plakát seriálu

Doktorka z Dixie

(Hart of Dixie)

Epizoda 1×13 – Koláčový ples (Sweetie Pies and Sweaty Palms)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zoe nechce nic s Judsonem uspěchat, a tak mu poví, že by spolu neměli jít na každoročně pořadaný Sweetie pie tanec. Zoe raději stráví večer s Rose, které odjíždějí rodiče na víkend pryč. George si s hrůzou uvědomí, že někde ztratil ručně psané pozvánky na svatbu, které měl poslat. Wada rozčiluje, že Zoe chodí s Judsonem, a tak jí začne dělat naschvály. Lemon napadne, že by mohla otci dohodit nějaké rande na tanec. Lavon vidí Didi povídat si večer s nějakým mužem na lavičce.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Zjistí, že se jedná o jejího bývalého, co se pro ni vrátil. Didi Lavonovi ale jasně řekne, že o to nemá zájem. Lavon kvůli tomu, že si Lemon vybrala starou lásku místo něho, se raději s Didi rozchází. Na tancovačce si ale uvědomí, co udělal za hloupost, protože Didi by pro něj mohla být ta pravá. Když ji najde, omluví se jí a nakonec skončí u něho doma. Didi, při sbírání svého oblečení ze země, najde pod stolem fotku Lemon a dojde jí, že ta žena, co Lavonovi tak ublížila, je Lemon.

Wade si dobírá Zoe, že to s Judsonem nemyslí vážně a že se není čemu divit, když je tak nudný. Zoe ho brání a uvědomí si, že by spolu měli jít tancovat, a tak mu zavolá. Zoe se chce zrelaxovat, aby večer s Judsonem mohl být dokonalý. Wade jí ale přeladí rádiové stanice, ukradne šampón a dá do domu mývala. Zoe se mu pomstí tím, že řekne jeho milence Joelle, že s ním také spí. Pak se výhledem z okna baví tím, jak Joelle křičí na Wada a šermuje mu před očima s jeho milovanou kytarou. Wade zamkne Zoe v pokoji a vezme jí mobil. Nakonec se jí podaří sešplhat dolů a se zpožděním přijít na tancovačku. Lavon jí řekne, že volal Wade, že nastala nouzová situace. Zoe ho pošle k čertu, ale Wade se tam pak objeví, poví jí, že je Rose zraněná a že lhala, když tvrdila, že přespává s Courtney Am. Wade je překvapen, že si ještě nepamatuje obyvatele a ukáže jí Courtney, která tancuje. Rose má naštěstí jen mírné zranění od toho, jak se snažila dostat oknem do svého zamknutého domu. Zoe vysvětlí, že nemá skoro žádné kamarády, ale nechce, aby to rodiče věděli. Myslí si totiž, jak skvěle zapadá. Také jí poví, že je očividné, že ji má Wade rád, když jí dělá takové naschvály. Judson se rozejde se Zoe, protože ta se raději popichovala s Wadem, než aby si užívala jejich společný večer. Zoe si promluví s Wadem a naznačí mu, že je jasné, že mezi nimi něco je, ale ten se zachová jako hlupák a celé to popře a navíc jí sdělí, že se spolu s ostatními vsadil, že se dneska s Judsonem rozejde a vyhrál.
Brick si s pomocí Georga uvědomí, jak se nechal vmanipulovat Lemon do rande s Agnes. Oba se pak shodnou na tom, že se musí Lemon postavit, ale Brick při pohledu na vystrojenou Agnes nemá sílu cokoliv říct.
George přizná Lemon, že ztratil pozvánky, ale že se našly. Ta mu je ochotná takovou nezodpovědnost odpustit, ale George jí vyčte, že od vánoc je náladová, zahrabaná do práce a úplně ho ignoruje. Když už si měli dneska večer užít tancování, více ji zajímalo, jestli se její dohazování vydařilo. George jí bez obalu sdělí, že má pocit, že pozvánky ztratil, protože začíná mít o jejich svatbě pochyby. Doma se Lemon potká s otcem, který jí poví, že to nemá s Agnes cenu. Lemon se při otcových řečech o matce chtějící si splnit své sny neudrží a konečně mu prozradí, že zjistila, že si matka založila novou rodinu nedaleko odtud. Brick v baru potká George a je překvapen, že neví o Lemonině matce. George si uvědomí, proč se Lemon od vánoc chovala tak zvláštně a jde za ní se jí omluvit. Ujistí ji, že tu pro ni vždycky bude, v dobrém i zlém, a že mu může říct cokoliv. Dozví se od Lemon, že pro něho chtěla být dokonalá, schovávala slabosti, jak jí to za ta léta naučil, a proto mu vše tajila. George chce, aby byla sama sebou a nechala ho poznat všechny části její osobnosti.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Why Wait (Rascal Flatts)

Na začátku epizody.

Broken (Tift Merritt)

Tift Merritt zpívá na plese při prvním tanci.

Sweet Spot (Tift Merritt)

Při ploužáku, Lavon řekne Zoe, že Rose má problémy; Lavon a Brick spolu mluví; Wade přišel pro Zoe.

Hip to My Heart (The Band Perry)

Zoe se připravuje na ples, Wade jí ukradne telefon.

Love Will Do That (Darius Rucker)

Zoe mluví s Lavonem a Rose v Rammer Jammer.

Good Hearted Man (Tift Merritt)

Na plese, Zoe přichází pozdě, Didi poví Georgeovi, že našla ztracené svatební pozvánky.

Xylos (Prison Break)

Narážky na další seriályvložit další narážku

Sex ve městě

Rose navrhne Zoe, že by si mohly dát maraton Sexu ve městě.
Hlavní postavy
Dr. Zoe Hart
George Tucker
Lemon Breeland
Lavon Hayes
Wade Kinsella
Dr. Brick Breeland
Vedlejší postavy
Addie Pickett
Al O'Grady
Joelle Sugarbaker
Dr. Judson Lyons
Rose Hattenbarger
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKoláčový ples
Původní názevSweetie Pies and Sweaty Palms
Rok natočení2012
Premiéra6. února 2012
Česká premiéra12. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry1 500 000 diváků
Autoři profilu epizody