plakát seriálu

Do vesmíru se Stephenem Hawkingem

(Into the Universe with Stephen Hawking)

Epizoda 1×01 – Aliens
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Stephen Hawking si položí otázky, jako: Existují mimozemšťané? Pokud ano, kde jsou a jak vypadají? A kdyby se setkali s lidmi, jak by to asi dopadlo?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Stephen Hawking tvrdí, že mimozemšťané pravděpodobně existují, protože Vesmír je tak obrovský, že v něm přece musí někde být život.

Na otázku kde jsou zatím nelze odpovědět, ale podle Stephena Hawkinga by se mohli vyskytovat skoro všude. Mohli by to být bytosti na bázi uhlíku jako lidé, nebo miniaturní tvorové, žijící ve vesmírném prostoru a jejich shluky by mohly tvořit obrovská mračna. Forem je nekonečně mnoho.

Stephen Hawking také říká, že pokud by byli dostatečně inteligentní, aby dokázali stavět hvězdné lodi a kdyby se dostali na Zemi, dopadlo by to asi tak, jako když Kryštof Kolumbus připlul do Ameriky. Pravděpodobně by se také chovali jako dobyvatelé, což by pro lidstvo určitě nedopadlo dobře.

Stephen Hawking na závěr uvádí, že mimozemšťané tedy pravděpodobně existují, ale pro lidstvo by bylo alespoň prozatím lepší, kdyby se s nimi nesetkalo.

Hlavní postavy
hlas Stephena Hawkinga
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevAliens (neoficiální název)
Původní názevAliens
Rok natočení2010
Premiéra25. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody