plakát seriálu

Domek z karet

(House of Cards (UK))

Názory uživatelů

You might very well think that; I couldn't possibly comment.

Excelentní britská minisérie, která ani po více než dvaceti letech neztrácí nic na své brilantnosti. Mohla bych celý tento seriál popsat jen v samých superlativech.

Hlavní postava je výborně zahraná, a i když je Francis Urquhart v podstatě záporný charakter, zjistíte, že mu v jeho snaze různými manipulacemi zničit premiéra, aby mohl zaujmout jeho místo, naprosto fandíte. Obzvláště jeho významné pohledy a promluvy přímo do kamery ve vás nechají pocit, jako byste vy sami byli součástí spiknutí.

Těm, co mají rádi britskou tvorbu, ale i všem ostatním, můžu House of Cards (a následující pokračování To Play the King a The Final Cut) jenom doporučit.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vrcholná politika v plném lesku:

loajalita hlavně sobě, touha po moci vydávaná za zájmy strany, osobní ambice skryté za službu státu, úsměvy ostré jako nůž, přátelství chladné jako led, nepřátelství maskované zdvořilostí, poloviční pravdomluvnost, otevřené naznačování, falešné lichotky, odhodlání dosáhnout svého. Ale hlavně skryté intrikování a cynické manipulování, jaké nemá hned tak v seriálovém světě konkurenci. A že je to vlastně osobní pomsta zneuznaného mistra, to už je jen takový bonus.
"To si můžete myslet. Já to nemohu komentovat."

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí