Dr. House

Dr. House (House M.D.) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tuberák

Doktor Sebastian Charles je mediálně známý lékař, působící v Africe, kde svádí nekonečný boj s tuberkulózou. Je také zdatný lobbista, který se snaží z amerických farmaceutických firem vytlouct tolik léků proti TBC, kolik je jen možné. Nejdříve v Africe, ale poté i během jeho další lobbistické kampaně v USA, však z neznámých důvodů zkolabuje. Jako pacient je umístněn na kliniku Dr. House.

Na rozdíl od médií, Dr. House neoplývá obdivem na Sebastianovou africkou anabází, protože jej podezírá, že mu jde především o jeho mediální obraz, a teprve potom o zdraví chudých afrických venkovanů. Tým Dr. House, Dr. Cameronová, Dr. Foremen, a Dr. Chase nesdílí despekt, který k Sebastianovi cítí jejich šéf. Dr. Cameronová s ním dokonce nějaký čas flirtuje, a Houseově nadřízené Cuddyové zájem médií dost lichotí.

Je obtížné stanovit diagnózu záhadné nemoci dr. Charlese, a teprve po několika nezdařených pokusech a jedné srdeční zástavě se konečně podaří najít důvod, proč pacient ztrácí vědomí. Je jím velmi malý tumor na jeho slinivce, po jehož dosti dramatickém odstranění se pacientův stav zlepší natolik, že se může vrátit zpět do Afriky. Dr.House si sebeironicky nárokuje zásluhu na každém dalším životě, který Sebastian zachrání, a jeho přítel a kritik, onkolog Wilson mu přislíbí, "že se to Stockholm a nadace pro udílení Nobelových cen dozvědí".

HUDBA V EPIZODĚ

Stranger in a Strange Land (Leon Russell)

Závěr epizody.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik