plakát seriálu

Do No Harm

(Do No Harm)

Názory uživatelů

Do No Harm

Do No Harm je další lékařské drama s problematickým hlavním hrdinou, tentokrát okořeněné twistem s Jekyllem/Hydem.

Myslím, že byla chyba dělat z hlavního hrdiny doktora. Tahle část, kdy se Jasona snaží vykreslit jako dobrého člověka, který pro své pacienty udělá nemožné, je prostě nudná. Ještě když se do toho přidá nezajímavá lékařka, o kterou má hlavní hrdina zájem, konkurent, který se na něj snaží vyhrabat nějakou špínu, a chápající šéfka, tak je to jenom další lékařské drama. Pak ovšem přichází ta zajímavější část, kdy tělo ovládne Ian. Tohle mohlo být do budoucna zajímavé, a to i když se v prvních dvou dílech Ian moc neukázal a pokud už se ukázal, tak byl krotký jako beránek. Chtělo by to nějaký moment, který by definoval záporný charakter Iana, takhle se jenom mluví o tom, jak je zlý, ale, co jsme zatím dostali – chlápka, který trochu prudí okolí. Chtěla jsem se vyhnout srovnání s britským Jekyllem, ale prostě mi to nejde. Tam jsem už od prvního dílu měla pocit, že Hyde je všehoschopný maniak, tady je Ian chabý pokus o zápornou postavu.

Bohužel seriál má plno WTF momentů. Divák má věřit, že špičkový neurochirurg může fungovat jenom 12 hodin denně, nebo že Jason během hodiny stihne dojet z nemocnice pokecat s terapeutem, odsuď ještě do baru na drink s kolegyní a zpátky domů. Nemá za zadkem teleport? Hlavní hrdina nikdy nespí? Proč musí postavy komentovat, co je alespoň průměrně inteligentnímu divákovi zřejmé?

Na seriálu mě nejvíc zaujala komunikace mezi Jasonem a Ianem. Ty videorozhovory byly spolu s rozhovory Iana a Colea nejlepší částí, na kterou se měli tvůrci zaměřit.

Nemůžu napsat, že bych Do No Harm považovala za naprostý odpad, ale taky nemůžu napsat, že bych pokračovala ve sledování. Je to jednoduše zapomenutelný seriál.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

He's twice the man you think he is.

Tenhle seriál zklamal na mnoha frontách. I přes to bych ale nečekala, že bude mít nejhůře sledovaný pilot v dějinách televize. Zas až tak hrozné to tedy nebylo, ale přiznejme si, rozhodně se nejedná o seriál, který musí všichni vidět.

O co jde? Doktor Cole má menší problém. Každý den ve stejnou dobu se na dvanáct hodin promění ve svou zlou polovičku. Nemůže to ovládat, nemůže s tím nic dělat. Ian je zlý kluk, který si chce užívat z doktůrkových peněz a ideálně mu zničit život. To už ale dávno plánuje i Jason, který vyvíjí lék na to, aby Iana navždy odstranil...

Postavy v seriálu jsou neskutečně nudné a neskutečně špatně obsazené. Hlavní hrdina mi byl nesympatický v obou rolích. Ovšem oproti všem ostatním byl zlatým hřebem. Nedokážu vybrat, kdo byl horší, jestli jeho nadřízená s jedním výrazem v obličeji, vystrašený kolega, žárlivý kolega nebo jeho potenciální nová láska. Jediný, koho jsem tady mohla, byla Olivia; herečku si pamatuju z britského Lip Service a nutno říct, že Olivia jí sedla mnohem lépe. Bohužel na této postavě příběh nestál, takže ho ani nedokázala zachránit.

Každá epizoda je stejná. Jason má v práci důležitý případ nebo operaci, která se protáhne do noci. On ale musí odejít z práce, protože se na noc promění v Iana, který doktora neviděl ani z dálky, takže by na operačním sále udělal trošku neplechu a nedopadlo by to dobře. Pacient ale nakonec získá pomoc, kterou potřebuje, ať už kvůli tomu Jason musí podstoupit cokoliv (třeba se zdrogovat).

Celý ten koncept jeho práce v nemocnici mi přišel k smíchu. Chtěla bych vidět doktora, který ani není na nejvyšší pozici, který si může určit, že nebude nikdy (NIKDY) pracovat noční směny, který má vlastní výzkumný tým, aniž by kdokoliv věděl, co v laboratoři vyvíjí, který si jen řekne, co potřebuje, a jeho šéfka mu to bez mrknutí oka dopřeje a neptá se na žádné otázky, které plynou z jeho velmi podezřelého chování. No tak, kde to žijeme? Trošku reality by to občas v těch seriálech chtělo, ne?

Stejně tak debilní mi přišla ta jeho kolegyňka, do které se zakoukal. Jak je možné, že může půlku své pracovní doby strávit za proskleným oknem u operačního sálu, kde se kouká, jak Jason operuje? Fakt, všimněte si, že ta ženská nic jiného nedělá!

Zklamalo mě, že seriál nebyl naladěn na temnější notu. Ian je sice zlej kluk, ale pořád víceméně v mezích zákona. Nikoho nezabije, není to zločinec, jen rád paří a utrácí peníze. To je docela nuda, když vám promo slibovalo nový pohled na Jackylla a Hyda. To mě hodně zklamalo, pořád jsem čekala, kdy překročí tu hranici a někoho odstraní, ale když (a pokud?) se tak konečně stalo, vůbec to tam nebylo ukázáno.

Konečná zápletka se dala očekávat, i tak ale potěšilo, že dobro nezvítězilo nad zlem. Jen škoda, že to skončilo až takhle otevřeně, chtělo by to ještě další epizodu, abychom věděli, jak operace dopadla a kdo se z ní probudil.

P.S. Jsem jediná, kdo si v posledním díle vzpomněl na The Firm (Firma)? Jak Jason v obleku s kravatou běžel jako o závod lesem? Totální kopie :D

Seriál je docela podprůměr. Pokud vyloženě netoužíte vidět, jak si tvůrci pohráli s konceptem Jackylla a Hydea, nezapínejte ho.

30 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Oddechovka

Podle mě si to vůbec nezaslouží takovou ohromnou dávku kritiky. Ano, má to určitá prázdná místa, něco tomu chybí, ale vůbec to není žádná hrůza. Je to moc příjemný seriál. Především moc zajímavý námět a také chválím Stevena Pasquela. Jeho přeskakování z Iana do Jasona je bezvadné. Každý má totiž naprosto jinou osobnost a tak je třeba jistý herecký um, aby to fungovalo. A ono to funguje. Ne dokonale, ne tak, že se nemůžete dočkat dalšího dílu, ale přece to funguje. Je to odpočinkový seriál se zajímavým námětem, který neurazí, jen když mu dáte šanci.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí