plakát seriálu

Doctor Horrible's Sing-Along Blog

(Doctor Horrible's Sing-Along Blog)

Zajímavosti ze seriálu
Natáčení trvalo pouhých 6 dní.
Napsáno Jossem Whedonem během hollywoodské stávky scénáristů v roce 2008.
Nejstahovanější seriál na iTunes celých 5 týdnů v řadě.
Seriál byl časopisem Time jmenován 4. nejlepším televizním seriálem roku 2008, a to přesto, že byl vytvořen pouze pro internet a nikdy nebylo neplánováno, že by běžel klasicky v televizi.
Potom, co kapitán Hammer skočí na dodávku, kterou se Dr. Horrible pokouší unést, zničí přístroj Dr. Horribla, který dokáže vzdáleně ovládat tuto dodávku. Avšak pěst, kterou tento přístroj zničí, nepatří Nathanovi Fillionovi, ale režisérovi Jossovi Whedonovi
Laboratorní plášť, který má na sobě Dr. Horrible, je ten samý, co má Simon Tam na sobě v seriálu Firefly, když se přestrojí za doktora.
Doupě zla Dr. Horribla není kulisa. Ve skutečnosti je to opravdový dům, který byl předělán tak, aby vypadal jako laboratoř šíleného vědce. Různé lahve a hadičky, které jsou k vidění v pozadí, jsou ve skutečnosti dávkovače alkoholu ve speciálním baru, který byl postaven pro seriál. Dokonce obrovská židle, na které Dr. Horrible sedí, je ve skutečnosti součastí obývacího pokoje majitele domu.
Doktorův mrazicí paprsek, který později promění ve smrtící paprsek, je omračovací zbraň vojáků Aliance z Firefly obrácená vzhůru nohama.
Zadní dvůr studia Universal využitý pro scény v uličce a dramatický vstup kapitána Hammera, je jednou z natáčecích scén, které byly zničeny během požáru v roce 2008.
Fanoušci Josse Whedona si mysleli, že rozmazaný objekt, který je vidět vlevo v okně při úvodní scéně, je model kosmické lodi Serenity ze seriálu Firefly. Ve skutečnosti to však byl pouze obrys hrnců a pánví pověšených v okně, který náhodou připomněl svým tvarem známou loď.