plakát seriálu

Dokonalý podraz

(Leverage)

Epizoda 2×06 – Akce Cylindr (Top Hat Job, The)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Viceprezident velké potravinářské společnosti ví, že jejich zmrazené večeře obsahují bakterie salmonely, ale odmítá závadné výrobky stáhnout z oběhu. Je na Nathanu Fordovi a jeho pětce spravedlivých zločinců, aby muže usvědčili.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Erik Casten, viceprezident Lillian Foods International, třetí největší potravinové společnosti na světě, sice zjistil, že jejich zmrazené večeře obsahují bakterie salmonely, ale nevzrušuje se tím. Než by nakažené pokrmy stáhl z prodejen, chystá se raději čelit soudním procesům. Dokonce si vypočítal, kolik lidí zemře, a konečné číslo se mu zdá "přijatelné"! Na tento zločin přijde zaměstnankyně doktorka Jamesová a svěří se Nathanu Fordovi.

Skupina okamžitě zasahuje. Je třeba sehnat zprávu, v níž Casten situaci popisuje. Nejprve se do firmy vypraví Eliot coby poslíček s pizzou. Vedoucí ochranky Markland ho ale zadrží. Ford rozhodne, že je třeba zaměstnance nějakým způsobem rozptýlit. V nestřeženém okamžiku se pak Hardison pokusí z počítače stáhnout potřebné dokumenty. Jako nejlepší se mu jeví, aby u příležitosti čtení výroční zprávy uspořádal pro zaměstnance iluzionistické představení. Nejprve chce najmout kouzelníka Chronose, ten se ale dostane do křížku s Hardisonem a udeří ho. Následně se ocitne ve vazbě, což Forda donutí, aby vzal roli iluzionisty sám...

Hlavní postavy
Nathan Ford
Alec Hardison
Eliot Spencer
Sophie Devereaux
Vedlejší postavy
Erik Casten
William Taylor Price
Dan Markland
Creepy Homeless Guy
Chronos
Dr. Leigh Jameson
Security Guard
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAkce Cylindr
Původní názevTop Hat Job, The
Rok natočení2009
Premiéra19. srpna 2009
Česká premiéra4. května 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody