych tam ani nechtěla. Jasně, pak je tu Kenzi, jako člověk mezi nadpřirozenými nemá žádnou super schopnost, ale její humor a hlášky mají sílu demoliční koule. Seriál, který minimálně upoutá, ale spíš víc než to.
Kdo neuvidí, neuvěří...

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Víc vysvětlenejch detailů

Jeden z mích oblíbených seriálů, o sukubách seriálů moc není a to je škoda. Jediné co mi vadí je těžce pochopitelných, nebo nepopsaných detailů který by svět fae udělal víc zajímavější.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

:)

Výborný seriál s výborným obsazením. V prvním díle jsem se sice ztrácela, ale pak už jsem postupně přicházela na smysl. Bo a Kendzi? ... z těch dvou se stala opravdu skvělá dvojka :) ... a doufám, že Bo a Dyson se dají dohromady, podle mého by jim to slušelo :) ...

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Super, super

Jsem mega velkou fanynkou tohoto seriálu. Nevím proč, ale z nějakého důvodu mi trošilililililinečku připomíná Buffy, ale fakt jen trošičku.
Nejlepší postavou je prostě bezesporu Kenzi. To je někdo, koho jsem si zamilovala od první série.
Akorát mi lehce vadí, že Bo momentálně není s Dysonem, ale utíká na lesbickou stranu ( nic, prosti lesbám, samozřejmě!), prostě mi tam trochu chybí pořádnej sex s chlapem, což na začátku seriálu bylo a velice se mi to líbilo. (ano, jsem perverzák :-D)
Jinak super prostředí ( zbožňuju jejich byt), super herci, super všechno. :-)

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Proti gustu žádný dišputát,pro mne laciné,humorné....to by mohlo sedět.

Mne seriály s tímto a podobným tématem moc neoslovují a tady jsem si to jen potvrdil...mmne to prostě připadá divné i když jsem si myslel po přečtení pár názorů, že přeci jen mne to chytí...nooo nechytlo :-)).
Po mrknutí na pilot vím, že na další díly se dívat nebudu.Je to pro mne moc pohádkové,nereálné v četně chování herců které je až dětinské,takové...no něco mne na tom nesedí a pro mne je to celé dějově směšné,laciné....Co se týká jak tady někdo psal, že jsou herci nehezcí, tak bych oponoval.Vysloveně jsem tam nehezkého herce neviděl,nicméně o zvláštnosti může být řeč.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

good

Lost girl mohla byt lep zpracovana. Name dej a postavy pripadali umelo vytvorene a zadny vztah a emoce sem mezi nima necitil. Proto me ten serial moc nezaujal, i kdyz fantasy serialy je muj šalek kavy. Proste mi v tom serialu nečo chybelo, aby me upoutal a koukal od dilu k dilu nebo si ji pustil ako maraton ( coz u me je zvykem ).

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Čtvrtá série

Musím říct, že seriál Lost Girl se stal mým nejoblíbenějším, hned po shlédnutí prvních pár dílů. Netrpělivě jsem očekávala každý nový díl i řadu. A jak jsem tomuto seriálu fandila, tak musím uznat, že čtvrtá řada mě docela zatím zklamala. Ještě nebyly odvisílané všechny díly, ale zatím do 8dílu zklamání a trochu nuda.Velmi mě mrzí, že brzo bude serie končit a dosud jsem tam nenašla nic v co se dalo po 3serii doufat.Přála bych si aby byla natočena i pátá serie, která by to vše napravila.

50 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

lost girl

Musím říct, že ačkoliv je občas děj nudný a předvídatelný, mám tenhleš siál ráda. Líbí se mi hlavně povahy jednotlivých postav, které se tak nějak doplňují a ne vždy člověk odhadne co bude dál. Nejvíc mám ráda Kenzi. Je to správně trhlá holka, která, přestože má problémy se zákonem, ví co je dobré. Seriál se mi líbí

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Po 4. serii

Po čtverce už jsem to vzdal, už to fakt nedám... Pár dílu je fakt hodně vysoko... Ale je to fakt tak 20% z každé série a to mi za to nestojí... Už je mi šumák, co vlastně z hlavní hrdinky bude, jestli super mocná hodná sukuba nebo démonický zabiják a jestli bude pořád s tím vlkodlakem nebo ne... Už je mi jedno kdo s kým bude...

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
dm66
26. července 2014

Fantasy oddychovka

Mne sa serial paci. Cisto fantasy serialy nemusim, ale tento dokonale spaja ludske a naprirodzene vdaka dvom hlavnym predstavitelkam.Do toho sympatak vlkodlak policista.Je to humorne, nema to nejaky predvidatelny dej, ale bavim sa pri tom.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pilot nuda...

Pilot mě vůbec nazaujal a na seriál dál nekoukala, ale po čase mi to přece jen nedalo a rozhodla jsem se zkusit ještě další díl.A teď sama sobě děkuju. Sukubu jsem ještě nikde nepotkala a proto mě hrozně zajímalo co je vlastně zač. Vlkodlaky žeru a další fantazy postavy ať už jsem je znala nebo ne mě také zajímaly. Ano občas to byla i nuda.Občas víte až moc dopředu co se stane.Ale i přes to mě příběh pohltil a nemohu se dočkat další série.
A hlavně Kenzi nemá chybu! Tu holku žeru :)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lost Girl - průšvih

Viděl jsem jen pilot. A nedalo se to dokoukat. Větší blbost jsem neviděl, snad kromě úryvků českých Ulic. Nízký rozpočet je vidět na každém kroku, herci (hlavně ta sukuba, ta má přeci být sexy ne?) jsou k smíchu, koncept zlodějky - kamarádky je tak klišoidní a přitažený za uši, až se mi chce blít. A masky + triky mě teda fakt dodělaly. Vzhledem k tomu, že pilot má zaujmout, nechápu, co mi mohou dát další díly. Nechápu jako se tohle mohlo vůbec zařadit do vysílání.

0 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
16 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

Nezaujal

No seriál mohl být zajímaví, kdybych zvládla vydržet 1 díl a to jsem jaksi nezvládla. Je to strašně nudný a většinou by měl být první díl nahuštěný aby zaujal co nejvíce lidí, ale tady fakt nevím co si o tom mám myslet. Dávala jsem tomu šanci dvakrát ale vždy jsem dojela do stejný pasáže a seriál vypnula. Škoda myslím si že kdybych to vydržela tak to mohlo být velmi zajímavé. Škoda

40 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Prostě The Best..

Tento seriál mě natchnul už prvním dílem do kterého jsem se totálně zažrala a musela jsme koukat dál a dál. Podle mě je to něco jiného, něco co tu ještě nebylo, něco nového. Má to šťávu. A obsazení je parádní, neumím si tam představit jiné herce!

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ujde

Prvni sezona nebyla zrovna super, ale vetsina dilu docela usla.
Jednou ze svetlych a opravdu vtipnych stranek je obsazeni Ksenie Solo do rolicky Kenzi :D

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pohoda

Začala som ho pozerať neskôr ale aj tak som si ho obľúbila je to kvalitný fantasy seriál, ktorý si vás (podľa mňa) získa. Dej je zaujímavý a ja sa už nemôžem dočkať ďalšej série.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Lost girl

Musím se přiznat, že seriály a filmy typu "upíři všude kolem nás" opravdu nemusím a proto jsem se dlouho přemlouvala do tohoto seriálu. Seriál mě ale snad po dvou dílech velice překvapil a jsem moc ráda, že jsem se od něj nenechala svým skepticismem odradit!! Napínavý děj, romantiky a hlavně v každém díle nová postava s novými schopnostmi. Opravdu povedený kousek a už se těším na pátou sérii!!!

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

LG

Seriál s velkým potenciálem. Hodně rychle jsem si ho oblíbila :) A musim podotknout že 3 serka je podle mě asi nejlepší (pro mě hlavně díky Tamsin).

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

It's a Fae world

Hodnotím po pilotním díle, který byl zčásti dobrý ale zčásti také nudný. Ale budu se dívat dál, už jenom kvůli hlavní herečce a také tomu, že je to o sukubě a ty já poslední rok hrozně moc vyhledávám ale nic moc o nich není. Až uvidím další díly, postupně budu přidávat/ubírat hodnocení.

40 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Seriál z prostředí fantas

Serial Lost Girl působí na první pohled skvěle zpracovaný jak po hereckých výkonech tak i výkonech scénaristů. To jim nemůžem dát za vinnu. ALe i přesto v některých momentech v seriálů chybí seriálu potřebý tajemno a epičnost.

70 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí