plakát seriálu

Dokonalý podraz

(Leverage)

Epizoda 2×03 – Akce Makléř (Order 23 Job, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nathan Ford spolu s týmem vyšetřuje podezřelého makléře.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Právě končí soudní přelíčení s podvodným makléřem-manažerem fondu, který okradl množství důvěřivých lidí, kteří do fondu vložili mnohdy i celoživotní úspory. To byl případ i sestry muže, který byl přítomen vynesení rozsudku a nechápe, jak je možné, že Eddie Maranjian dostal jen osmnáct měsíců. Vypráví svůj příběh Fordovi a ten se rozhodne jednat.

Protože ukradené peníze nebyly nalezeny a Maranjian je jistě po návratu z vězení použije, je třeba nejprve zjistit, kde jsou. Vězeň má být již brzy převezen do věznice, proto parta zinscenuje pomocí kapky rohypnolu "nevolnost", kvůli které musí být nutně okamžitě vyšetřen. Nate jako doktor Foster a Parkerová jako ošetřovatelka se o to postarají a ve vybrané nemocnici ho zavřou na izolaci: navíc se mu totiž ještě na kůži objevila podivná vyrážka – také výsledek akce povedené skupinky. Maranjan je zavřený v pokoji se Sophie alias Brigitte, která se také stále škrábe, pak náhle zkolabuje a "zemře". Maranjan je vyděšený: zoufale volá o pomoc, spustí se mu krev z nosu.

Dva agenti, kteří ho doprovázeli, ho nemohou najít. K nim se přidají Eliot a Hardison, tentokrát též v roli policistů. Eliot ovšem mezi časem spatří ošetřovaného chlapce, kterého očividně týrá jeho otec Randall Trent. Chlapec tvrdí, že se bojí říct o tom policistům, kteří jsou do jednoho otcovi přátelé a chodí k nim na pivo.

Pak se ale ukáže, že jeden z agentů je ve skutečnosti nájemný vrah: Maranjian dostal nízký trest proto, že donášel na arménskou mafii, která ho chce nyní zlikvidovat. Eliot si ale naštěstí s falešným agentem poradí, druhý – skutečný agent Robert Corville - ovšem mezitím přivolá policejní posily. Parkerová chce zavřít Maranjiana v pokoji, ten je k smrti vyděšený a nabídne jí ukradené peníze – 400 000 dolarů. Parkerová mu sundává pouta, Eddie ale na chodbě použije paralyzér: domnívá se, že se Parkerové-ošetřovatelky zbavil. To ovšem není pravda, protože Parkerová se objeví právě ve chvíli, kdy vyndal peníze ze skrýše – celou dobu byly v budově soudu! – a chystá se s nimi uprchnout. Maranjian je znovu zatčen, pravý agent děkuje Eliotovi za pomoc a ten ho oplátkou požádá, aby se zašel podívat do bytu, kde bydlí týraný Randy s otcem. To agent udělá a chlapce si odvede...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Tým hledá něco, v čem Widmark vyniká, náhle ho zaslechnou zpívat.)
Nate: Sophie, za jak dlouho s dětmi nacvičíš muzikál?
Sophie: Tak šest týdnů.
Nate: Ne, za dva dny.
Hlavní postavy
Nathan Ford
Alec Hardison
Eliot Spencer
Sophie Devereaux
Vedlejší postavy
Eddie Maranjian
Deputy US Marshal Robert Corville
Charlie Merrill
Security Guard
Randall Trent
Randy Trent
Cop #1
Ronald Sahakian
Guy at police Station
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAkce Makléř
Původní názevOrder 23 Job, The
Rok natočení2009
Premiéra29. července 2009
Česká premiéra13. dubna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody