plakát seriálu

Dokonalý podraz

(Leverage)

Epizoda 4×17 – The Radio Job
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Muž jménem Latimer nabídne Nateovi práci, ale ten odmítne. Latimer proto najme Nateova otce. Ten se však zasekne ve vládní budově a Nate ho musí najít a dostat ven.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Latimer, bohatý obchodník, má s Natem "něco-jako-dohodu". Tentokráte ale Nate odmítne vzít práci pro něj. Latimer se proto obrátí na Jimmyho Forda, Nateova otce. Ten se musí dostat do vládního komplexu a ukrást zde patent. Zůstane však trčet v budově a Nate s týmem pro něj musí jít.

Brzy však zjišťují, že se jedná o léčku. V budově, která měla být zcela prázdná, střežená jen počítačem, se objevuje několik ex-kriminálníků, které si někdo najal. Záhy je budova také obklíčena FBI. Alarm však spuštěn nebyl, někdo je sem zavolal. Jimmy tvrdí, že musel tuto práci vzít, jinak by Latimer zabil Natea.

Jak Nate vymýšlí plán jak se z budovy dostat ven, musí do akce zapojit další vládní agenturu, Homeland Security. Navíc jeho otec kuje vlastní pikle.

Když se Nate a tým dostanou z budovy ven, Jimmy Ford jim uteče a setká se s lidmi, kteří ho najali. Předává jim patent, za který má dostat 2 miliony dolarů a vykoupit i život svého syna. Je to však past. Zločinci čekali, že se ukáže i Nate a oni je budou moci zabít oba.

Hardison vyhledá jeho pozici díky telefonu, ale je pozdě. Ve chvíli kdy všichni přijíždí k jeho pozici, nastražené výbušniny zničí celý komplex a zabijí Jimmyho. Nate je zraněn tlakovou vlnou z výbuchu.

Epizoda končí pohledem do cely ve vězení v Rockfordu, kde si svůj trest odpykává Victor Dubenich, jeden z prvních lidí, které dostal Nate za mříže.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ…

Narážky na další seriályvložit další narážku

Pán času

Hardison: Motýlky jsou cool. (Bowties are cool.)
Hlavní postavy
Nathan Ford
Alec Hardison
Eliot Spencer
Sophie Devereaux
Vedlejší postavy
Jimmy Ford
George Pimaleur
civilista
Bartholomey
Jack Latimer
speciální agent FBI Dennis Powell
speciální agent Elaine Delacourt
hlavní zloduch
Victor Dubenich
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Radio Job (neoficiální název)
Původní názevThe Radio Job
Rok natočení2012
Premiéra8. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody