plakát seriálu

Dobrá manželka

(The Good Wife)

Názory uživatelů

Dokonalost

Příběh o ženušce, která byla po letech strávených doma pošťouchnuta manželovou nevěrou odhodit zástěru a zase vstoupit do aktivního života. Zní to tak povrchně a jednoduše, ale přesto je to tak geniální. Spletitá cesta hlavní hrdinky Alicii vede od ustrašeného káčátka až po o život se rvoucí lvici - jak o rodinu a city, tak o průbojnost v jednotlivých případech.K tomu přidám rafinovaně rozpracovanou politickou stránku,jednotlivé právnické případy, kde je naprosto každý geniální a vyřešen ( v porovnání s ostatními právnickými filmy/seriály) netradičně a velmi zajímavé postavy, které často balancují na hranici toho, co je a co není morální a správné. Vyjde zkrátka a jednoduše DOKONALOST. Kdo není líný u seriálu přemýšlet a nebojí se dát šanci něčemu, co se neustále vyvíjí a nikdy nepřestane, neprohloupí.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Výborné právnické drama

Já práva ani moc nemusím, ale toto si mě opravdu získalo.
Příběh o ženě politika, která vždy stále při něm a zároveň v jeho stínu, která se chopí šance po jeho nevěře a vrátí se do právních okruhů.
Ale je toho mnohem víc. Všude tu na vás dýchá drama, vývoj postav a intriky.
Každý případ je sám o sobě zajímavý a taky dokresluje příběh v pozadí, který se táhne celým seriálem.
Postavy se od sebe radikálně odlišují, je tu celá škála postav, které se vyvíjejí, pletou se sobě do cesty, někdy stojí při sobě a někdy zase proti sobě. Prostě drama jaksepatří.
Proto nemohu dát jinak než 100% a všem doporučit.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Seriál nejenom o právnících

Alicia se po nějakých dvanácti letech v domácnosti musí vrátit ke svému původnímu povolání právničky a začít ekonomicky zajišťovat celou rodinu, když jejího manžela odsoudí za korupci a navíc vyjde najevo, že měl milenku.
Hlavní linii příběhu tvoří vyprávění o tom, jak se Alicie snaží udržet si novou práci, o kterou navíc ještě musí soutěžit s mladým a ambiciózním Garrym, a do toho zvládat výchovu svých dvou dětí, které ze školy čas od času chodí s "novinkami" o milostné aféře jejich otce.
Vedlejší, ale neméně zajímavá je linie, která se zabývá osudem Aliciina manžela Petera, který se rozhodl podat odvolání a při té příležitosti už z vězení začne plánovat, že ve volbách opět kandiduje na místo státního návladního (prostě politik tělem i duší).
Celý seriál je tak velmi zajímavou, poutavou a originální směsí právnického dramatu, politické satiry (tohle slovo používám s rezervou, ale k postavě Elie Golda a jeho přístupu se asi hodí nejvíc) a v neposlední řadě také vztahům v rodině, která se kvůli Peterovi málem rozpadla.
Vysoký standard si seriál udržuje i v následujících řadách, ačkoli Peter už dávno není ve vězení a Alicia už o svoje místo také nemusí bojovat. Ve druhé, třetí a čtvrté řadě se k problémům Alicie a Petera přidávají i problémy právní firmy, ve které Alicia pracuje.
Postupně se dozvídáme víc i o ostatních postavách a jejich vztahu k Peterovi a Alicii.
Typem vyprávění seriál podle mě dost dobře vyvažuje děj na pokračování a epizodického styl bez výraznější návaznosti. Další oživení přináší paleta vedlejších postav, a to od podivínských (i relativně normálních, samozřejmě) soudců, přes různé druhy právníků z konkurenčních firem (včetně těch vyloženě proradných nebo pitvořících se), až po nejrůznější typy klientů.
Tvůrci také rozhodně nešetřili dobrými nápady, když vymýšleli náměty jednotlivých sporů. Rozhodně se na rozdíl od jiných seriálů nejedná jenom o kriminální případy nebo jenom o žaloby na zaměstnavatele atd. Lockhart a Gardner jsou uvádění jako velká firma a v seriálu se to velmi pozitivně odráží. Je to jeden z důvodů, proč je tenhle seriál tak neotřelý a určitě nenudí.
Za mě 90 % procent, protože tenhle seriál v sobě obsahuje všechno to, co byste tak od tohoto žánru mohli čekat. Podle mě má před sebou ještě nejednu sezónu a patří mezi nejlepší současné seriály americké tvorby.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jednoducho... skvelé!

Seriál som si našiel práve tu na fóre, po tom čo mi ho viacerí odporučili. A môžem vám povedať, že to stojí za to. Pôvodne som bol trochu skeptický, čo sa týka toho právnického prostredia, ale je to jednoducho skvelo napísané a najmä skvelo zahrané. Julianna Margulies je charizmatická a šarmantná žena a postava Alicii jej sedí ako riť na šerbeľ. Samotný príbeh taktiež stojí za to. Na jednej strane totiž sledujeme súkromný život hlavnej postavy, ktorá sa potýka skutočne so všetkým, či už sa jedná o problémy jej detí v škole, problémy s manželom, ktorý ju podvádzal alebo niečo iné. A na druhej strane sú to skutočne chytľavé a zaujímavé príbehy zo súdu, ktoré ma ani po piatich sériách nezačali nudiť.

Intrigy, dráma, emócie, ale aj humor a romantika. Dostane všetko, a to úplne presne namixované, akoby to malo byť, takže nič neruší, ani nevadí. Každá jedna postava nám má čo povedať a občas vedia niektoré riadne prekvapiť, čiže ani o nejaké to prekvapenie a napätie nie je núdza. A nie, s tým hodnotením to vôbec nepreháňam. Toto je jedna z najlepších drám, ku ktorým som sa do dnešného dňa dostal. Opakujem: stojí to za to!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Právnici

The Good Wife je dôkazom toho, že aj v dnešnej dobe sa mnohé právnické seriály uchytia. Áno, právnické! Máme lekárske, rodinné, policajné, detektívne... a aj právnické.

No zatiaľ čo hrdinami väčšiny podobných seriálov sú muži, emancipované ženy alebo niečo medzi tým, v The Good Wife je to žena v domácnosti, nútená zarábať na svoju rodinu.

Originalita z toho priam srší, páči sa mi aj vykreslenie vzťahov medzi "dobrou manželkou" a jej neverným manželom a ich deťmi.

Hoci seriál má viac a viac sérií, na kvalite vôbec nestráca, práveže by som povedala, niečo sa cestou naučil, zlepšil sa.

Pri mnohých iných seriáloch mám pocit priveľkému vymykaniu sa charakterov, alebo samé veľké, v realite nepoužiteľné gestá. Tu nikdy.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dobrá manželka posedmé

Je to neuvěřitelné, ale Alicia, ta hodná holka, která se stala dobrou manželkou i dobrou matkou, se vrací už v sedmé řadě, která se pro ni již stala finálovou. A tuto sexy právničku rozhodně nečeká nic snadného, prostě zase bojuje! Zatraceně dobře.

Hlavní roli v dramatickém seriálu z právnického prostředí hraje Emmy a Zlatým glóbem oceněná Julianna Margulies. Ztvárňuje Aliciu Florrickovou, zhrzenou manželku, která se po aféře svého manžela Petera Florricka vrací zpět do práce jako právnička.

Po založení vlastní firmy a úspěchu v advokacii po boku svých kolegů Diane Lockhartové a Caryho Agose ji Peterův důvěryhodný poradce Eli Gold přesvědčí, aby kandidovala na pozici státní návladní - pozici, která kdysi patřila jejímu nechvalně známému manželovi.

Alicia, která po velmi náročné politické kampani hlasování vyhrála, je nucena ze své pozice sestoupit, když kdosi zastrašuje Demokratickou stranu ve státě Illinois. Nyní, bez politické kariéry, která skončila dříve, než začala, a bez vlastní firmy začíná sama praktikovat právo. Pomáhá jí pouze Jason Crouse, klidný a zkušený vyšetřovatel, kterého si sama najala.

Alicia musí najít způsob, jak se dostat zpět na scénu, zatímco se Peter stává guvernérem státu Illinois a zvažuje kandidaturu na prezidenta, což může Aliciu dostat zpět do popředí...

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Super

Vyborny serial postaveny na skvelej postave pravnicky, ktora riesi nielen svoju rodinu ale aj pripady, ktore vyzeraju jednoducho ale svojou bystrostou ich bravurne riesi a snazi sa najst vzdy pravdu.Velmi sympaticka herecka...

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Baví

Tenhle seriál mě prostě baví. Sympatická hrdinka, která sice zpočátku šte svým svatouškovstvím, ale to se naštěstí změní. A samozřejmě Matt Czuchry, kterého platonicky miluji už od Gilmorek, ten přidal procenta navíc...

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Začínám sledovat, ale zatím nepřestávám

Dobrou manželku jsem začala sledovat především kvůli pozitivních reakcím tady na serialzone. Nejsem daleko, vlastně, teprve na začátku, ale i tak musím konstatovat, že i když mě nijak příběhy příliš nelákají, celý seriál na mě z nějakého důvodu působí hrozně kvalitně a koukatelně. Zatím jsem se nedostala do fáze, kdy bych se na každý díl těšila, ale rozhodně neříkám, že se tam třeba jednou nedostanu. Hodnotím zatím za 70% a rozhodně své hodnocení aktualizuju po několika dalších dílech.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

„Nedovoľ sa zmiasť názvom“

Prekvapenie a zároveň sklamanie. Po prvých epizódach som si povedala, že to bude celkom dobrá dráma z prostredia súdu. Bohužiaľ, ale po pozretí niekoľkých častí ma seriál pomaly prestával baviť... Alicia je v seriáli síce dobrá matka a "milujúca" manželka ale až príliš často sa dej točí okolo nej, pričom v seriáli je množstvo omnoho viacej zaujímavých postáv - napríklad taký Cary. Dalo by sa teda povedať, že si seriál veľmi rada pozriem ale keď nie je veľa času tak niekoľko častí aj vynechám a nežerie ma to. Samozrejme patrí na niektoré z prvých priečok čo sa týka seriálov ktoré sú zamerané na právo. Odo mňa teda 70% najmä za prvú a druhú sériu.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Anooo

Příjemně překvapil :)

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Čiré potěšení

Tohle je moje srdcová záležitost. Mimořádně uvěřitelně zahraná Alicia - matka lvice, která navzdory vykonávanému povolání i životním zkouškám nezcyničtěla (a má skvělý šatník). Dynamika a posuny ve vztazích mezi postavami (přestože těch stěžejních není zas tak moc, nepůsobí seriál jako saop opera). Výborně napsané postavy - s jejich dilematy, zaváháními, zvláštnostmi. Neobvyklé a naštěstí neodosobněné soudní případy, často s přesahem, často s nečekaným vyústěním (ty mi ke konci, kdy Alicia zdaleka tolik nebyla v soudní síni, trošku chyběly). Ukázka toho, jak se právo proplétá s politikou a v čem všem mohou mít politici prsty. Pro mě prostě dokonalé.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí