plakát seriálu

Doktorka z Dixie

(Hart of Dixie)

Epizoda 1×21 – Návraty (Disaster Drills and Departures)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Rose se naštěstí dostala ze života ohrožujícího stavu, ale Zoe k ní nemohla, protože si to její matka nepřála. Navíc si Zoe uvědomí, jak všem ve městě, komu na ní záleželo, ublížila, proto se rozhodne držet si odstup. Lemon a George plánují romantický večer a Lavon sjednal Wadovi schůzku v bance, aby požádal o půjčku a mohl tak realizovat svůj sen.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Wade je nervózní, že půjčku nedostane, protože má tak špatnou pověst. Když se Peggy, zaměstnankyně banky, objeví v baru, jde si s ní promluvit. Místo vysvětlení, jak moc se změnil, zní něco jako výhružka nebo jako flirtování. Lavon mu večer poví, že Peggy odvolala schůzku. Wade odpoví, že by mu i tak tu půjčku neschválila. Na to mu je řečeno, že proto by tam s ním šel, aby se za něj zaručil, teď to ale pokazil.
George navrhne Lemon, že by měli počkat na svatební noc, ale po promluvě se svými kamarádkami se Lemon rozhodne vzít věci do svých rukou, trochu to okořenit a příjemně George překvapit. George nic nenamítá a pro kuráž si oba dají šampaňské. George si na chvíli odskočí, Lemon se natáhne pro další pití, ale zůstane zaseklá mezi tyčkami, které ohraničují nohy postele. George se jí snaží vytáhnout, ale nejde to, a tak Lemon navrhne, aby použil šlehačku, kterou s sebou přinesla, a tyčky promazal. Lemon je vyproštěna a dostanou se tak včas na bezpečnostní nácvik, kdyby přišla bouřka. Lemon se zděsí, že nemá kalhotky a oba začnou vzpomínat na příhody ze střední. Lemon pak poznamená, že tyhle vzpomínky jsou jen jejich a nikdo jim je nevezme, když to nedopustí.
Magnolia přijde navštívit Rose do nemocnice a je na ni neuvěřitelně milá, což Rose nechápe. Pak se za ní vyplíží na chodbu a slyší ji, jak mluví s knězem, že v naštvání, když zjistila, že randí s Frederickem, řekla, že si přeje, aby byla mrtvá a teď to chce odčinit, aby jí bylo odpuštěno. Rose si z ní proto udělá poskoka.
Zoe, když byla zoufalá, že to možná Rose nepřežije, zavolala otci. Je překvapená, když se objeví v BlueBell. Při rozhovoru mu poví, jak je tady zaseklá, protože práci bez této praxe nedostane. Další den jí Ethan oznámí, že mu byla nabídnuta práce v Bostonu a on měl podmínku, aby ji přijali jako chirurga a nemocnice mu vyhověla. Zoe si jde domů sbalit. Tam ji navštíví Lavon a diví se, že chce bez rozloučení odjet, vždyť měli jen hádku a ona chce takhle zmizet. Zoe mu slíbí, že se ráno rozloučí, ale narychlo se pak rozhodne odjet ještě v noci. Když s otcem sedí v terminálu, přizná jí, že je na terminálech jako doma. Když se s její matkou rozešli, jezdil často do NY kvůli společenským událostem, protože její matka chtěla na veřejnosti předstírat, že jsou stále šťastní manželé. Zoe se otci omluví, že se ještě musí na chvíli vrátit do městečka, protože si něco uvědomila. Vzpomněla si na pacientku, která si stěžovala, jak nemůže spát kvůli manželovi Annabeth, který dělá po nocích rámus a seká trávník. Annabeth jí tvrdila, že jí bolí záda z jógy, která uvolňuje a zlepšuje zážitek ze sexu. Promluví si s ní a poradí jí, aby si přiznala krach manželství a ostatním to řekla, oni jí to pomůžou překonat, protože na malém městě se všichni starají o všechny. Brick tohle slyší a pak jí řekne, že nechápe, proč chce tedy odjet a emocionálně se izolovat, což znamená nežít. Zoe už ale nechce nikdy zažít takový strach jako zažila, když byla Rose v ohrožení života. Brick jí ale připomene, že v životě jsou i šťastné chvilky, které za to stojí. Annabeth poví Lemon a další kamarádce, že ve skutečnosti si její manžel, když dojížděl daleko do práce, našel milenku, kterou prý miluje a chce s ní zůstat. Zoe se vrátí na letiště, kde jí otec oznámí, že prošvihla odlet. Zoe mu sdělí, že chce zůstat v BlueBell, kde sice nebude lepší chirurg, ale bude lepším člověkem. Otec jí na to odpoví, že jako chirurg jí musí říct, že je to kariérní sebevražda, ale jako otec je na ni velmi pyšný. Wade poděkuje Lavonovi za důvěru a pak se zeptá, kde je Zoe, protože ona vždycky ráda slyší, jak něco zpackal. Lavon mu poví, že navždy odjela. Wadovi se uleví, protože se prý už nebude muset snažit být lepším člověkem a bude mít mnohem jednodušší život. V tu chvíli tam vejde Zoe s tím, že tu zůstává a Wade šokovaně odejde.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

When We Were Wild (The Orbans)

Zoe se rozhodne zůstat v Bluebell; Annabeth řekne Lemon o svém manželství; Zoe navštíví Rose.

The Little Garden (Erin Bode)

Na začátku epizody, když Zoe volá svému otci před nemocnicí a přijde Brick, aby jí sdělil nejnovější informace.

Anyhow (Tyler Lyle)

Lavon zjistí, že Zoe odjíždí.

For Want of a Nail (Mallory Moye)

Wanda zpívá v Rammer Jammer.

Ready To Ride (W.R.I.D.E) (The Bearfoot Hookers)

Wade mluví s Peggy.

Heart of the City (Trickbag)

If I Had You (Tim Hanseroth)

Zoe jede s otcem na letiště.

Just Make Up Your Mind (The Neil Nelson Band)

The Dregs of Birch (The Duhks)

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Magnolia: Vím, že jsme si nebyly blízké, ale když jsem viděla, že se tohle stalo někomu, koho znám, někomu mého věku, přimělo mě to myslet na sebe.
Rose: Víc než obvykle?
(Rose byla v ohrožení života.)
Magnolia: (ke knězi) Opravdu, když jsem si přála, aby byla Rose mrtvá, bylo to jen proto, že šla na rande s Frederickem Deanem. Nechtěla jsem, aby fakt umřela. Copak bůh nechápe sarkasmus?
Hlavní postavy
Dr. Zoe Hart
George Tucker
Lemon Breeland
Lavon Hayes
Wade Kinsella
Annabeth Nass
Dr. Brick Breeland
Vedlejší postavy
Dr. Lee
Delma Warner
Wanda Long
Tom Long
Magnolia Breeland
Addie Pickett
Annie Hattenbarger
Dr. Ethan Hart
Rose Hattenbarger
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNávraty
Původní názevDisaster Drills and Departures
Rok natočení2012
Premiéra7. května 2012
Česká premiéra24. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 370 000 diváků
Autoři profilu epizody