plakát seriálu

Doktorka z Dixie

(Hart of Dixie)

Epizoda 1×17 – Hartovo srdce (Heart to Hart)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Wade a Shelley soutěží o to, kdo namíchá nejlepší koktejl, vítěz obdrží 500 dolarů a jeho drink bude zařazen do menu. Ethan Hart na prosbu své dcery Zoe přijíždí do Bluebell operovat otce George. Při operaci mu Zoe asistuje a on ji nechá udělat i obtížný zákrok. Operace je úspěšná a celá rodina jim je vděčná, což ubíjí Lemon.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

George jí navíc obvinil, že díky její radě se k otci zachoval zle. Lemon se proto rozhodne chovat podle pravidla přátele si držet blízko, ale nepřátele ještě blíž a uspořádá slavnostní večeři na počest Ethana a Zoe. Ethan si promluví se Zoe a sdělí jí své obavy, aby se nezranila kvůli citům ke skoro ženatému muži. Zoe vytočí, že jí tohle říká, když přitom před pár hodinami jí pověděl, že by přece kvůli tomu, že není její otec nemohli být alespoň přátelé a kolegové. Hádku slyší i George s Lemon a Zoe se jim omluví a dodatečně přijme Lemoninu nabídku, aby jí ukázala dům. Když už je přetvářka nesnesitelná, Zoe Lemon ujistí, že Georgeovi nic neřekne, už jenom protože je Lavon její kamarád a navíc si myslí, že by se to měl George dozvědět od ní. Zoe dorazí domů, kde na ni čeká Ethan. Ten se jí začne omlouvat za své chování, že neuměl zvládnout fakt, že není její skutečný otec a nevěděl proto, jak s ní jednat a radši rezignoval na úlohu být otcem. A nyní, po navrhnutí přátelství, nemohl přihlížet tomu, jak se ubíjí svými city k Georgeovi. Nakonec ji poprosí, zda by opět mohl být jejím otcem a jestli by tedy chvilku počkala se změnou svého jména. Posléze se na usmířenou obejmou.
Wadovi míchání drinků jde a Lavon mu vnukne myšlenku, že by si klidně mohl otevřít svůj vlastní bar. Wade ale svoji práci vidí jako dočasnou, než zjistí, co v životě chce dělat. Lavon je překvapen, že Wade nevyhrál soutěž, ale zjistí, že svůj nejpovedenější drink neservíroval. Udělal to proto, že si přece to nejlepší musí nechat pro sebe a pro možný bar.
George se omluví Lemon, co jí řekl a pak se rozloučí a Lemon jde do baru. Z něho vyjde opilý Lavon a přizná jí, že to řekl Zoe, protože chtěl, aby to ona byla donucena to říct Georgeovi. Kdyby se s ní rozešel, rád by s ní byl. Pak ji políbí, ale Lemon nemá zájem. Polibek vidí i George, který se nakonec rozhodl jít také do baru, ale oslepí ho světlo od autoa a když opět zaostří, před barem nikdo není.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Susanna (Trickbag)

Zoe si stěžuje Wadovi na otce.

Poison Oak (Preacher's Sons)

Zoe a její otec operují, George mluví s Lemon, než odejde do Rammer Jammer.

Down To The River (The Cadillac Black)

Zoein otec přijíždí do Bluebell.

Just a Kiss (Lady Antebellum)

Na konci epizody, Lavon a Lemon spolu mluví.

Sick of Me (Miss Willie Brown)

Willie Brown zpívá v Rammer Jammer, každý volí pro nejlepší drink.

You’re All That Matters to Me (Miss Willie Brown)

Zoe dorazí do Rammer Jammer.

The Bump (Deer Tick)

Wade dělá koktejly v Rammer Jammer.

Me Before You (Duet With Andrea Villarreal) (Marcum Stewart)

V nějakých verzích epizody nahrazuje píseň Just a Kiss.
Hlavní postavy
Dr. Zoe Hart
George Tucker
Lemon Breeland
Lavon Hayes
Wade Kinsella
Dr. Brick Breeland
Vedlejší postavy
Harold Tucker
obyvatel
Dr. Brady
Clora Tucker
Tom Long
Wanda Long
Wally Maynard
Addie Pickett
Dr. Ethan Hart
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevHartovo srdce
Původní názevHeart to Hart
Rok natočení2012
Premiéra9. dubna 2012
Česká premiéra18. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 200 000 diváků
Autoři profilu epizody