plakát seriálu

Dong Yi

(Dong Yi)

Epizoda 1×01 – Episode #1.1
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V hlavním městě Joseonu někdo zavraždí významné členy Jižní frakce. Klíčovým svědkem v případě zabití je malá prostá dívenka Choi Dong Yi, která ovšem i přes veškerou snahu nemůže vyšetřovatelům sdělit, kdo je vrahem. Choi Dong Yi se navíc musí potýkat s vlastními problémy. I když je toho na ni jako na malou holčičku moc, i tak všem dokáže, že jako člověk má velké srdce.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V hlavním městě Joseonu někdo zavraždí významné členy Jižní frakce. Jedna z obětí strhne svému vrahovi jmenovku. Inspektor-generál je nalezen prostou dívkou Choi Dong Yi, která zrovna utíká před jinými dětmi. Snaží se jí sdělit, kdo je vrah, ale kvůli zranění nemůže mluvit, tak jí alespoň, když se nedívá, strčí vrahovu jmenovku do tašky. Než se Dong Yi vrátí s policií, už je mrtev. Policejní důstojník jí slíbí odměnu, kdyby mu řekla něco důležitého.

Dong Yi je dcera hrobníka a mladší sestra královského hudebníka. Je velmi inteligentní. Chtěla se účastnit novoročního přání, ale nevybrali ji, protože není svobodná. Ten den vyhrála s přáteli běžecký závod, ale byli nespravedlivě diskvalifikováni. Dong Yi výhru, medové koláčky, pro své kamarády ukradla, a proto ji honili. Ukáže se, že její otec není jen hrobník, ale také přítel a mentor velitele policie Suha. Velitel Suh po něm chce prozkoumat těla zabitých šlechticů. Zjištěné důkazy jej utvrdí v tom, že je zabilo Bratrstvo meče. Bratrstvo meče je organizace zahalených mužů, kteří pomáhají uprchlým otrokům. Členové jsou sami otroci, kteří se v rozporu se zákony Joseonu naučili bojovat s mečem.

Svobodné děti, kterým Dong Yi ukradla koláčky, unesou jejího kamaráda Gaeduaru a hrozí jej zbít, pokud je nevrátí. Dong Yi tak najde jmenovku, kterou jí podstrčil inspektor-generál. Utíká na policii, kde ji málem chytnou skuteční vrahové - důstojníci Tribunálu, kteří vraždili na rozkaz Oh Tae-suka, který je sám členem Jižní frakce a chtěl v ní získat větší moc. Velitel Suh se setká s dcerou svého přítele a je jí překvapen, zatkne pravého vraha inspektor-generála, ale bojí se, co předčasné obvinění Bratrstva meče způsobí.

Odměnou pro Dong Yi jsou peníze, za které nakoupí medové koláčky, aby zachránila Gaeduara. U stánku ji nějaký muž varuje, aby se vyhýbala uličkám, protože by ji kvůli koláčkům mohl někdo přepadnout. Ve skutečnosti jde o proroka, který kolem ní viděl smrtelné nebezpečí, ale také auru nebeského požehnání.

Vraha inspektor-generála někdo zabije. Hrobníka Choie se pokusí zabít nějací muži, ale ubrání se s pomocí Bratrstva meče. Dong Yi někdo odvede od domu. Sejde se Bratrstvo meče, jejímž členem je Dong Yin bratr i jeho přítel Cha Chun Soo, ale dozvídáme se také, že hrobník Choi, Dong Yin otec, je jeho velitelem.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Choi Dong Yi
Cha Chun Soo
královna Inhyeon
Vedlejší postavy
lady Yoon / matka lady Jang
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode #1.1 (neoficiální název)
Původní názevEpisode #1.1
Rok natočení2010
Premiéra17. srpna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka62 minut
Autoři profilu epizody