plakát seriálu

Doktorka Emily

(Emily Owens, M.D.)

Epizoda 1×01 – Pilot
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emily Owens nastupuje jako stážistka do nemocnice v Denveru. Jako malá ve škole nebývala moc oblíbená, zato ale v učení excelovala.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na výšce se seznámila s Willem a od té doby se z nich stali nejlepší přátelé. Emily je ale do Willa tajně zamilovaná. Will teď pracuje v nemocnici stejně jako Emily. K její smůle se do programu dostala i Cassandra, Emilyina spolužačka ze střední, která si z Emily po celou dobu studia utahovala a dělala jí naschvály, s tím pokračuje i teď.

Emily se v nemocnici seznámí s Tyrou, další stážistkou. Tyra je dcerou ředitele nemocnice, svěřuje se Emily, že je lesba, ale její otec o její orientaci neví.

Rezidentem stážistů je Dr. Micah Barnes, se kterým si Emily sedne hned od začátku, a jejich nadřízenou je Dr. Gina Bandari.

Jejich první pacientkou je dvanáctiletá Julia. Vypadá to, že bude v pořádku a Emily má nařízeno ji propustit. Jenže Julia dostane zástavu srdce. Emily ji zachrání. Zjistí se, že má srdeční poruchu a potřebuje operaci. Julia pozná, že Emily je tajně zamilovaná do Willa a snaží se ji přesvědčit, aby mu to řekla. Ta se k tomu nakonec odhodlá, ale Will její city neopětuje.

Mezitím přivezou další dva pacienty, bratry. Jeden z nich jede okamžitě na operační sál. Druhý údajně řídil v podnapilém stavu. Nakonec ale zjistí, že Dan seděl za volantem.

Micah má nesvéprávnou pacientku, která potřebuje operaci a zaúkoluje Emily a Cassandru, aby našly její dceru, potřebují totiž její souhlas.

Emily náhodou zjistí, že ředitel má aférku s jednou ze sester.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Emily Owens
Will Collins
Cassandra Kopelson
Micah Barnes
Gina Bandari
Tyra Dupre
Vedlejší postavy
sestra Doreen
školní úředník
Marian Kramden
paní Ellishová
údržbář
zdravotní sestra
Dr. Imelda Andaya
Joyce Barnes
záchranářka
Tim Dupre
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2012
Premiéra16. října 2012
Česká premiéra4. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 670 000 diváků
Autoři profilu epizody