plakát seriálu

Dr. House

(House M.D.)

Názory uživatelů

Doktorský zázrak

Přes sto epizod, přes sto diagnóz, přes tisíc urážek a přes nespočet krásných momentů mě seriál Dr. House baví jako nic jiného. Krásné na něm je prolnutí vtipných situací, které ve valné většině případů tvoří Gregory House, a dramatických momentů, bez kterých se žádná epizoda neobejde. Je pěkné vidět lékaře, který není modelem úžasného hrdiny, který by za nic na světě neohrozil něčí život a kterému nadevše záleží na pacientech samotných. Dr. House totiž fascinují nikoliv pacienti, ale jejich problémy, které jsou pro něj jako skládačka, kterou musí dát dohromady. Neváhá pro to dát život pacienta v šanc a porušit snad každou morální zásadu, která existuje.

Je až fascinující, jak dokáží tvůrci po tolika epizodách vymýšlet tak geniální scénáře a mít stále originální lékařské případy. Medicína je totiž obor, kde téměř nic není nemožné a právě ty případy, nad kterými zůstává rozum stát, dostává tým Dr. House - proto je seriál stále tak zábavný a dokáže mi vyrazit dech i potolikáté. Když je vše navíc okořeněno perfektními hláškami lékaře a jeho komplikovanými, ale unikátními vztahy s ostatními v nemocnici, klidně si nechám vyrazit dech ještě v dalších desítkách dílů.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 37 lidí

Co den to další díly

Den za dnem. Jeden díl za druhým. A pořád ho nemám dost. Nevím čím to je. Jestli tím, že je to z doktorského prostředí a nebo spíše tím, jak House dokáže překvapit tou svou přehnanou ironií a touhou být ten nejlepší. Jak kvalita seriálu, tak i jeho obsazení a plno dalších věcí co seriálem začínaje a u herců konče je naprosto ideální. Hugh Laurie doktora House vystihl opravdu skvěle. Tenhle seriál jsem si velmi rychle oblíbila. Dějové hlášky nemají ani nejmenší chybu (Cameronová: Foreman je černý. - House: Cože? Jak dlouho nám tohle tajíte?). Směs sarkasmu a ironie. Mezi nezapomenutelné scénky řadím třeba jak House přijde (tedy přitancuje) k hluchému pacientovi v pruhovaných oranžových brýlích s rádiem na rameni nebo jeho debaty s Wilsonem. Prostě a jednoduše řečeno ... Seriál udělal Lauriho slavným a naopak (Laurie udělal slavný seriál).

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kéž by tu měl ordinaci

Vím, že to s titulkem přeháním, protože jeho sarkasmus pacientům není moc příjemný, ale na druhou stranu, kdyby bylo takových zázraků více, všichni bychom se měli o něco lépe.
Co se týče seriálu, Laurie byl dokonalý od začátku do konce, každé období a dané problémy měly zajisté své kouzlo a různorodý náboj.
Sledovala jsem jej pravidelně a některé díly bych byla možná pomalu schopna recitovat. Některé hlášky si pamatuje určitě většina fanoušků.
Samozřejmě seriál není jen o vtipu, ale také o skvělých medicínských zázracích a mnohých tajemstvích, která pravděpodobně běžně ani nemohou být za tak krátký časový horizont rozlousknuta, ale House a jeho tým to prostě umí....

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pojďme to udělat také jednou jinak

Seriálů o lékařích, zdravotních sestrách a dalších existuje až nekonečné množství, což je s podivem, protože vyjma M*A*S*H neznám nikoho kdo by se na to díval.
Trvalo to opravdu dlouho, ale nakonec si někdo řekl "a co to prostě udělat jinak?" a namísto soucitných, laskavých a naprosto nezajímavých a plytkých postav nám nabídl tohohle sarkastického cynika, který má konečně osobnost, vtip a stojí za to se dívat.
Seriál je doslova nacpaný humorem, vtipnými hláškami a nečekanými situacemi. Na tom celý seriál stojí, ale dokáže si udržet i napětí a zajímavé příběhy vysooké úrovně jak epizodní, tak příběhy postav v celém seriálu a vždycky dokáže překvapit

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

House

Sarkastický mizantrop, narkoman, nejspíš ani dobrý kamarád. Na druhou stranu výborný lékař, který se svým týmem léčí nejzajímavější pacienty s nejzajímavějšími diagnózami, dvě špatné, třetí správná. To všechno je Dr. Gregory House, zahraný výborným Hugh Lauriem. Příběhově celkově svižné, ostatním postavám není co vytknout, jejich obměna v průběhu seriálu taky neuškodila,ba spíše naopak, navíc Housovy hlášky, to všechno tvoří dohromady seriál, který si buď zamilujete, nebo ho budete nesnášet. Pro mě to byla jasná volba už kdysi, a ani teď, nemít na watchlistu tolik seriálů, bych s ním hned znovu bez váhání začal

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Everybody lies.

Tak, a je po všem. Konečně i já jsem sjela celý seriál, právě jsem dokoukala poslední díl. House je naprosto perfektní, bavil mě od začátku do konce. První tři řady jsou perfektní. Ve čtvrté mě trošku mrzelo, když se rozpustil původní tým, přece jen od té doby už to nebylo úplně to pravé ořechové. Ale zase první polovina čtvrté řady, kdy si House vybírá z internistů, je naprosto famózní a zábavná. Osmička už byla možná trošku přehnaná, navíc mi tam chyběla Cuddy, ale pořád si seriál držel nadstandardní kvalitu.

Docela se divím, že jsem si za ty roky nikdy nevyspoilerovala, jak seriál vlastně skončí, takže to pro mě bylo překvapení. Tedy, věděla jsem, že House (s)končí bez Cuddy, což je nadpis jedné z mých prvních bleskovek tady na SerialZone, když jsem se jako bažant v únoru 2012 začínala pomaličku rozepisovat svými prvními texty :) Ale jinak jsem o finále nevěděla nic, což po pěti letech je úspěch. Celkově mi ta epizoda přišla v pohodě, i když jsem možná čekala trošku víc. Větší emoce ve mně vyvolal speciál Swang Song, který jsem si pustila před finálovým dílem. Líbilo se mi, že se vrátilo hodně postav, ale Cuddy tam opravdu chyběla. Nechce se mi věřit, že by na Housův pohřeb nepřišla, i když jí udělal, co jí udělal. A když se nad tím zamyslíte, lidi by si určitě všimli, že někde chybí ten jeho pacient, kterého House nastražil do budovy místo sebe, takže dřív nebo později by nějací chytří vyšetřovatelé z CSI přišli na to, že House jen narafičil svou smrt :) Ale jsem ráda, že neumřel, to by mi přišlo jako moc velké klišé.

Co se týče celého seriálu, nejvíce mi učaroval finálový dvojdíl čtvrté řady, kdy se stala nehoda autobusu a House se snažil vzpomenout, co mu z té události unikalo. Ten konec prvního z dílů, kdy se ho žena v autobusu ptá, z čeho má vyrobený řetízek a kdo je, a on si uvědomí, že jde o Amber, to mě šokovalo. Připomnělo mi to scénu z Grey's Anatomy, když Meredith přijde na to, že pacient, který jim tam umírá, je 007 - George O'Malley. Z Grey's jsem viděla první čtyři nebo pět řad, ale tohle bezkonkurenčně považuju za nejintenzivnější moment, na který nikdy nezapomenu. A to samé v Housovi, nádherný díl a srdcervoucí vyústění.

House je parádní seriál, ale během sledování jsem si říkala, že bych takového doktora nechtěla. Je chytrý, ale nebojí se člověka zabít, jen aby dostal odpověď. Navíc je drzý, arogantní a mnohdy vyloženě zlý. Nerespektuje hranice a i když je to po celou dobu zábavné sledovat, v realitě by takový člověk rozhodně na své pozici dlouho nevydržel. I tak jsem ale ráda, že jsem ho alespoň skrze obrazovku poznala :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Každý by se měl občas zamyslet sám nad sebou.

Hugh Laurie. Těžko napodobitelný ve své nejúspěšnější roli vůbec. I on musí být překvapen, co se to vůbec stalo, že obyčejný námět doktora v nemocnici, jako by doktorské tématiky nebylo už tehdy spoustu, ukázal všem svá záda tím, jak je zastínil vysokou originalitou.

Každý máme ty dny, kdy nic a nikoho okolo sebe nechceme, ale figurovat takto, svůj skoro celý život, je hodně smutná představa snad pro každého z nás. Proto asi jen velice málo lidí dokázalo s Gregorym navázat vztah, který vytrvá a bude i něco vypovídat o tom, že upřímnost a láska jde aplikovat i na ty nejvíce vzpurné jedince společnosti.

Osobně bych jím léčen být nikdy nechtěl, ale z pohledu diváka jsem si za těch 8 let nikdy nestěžoval.
Jeho tým, ač se několikrát přetransformoval do nejrůznějších sestav, mu věrně posluhuje u všech případů, co se kdy do nemocnice Cuddyové dostali.

Mě nejvíce ohromila první řada, ale to jen proto, že byla úvodní, protože s následujícími roky to bylo stejné úchvatné, ne-li více.
Finále seriálu připisuji kvalitou na úroveň (pro mě hodně ceněnou) závěrečným epizodám Zoufalých manželek, Ztracenich, Plastické chirurgie, s.r.o., Odložených případů, Pravé krvi, Dextera, Trávě a Tudorovcům. Neboli toho nejlepšího, co již skončilo a já měl příležitost vidět.

K tomuto seznamu přibudou jistě další, ale to teprv musí odvysílat jejich "farewell", což si říkám, že nebude jen tak.
(pozn. The Walking Dead 30.10.2015 prodloužen na říjen 2016 či dřív nebo později FX oznámí svůj ortel nad American Horror Story a jistě, patří sem ještě pár dalších adeptů)

To, jak se tvůrci poprali s tvorbou lékařského dramatu, se jen tak nevidí. Své o tom může vědět akorát tak Shonda s Chirurgy nebo tvůrci ER, jiní mě do této kategorie vůbec nenapadají.

House odešel na vrcholu a rok 2012 si neodmyslitelně spojuji i s odchodem seriálového velikána.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Neznám lepší seriál z lékařského prostředí !

Na milého house, jsem nenarazila omylem, nýbrž mě cvrnknul přímo do nosu :D v jedné nejmenované televizi.

Musím říct, že lékařská tématika byla pro mě vždy zajímavá, asi protože člověk v tom nežije a nevidí do toho. Už předtím nebo během vysílání house jsem zkoušela i jiné "lékařské perly" , ale musím říct , že to nikdy nebylo ono. Prostě ne každý umí lékařský seriál vytvořit dobře.

V housovi máte vše co chcete nebo potřebujete - lékařské prostředí, zajímavé diagnózy, zajímavé experimenty, vztahy, lásku, konflikty a největšího morouse se sarkastickým pohledem na svět, který je ale zároveň vtipný. Nejde jinak než si Gregoryho House okamžitě zamilovat. Ikdyž zaměstnanec od vedením House bych být nechtěla, musím říct, že postava se povedla a Laurie ji ztvárnil naprosto úžasně !

Co se mi líbí:
scénáře, lékařské případy nebo chcete-li diagnózy. Vše promyšlené do jediného detailu. Není divu, že se seriál udržel tolik let. Upřímně by mi nevadil dalších 9 let. Není to typ seriálu u kterýho potřebujete nutně vidět každý díl a na čas sedíte u tv stanice, která to vysílá, ale když na to narazíte vždycky to pokaždé necháte ikdyby támhle hrálo bůhví co lepšího. A v tom je síla. Ještě jednou smekám, před tvůrci a děkuji za tento úžasný seriál, dali si jistě velkou práci a určitě mají teď dost zasloužených peněz :D Úžasné !

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

První z mnoha..

House byl vlastně první seriál který jsem celý dokoukala. Proto tenhle názor asi nebude zrovna dvakrát objektivní. :)

Psal se rok 2012, mě bylo 12 let a začínalo u mne seriálové šílenství. Zrovna jsem sjížděla sitcomy a najednou v televizi jela reklama právě na House. Mimo jiné seriál sledovala i moje mamka. Díl který jsem viděla se mi líbil a tak jsem se rozhodla, že si zjistím o seriálu víc a podívám se na něj od začátku. Netrvalo to ani půl roku a poslední epizoda byla za mnou.

Je to dávno co jsem ho dokoukala takže omluvte možné nesrovnalosti mezi sériemi.

K prvním asi 5 sériím bych řekla asi toto: Super! Byly vtipné a zajímavé. House jsem si zamilovala atd...

Pak ale se začaly dít věci... Celý tým se furt měnil a mě to přestávalo bavit. Začal se do všeho míchat osobní život a tak. Řekla bych že i vtipů ubylo a celkově mě začal seriál nudit. Ale poctivě jsem dokoukala každý díl.

Po posledním díle mě přepadla taková vlna prázdnoty a smutku ovšem né zklamání... Byl to House...

SPOILER: Poslední díl byl zajímavý, ale uplně nechápu jak se vzal v tom hořícím domě... Každopádně konec seriálu se mi líbil, ovšem jako u každého seriálu bylo smutné vidět ho končit :)

Za mě dávám 100% byl to můj první seriál a stále mám takový vnitřní pocit že si těch sto prostě zaslouží :)

A na konec VŠICHNI LŽOU! :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Doktorská legenda

Po prvních sériích jsem s klidným svědomím mohl tvrdit, že Gregory neztrácí dech ani s přibývajícími díly, ba naopak klidně bych tvrdil, že jsou lepší a lepší. Také to, že mu pomohla i výměna jeho pomocníků, ač jsem si to ze začátku vůbec nedovedl predstavit. I když osobně mě mrzí ztráta Jennifer Morrison. Problém je, že jak mě to bavilo do šesté série, tak u sedmé už jsem měl jediný pocit a to, že mě House vlastně už ani nezajímá. Ještě pro pořádek končí záverečná osmá, která by mohla mít grády v závěru, ale přeju mu hlavně důstojný odchod. Já už jsem se s tím smířil a v lékařských seriálech mám už jiné favority. Hlavně proto jsem byl nucen trošku povolit hodnocení

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

House M.D.

Dr. House patří k málu seriálů, který jsem viděla celý minimálně dvakrát. A pořád mě svým způsobem baví. Pro mě je to ten typ seriálu u kterého se bavím a užívám si sarkastických hlášek.

Byť mi nikdy úplně nesedl jiný tým než House-Chace-Cameron-Foreman, tak jsem se téměř vždy dobře bavila. Kupodivu se mi i líbily léčebné metody formou pokus-omyl a závěrečné rozlousknutí problému. Nicméně já osobně bych na podobného doktora neměla nervy :)

Co ještě musím vyzdvihnout je český dabing - Martin Stránský byl skvělou volbou!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vrchol nevrlosti

U tohoto seriálu mám pocit, jako by ho natáčeli pro mne. Ústřední postava nevrlého, sarkastického, věčně nadopovaného, od fádnosti neustále utíkajícího experta na diagnostiku je mi jednoduše tak sympatická, že ji mohu sledovat neustále.

Když jsem zhlédl první díl první série, seděl jsem s otevřenou pusou a přemýšlel, jestli je možné natočit něco, co by mi tak vyhovovalo - ten Hausův sarkasmus, ta nemístná až urážející upřímnost s očekáváním přehnané reakce...tento seriál mi bere dech.

Problém tu ale je. Po druhé až třetí sérii jsem si musel dát od seriálu pauzu, přece jen se tam některé věci neustále opakují - až mnoho lupus, až mnoho nadlidského až božského Wilsona, který jako rytíř v zářivé zbroji neustále odráží nejen Hausovy útoky na svoji osobu, ale i na partnerky, soukromí, domov...

Pro mne je Hause špička, jen by toho nemuselo být tolik, kdyby se natočily tři čtyři série a tvůrci seriálu se nesnažili vytěžit co nejvíce z popularity, pak by šlo o seriál, na který bych se díval opakovaně.

Takhle dávám :

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Antihrdina naší doby

Jeden z přelomových seriálů moderní doby. Nesympatický pacholek, kterému byste se v běžném životě pokud možno obloukem vyhnuli, dokázal k obrazovkám přitáhnout diváky všech generací a udržel si je neuvěřitelných devět let. Kvalita sice během doby občas kolísala, ale poslední epizodou autoři opět ukázali, že vědí v jakém duchu chtějí svůj příběh vyprávět. Že nic není ani černé ani bílé (čehož si cením zejména u tvorby charakteru jednotlivých postav a jejich osudů), ale hlavně, že vážné věci se dají a mají brát s nadhledem až do úplného konce. Doktorské drama, které umí jít do hloubky, ale dokáže věci brát i s humorem (leckdy dost černým) s hlavním hrdinou, kterého budete nesnášet i milovat, budete mu fandit, budete jím opovrhovat , ale hlavně ho budete hltat epizodu za epizodou.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bez Vicodinu ani ránu...

Tak jsem se po dlouhé době mrkla na pár dílů z první řady a nedalo mi to a musela jsem si dát všech osm řad. Viděla jsem spoustu lékařských seriálů a nikdy jsem neměla nutkání kouknout na všechny díly, až u House. Jeho určování diagnóz, urážky, ironických poznámek je tam spousta a vždy tak krásně poddaných, že jsem se musela kolikrát smát.

Je neskutečné, jak se seriál vyvíjel a musím říct, že rozhodně k lepšímu. Každý doktor tam má svůj příběh, který tam tvůrci přidali nenásilně a možná proto jsem si tak oblíbila i jiný postavy, než House. Na House se nedá zapomenout, už jen díky tomu, že tam je spousta vtipných scének a rozhovorů.
Ano, Dr. House je moje krevní skupina, proto neváhám a dávám 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

House

Jeden z najlepších seriálov posledných rokov, ktorý aj napriek takmer dekáde neznížil svoju kvalitu.

Kto by čakal, že lekársky seriál, kde je hlavná postava nepríťažlivý bručoun sa tak uchytí! No, skutočne, House prekvapil v dobrom. Od prvej časti až niekde po piatu mu nemám čo vyčítať jedinú vec, potom, v piatej sérii, ma trochu miatli tie vidiny, no šiesta naštartovala s novým elánom a tak až došiel.

Jasné, chýbala mi neskôr Lisa Edelstein, trochu ma iritovali nové postavy, no v zásade všetko ostalo ako to máme radi, najmä vzťah House - Wilson.

Koniec som si predstavovala celkom inak, ale dokážem sa s ním zmieriť.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Slavný Dr House

Kto by ho nepoznal. Sarkastický, nevrlý a večne urážajúci krivkajúci muž čo si získa srdcia.
Housa som spočiatku vídala len v TV a teda to bolo úplne nesystematické. časom som sa konečne dokopala ku tomu, že som ho začala pozerať časť po časti, sériu po sérií. bolo to to najlepšie rozhodnutie.
V podstate je každá časť o tom istom, ťažko vyriešiteľný prípad, pár chybných teórií a hlavne Houseove urážanie týmu či Lisy a Wilsona. Avšak vždy je to spravené s takou dávkou odlišností, že je to odlišne rovnaké.
So scenárom sa rozhodne vyhrali a je to vidno, House je proste dokonalá klasika.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Svého času moc příjemná podívaná

Dr. House a jeho sarkasmus, ironie a až arogance si mě svým způsobem získali, kdykoliv seriál běžel v televizi ráda jsem k němu usedla a vychutnávala si další dávku Houseova způsobu léčení pacientů, těch 45 minut mi vždy dokázalo zvednout náladu, dnes ho však již nijak nevyhledávám, doby, kdy jsem to měla ráda jsou zkrátka asi pryč...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sarcasmmmmm :3

Kto by nemal rád mrzutého, závislého, večne sarkastického (to je naj naj naj), mierne trošku viac nadutého, geniálneho, miestami vtipného, hudobne úžasne nadaného a proste skvelého Gregoryho House v podaní ešte lepšieho Hugh Laurieho.

Scenáristi sa dokázali i po toľkých častiach, toľko sériách, vždy vynaliezť a vymyslieť nový prípad, novú diagnózu, nové story behind that. (Medikom síce pritom asi niekedy stojí rozum).

Len málo ktorý seriál sa udrží tak dlho, s nie do oči bijúcou klesajúcou kvalitou ako je tento (aj keď samozrejme, pôvodný tým bol omnoho lepší).

Aj keď vtipnosť časťami ubúdala a začal sa už oveľa viac rieši život postáv mimo nemocnice, seriál sa mi páčil až do konca a pri poslednej časti (ako to juž pri seriáloch býva) som si neodpustila jednu či dve slzičky.

Napriek tomu, že VŠETCI klamú, verte mi, tento seriál stojí za to, ak máte radi nemocničné prostredie a veľa povyšovania a sarkazmu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Seriál oblečený do elegantního doktorského pláště

Seriál oblečený do elegantního doktorského pláště, nepamatuji se, kdy jsem naposledy viděl takhle na míru ušitou roli pro Laurieho. Kradl dalmatiny, co bude dělat jako doktor ve stejnojmeném seriálu říkal jsem si.. opak byl pravdou, seriál mě vtáhl prvními díly - zajímavé a moderní a třináctka ah.. neuvěřitelné, že po zhruba týdnu od doby, kdy jsem viděl poslední díl tohoto seriálu jsem ve škole v hodině angličtiny nalistoval v učebnici stranu na které byla fotka třináctky a téma What would you do if you were a superhero? Co se konce týče, budu asi jako Gott, vůbec jsem to nečekal!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

"Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala."

Musím říct, že tenhle lékařskej seriál u mě vede na plné čáře! Zatím jsem nevynechala ani jeden díl (většina z nich byla tak dobře vymyšlena a sehrána, že jsem měla sto chutí si to znovu pustit. Připouštím, ač velice nerada, že sem tam se našel i slabší díl (což je ale úplně normální, páč, který seriál je dokonalý, že?)

Trošku mě překvapuje, že mě Dr. House tak dostal, vždyť děl z lékařského prostředí je spousta...člověk by řekl, že už se ani nic nového vymyslet nedá ale dá…Dr. House je jiný...výjimečný! Díky hlavní postavě, kterou ztvárnil sarkastický, cynický a ne zrovna milý doktor, celý seriál nabírá úplně jiný rozměr. Nemluvě o samotné doktorově specializaci, tedy léčbě neobvyklých nemocí, se seriál stává velice zajímavým. Jeho léčebné metody/chování/jednání s pacienty, s podřízenými a nadřízenými...prostě všechno tohle mě na Houseovi md tak baví. David Shore měl vážně dobrý nápad, když vymyslel něco takového, co dokázalo upoutat pozornost tolika lidí z tolika zemí….

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

The son of a bitch is the best doctor we have.

Hugh Laurie je bůh. Pro postavu Grega House se snad narodil. Bez debaty je tou nejlepší věcí na seriálu. Ne však jedinou dobrou. Schéma jednotlivých epizod se možná trochu opakuje, ale to neznamená, že by seriál nudil. Na to má až moc kvalitní herce a scénáře. Třetí série je navíc velice zajímavá a částečně opouští dřívější šablonu.

Navíc, produkuje a režíruje Bryan Singer a ten si špatné projekty nevybírá ;)

90 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
84 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 31 lidí

Originalita

První bych chtěla říct, že doktor House je velice výjimečný a originální seriál. Několik měsíců jsem tomuto seriálu odolávala, ale potom jsem si řekla, že na něm něco musí být. Shlédla jsem první díl, ten mě ještě tak nezaujal, druhý, třetí...a pak to dál znáte. Ztvrdla jsem u toho celé dny.

Myslím, že už nikoho nezajímá to, jak doktoři v jiných seriálech božsky pečují o své pacienty, prostě jako v bavlnce. Právě v tomhle vidím velkou originalitu, kde House jedná s pacienty s úplnou lhostejností, dělá si z nich legraci, na druhou stranu dělá vše pro to, aby z nemocnice odešli po svých a ne nohama napřed :o)

Zkráceně - skvělé herecké výkony, skvělě napsané postavy (velký obdiv mají u mě Housovi "pomocníci" - já bych takovou výdrž jako oni asi neměla:o)), originální diagnózy pacientů (neléčí pacienta s obyčejným zápalem plic nebo zlomeninou nohy), lékařské praktiky...

První dvě série jsem zhltla skoro najednou. Takže ty si zaslouží plných 100%

Třetí série je pro mě zklamáním. Možná proto mám ji už pár měsíců rozkoukanou a ne a ne se přinutit se na ni dodívat :o( Proto celkově dávám "pouhých" 90% :o)

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Everybody lies

Kto by nemal rád Grega Housea? Možno len niekto, kto sa s ním stretol osobne a kto s ním dlho pracuje. Cynický, drogovo závislý doktor ktorý má rád len seba a možno trochu aj svoju prácu. Tradičný egocentrik ktorý kašle na všetkých ale predsalen ho stále niekto znesie vo svojej prítomnosti.

Dr. House je pre mňa dokonalou postavou - vtipný, inteligentný a ešte k tomu aj sexy. Seriál ako taký má síce zaužívaný rytmus, ktorý ale nevadí, veď väčšina krimináliek ho má tak isto a aj tak sa na ne dá pozerať. Skvelo natočený a napísaný, dialógy sú zaujímavé a plné žartov a nikdy sa neokukajú.

House má vo veľa veciach pravdu a keď ju nemá, naozaj tak len vďaka mylným informáciám od iných ľudí. Naozaj je to postava, ktorá často ťahá seriál, ale ešte som nevidela diel Housea ktorý by sa mi nepáčil a je to jeden z mála seriálov (ďalší je len NCIS) ktorý môžem pozerať dookola.

Jasných 100%

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Trochu jiný nemocniční seriál

Představte si Dr House bez postavy Dr House, jenom tam nechte postavy doktorů a jejich osudu (spí spolu, mají spolu vztahy, nesnáší se atd.) a dostaneme seriál podobný ostatním seriálům z nemocničního prostředí.

Tím doslova říkám, že bez House by tento seriál byl béčkový nudný seriál, ale díky jeho povaze jsme si ho všichni oblíbili. Všichni pacienti lžou, nemá nikoho rád, nejraději je sám ovšem až na práci, to je jeho závislost, k šéfce se chová příšerně, je kamarádům se chová příšerně, k podřízeným se chová příšerně. Ostatní ho ale berou, protože je velmi dobrý doktor.

Díl co díl čekáme, že se změní, nebo že ho něco zlomí a začne se chovat jako člověk, ale nic, stále čekáme a čekáme až nám dojde, že se nezmění a ani žádná zkušenost ho k tomu nedonutí a je jedno, jak moc hrozná je (postřelí ho, policie ho skoro dostane do vězení, málem přijde o práci, atd.) Na druhou stranu se nám líbí jak se chová, je sarkastický, lhostejný k pacientům, myslí jenom na sebe, dělá si srandu z vážných věcí, rouhá se, jenom na začátku každé řady se nám to líbí ale díl co díl to začne více a více přehánět a poslední díl každé řady je vždy nějakým průšvihem, třeba přijde o všechny podřízené, nebo mu definitivně odjede jeho bejvalka a on ztratí jakoukoliv naději ji získat zpět...

V seriály vidím chyby jenom v tom, že díly si jsou velice podobné díly, někdy se třeba 3 díly nic moc neděje, a kvůli podobným problémům pacientů už na díly koukáme jenom kvůli hláškám Dr House a čekáme na stále nové a nové... Kdyby tam nebyl, nikdo by to nesledoval. On dokonce i provokuje ostatní postavy ke svéráznějšímu chování (Cameronová a její hláška: Já s ní spím, bože to je síla! Nebo Wilson a jeho krádež kytary)

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Stále stejné schéma

1. - 3. série

I přestože je každý díl v podstatě střižený jak podle šablony (problém, ještě větší problém, řešení 1 až řešení xy, stále problém, případně o dost větší problém, House se na něco podívá, či si jen tak vzpomene a problém je vyřešen všichni se můžou radovat). Tak mám důvod se na každý díl těšit.

Je to díky kvalitně napsaným postavám a jejich dialogům. Houseovi hlášky jsou prostě nezapomenutelné, ale i další postavy mají své kouzlo, ať už jde o primářku nemocnice, nebo Houseovi kolegy.

Skoro bych řekl, že jsem byl naštvaný, když se děj začal proplétat více epizodami a scénaristé podstrčili do příběhu novou postavu (ať už jde o Houseovu exmanželku, či "zlého" policistu). Naopak jsem vždy rád, když House někoho "týrá" na klinice a svými Sherloko Holmesovskými metodami odhaduje, co to je asi za nemoc.

Greg House je prostě král na poli nemocničních seriálů.

4. série

Naprosto úžasné. Spousta nových svěžích nápadů dodala seriálu šmrnc, který začal ztrácet v půlce třetí sezóny. Ale za čtyřku má u mě plných 100%. Prostě bomba a to včetně pro někoho ujetého závěrečného dvojdílu...

5. série

Pro mě veliký úpadek doktora House, kromě prvních pár dílů s detektivem (a ani ty nebyly nijak zázračné) ztrácí humor a dost razantně se přesouvá do dramatického nemocničního seriálu. Diagnózy zůstávají úžasné, ale Greg už nepronáší tolik skvělých poznámek a jako nemocniční drama House zapadá do šedého průměru podobných seriálů, které neurazí, ale rozhodně je netoužíte vidět zas a znova.

Za pátou sérii 60%

90 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
74 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Vtipný ale nepřehánět.

Na Dr. Housovi se mi líbí hlavně to, že po řadě seriálů z nemocničního prostředí, kde se doktoři i sestry můžou přetrhnout, aby pacientovi pomohli snad ve všech aspektech jeho života, přišel někdo s nápadem udělat seriál o doktorovi, kterému jsou pacienti ukradení, jediný důvod, proč je nenechá umřít, je jeho ego.
Seriál nepostrádá humor, je plný sarkasmu a občas se mu podaří poukázat na to, že za spoustu nemocí může lidská blbost.
Jak už bylo mnohokrát řečeno, Hugh Laurie byl pro House prostě zrozen. Snad nikdy mě nikdo o své roli nepřesvědčil tolik jako on.
První 3 série byly dobré, ale teprve ta 4. byla perfektní. Konkurz na nový tým seriál jakoby osvěžil a díky soutěživosti uchazečů bylo v seriálu vtipného i něco jiného než House. 5. série nebyla špatná, ale bez dílů Housových depresí a halucinací bych se obešla. Tu 6. jsem neviděla ještě celou, ale zatím vypadá nadějně.
Dále musím vyzdvihnout dabing, který se skutečně povedl. Zní mi líp než originál.

Mám ale i pár výtek. Tak jednak mi seriál protiví postava Foremana. Jeho představa, že je tak strašně lepší než House, mě nehorázně vytáčí. Pokaždé, když ho vidím, mám chuť televizi vypnout. Za druhé je to fakt, že hlavně v druhé třetině seriálu přestávají být Housovy urážky vtipné. Jsou akorát rasistické nebo jinak trapné a hodnotu seriálu jen snižují. A za poslední mi vadí diagnózy. Případy se sice stále liší, ale oni tipují pořád dokola jen asi pět nemocí, které opakují díl za dílem.

70 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sarkasmus

Asi každý z nás by chtěl být trochu jako Dr. House - umět říkat přesně to, co si myslím. V běžném životě to však leckdy není tak jednoduché, možná to je jeden z důvodu, proč jsme si Hugha Laurieho v této roli sarkastického doktora tolik zamilovali.

Nedovedu si představit, že by se House stal takovým kultem, kdyby hrál hlavního představitele kdokoliv jiný. Hughův kukuč, jeho grimasy, autentičnost... je to až neuvěřitelné.

Nedávno jsem si v knihkupectví koupila knihy, které napsaly moje dvě nejoblíbenější seriálové postavy. Knihu Alana Aldy (Hawkey z M.A.S.H.) a právě knihu Hugha Laurieho. A uvědomila jsem si, že ti dva si jsou vlastně docela podobní, nemyslíte?? :o)

Na seriálu neshledávám téměř žádnou chybovost. Ano, je to sice svým způsobem stále dokola - jeden zamotaný případ, pětkrát špatná diagnóza, skoro smrt pacienta a náhle: Housova idea a vyřešení případu. Ale myslím, že každý díl je natolik oživen zajímavými nápady, že to divákovi ani vadit nebude.

Seriál se mi líbí o to víc, když se rozpustil Housův původní tým a do hry byli zapojeni noví mladí doktoři. Najednou se scenaristé začali více zabývat psychologií jednotlivých postav a třeba takovou Dr. Cameronovou je vidět z trochu jiného úhlu. Od scenaristů dobrý tah. Když je ve hře více lidí, mají tvůrci více možností. :o)

Seriál je možná díl od dílu "nadsazenější a přehnanější", ale o to zábavnější.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
84 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Všichni lžou....

Tento seriál mě ze začátku hned uchvátil. 1.-2. série byly boží. Ale myslím že ve 3. sérii se tam do toho začal plést ten policajt a kouzlo opadlo. Přišlo mi to dotěrné jak se pořád snaží House zničit a tak se mi docela ulevilo když ten soud vyhrál. Na kvalitě 3. série trochu ubírala i Stacy. Říkejte si co chcete ale mě tam neseděla. Po jejím odchodu se tak trochu vyčistil vzduch. Závěr této série byl pro mě naprostým překvapením. Po odchodu týmu jsem očekával konec celého seriálu a tak mě mile překvapila 4.série a to ve všech směrech. House si hledal nový tým a že měl z čeho vybírat. Postava třináctky je celkem zajímavá a Kutner taky celkem ušel ale vůbec mi neseděl Taub. Myslím že postava Amber (zabijácké mrchy) by seděla lépe. Ale přesto že v týmu nebyla děj oživila. Finále 4.série bylo geniálně vymyšleno ovšem 5. série už tak dobrá nebyla. V této sérii se mi zdál nejzajímavější díl když House a ještě pár dalších lidí unesli. House se už moc sjížděl a tak bylo nejrozumnější jít se léčit. 6.série taky nebyla nic moc. Když nepočítám ty díly kdy je v léčebně taky se to točilo jen kolem toho že se Cuddy nemohla rozhodnout jestli by chtěla být s Housem. Konec 6. série byl tudíž předvídatelný. Z konce 6. série jsme mohli předvídat i průběh 7.série a podle mého úsudku to bylo přesné. Cuddy nejdřív House chtěla potom zase, potom jo ,potom ne a tak to bylo dál. Tento seriál ztrací kvalitu.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

I love Vicodin

Bezesporu jedinečný seriál. Žádný jiný serál z lékařského prostředí není tak naplněn humorem, sarkasmem a neobvyklými případy. Hugh Laurie je zrozen pro roli Gregoriho House. Při konfrontaci této role s ostatními je jen těžko uvěřit, že jde o stejného člověka.

Deset procent dolů si u mě Dr. House zasloužil kvůli lékařským případům, které občas sklouzávají k absurdnosti a čas od času svým stereotypem ustupují do pozadí osudů hlavních hrdinů.

Ale jakékoli nedostatky hravě přebije chování a hlášky Grega House...

"Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala." :)

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Laurie!

Seriál, který se drží svého schématu a i po pěti sezónách mu to vychází. Člověk by si pomyslel, že nikoho nebude bavit se dívat na šíleného doktora závislého na prášcích, který vždy na poslední chvíli přijde se správnou diagnózou a zachrání pacientův život - a předtím mu udělá několik vyšetření proti jeho vůli, vloupá se mu do bytu, zničí vztah/manželství ... Za všechno může Hugh Laurie, díky kterému Housovi ledacos jako divák odpustím, absence "vatových" dílů a skvělá hudba.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

House

Seriály z nemocničního prostředí mě moc nezaujaly(Chirurgové,Nemocnice Chicago Hope...) ale tato show je prostě klenot.Nejen díky osobnosti House, která je prvotřídně napsaná a Hughovi neskutečně padla.Ale právě díky případům a nespočtu zajímavých případů, dělá tento seriál výjimečný.
Jeho vztah s jeho "jediným" přítelem je vynikající.Ty jejich dialogy jsou prostě parádní.Obměna hlavních hrdinu skvěle okořenila děj a vývoj právě House.V některých momentech je opravdu těžké pochopit House a někdy z jeho rozhodnutí vám zůstává rozum stát.
Oblíbená část pro mě je, jak byl v blázinci, tam bylo krásně vidět, jaký opravdu House je člověk.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jak jsem se stala Housemaniakem

Je říjnový večer 2006. Zkouknu TV program a zjistím, že nedávají nic, co by mě zajímalo. Beru knihu a házím bok na gauč. Na TV Nova zrovna začíná nový seriál 'Dr.House', kterému ovšem nevěnuji pozornost.
Čtu, čtu a asi po 20 minutách zjistím, že vlastně nevím, co čtu, zato celkem přesně vím, že ten nový doktor v TV mi příšerně leze na nervy! Ta jeho neomalenost a cynismus mě vytáčí! A tak odkládám knihu, sleduji seriál a dost u toho nadávám...
...U dalšího dílu odkládám knihu už po 10 minutách a zase nadávám, co je to za doktora, který se chová jako vůl! ...Po třetí epizodě si přiznávám, že se těším na další, jak si zase zanadávám, ale i pobavím u těch jeho hlášek...
Zlom přichází u dílu 'Absťák'(1x11), kde s ním tak prožívám to jeho utrpení, že málem sežeru kapesník...!
Pak přijde epizoda 'Tři příběhy' (1x21) a jakýsi přitažlivý odpor se zlomí úplně. Jeho cynismus, uzavřenost a sarkasmy najednou dostávají úplně jiný rozměr! A já se dostávám do fáze, kdy jsem Gregorymu Housovi schopná odpustit i vraždu....
Od té doby si nenechám ujít žádnou epizodu a další a další série sleduji s přiblble okouzleným úsměvem na tváři a při závěrečných písních mívám pocit katarze se slzami v očích............................

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Co říct?

Co říct o Housovi? Co říct o tom nabubřelém, samolibém, pubertálním, nemorálním, zdrogovaném, přes-mrtvoly-chodícím a sarkastickém doktorovi? Je geniální. Musí nade vším mít kontrolu. Nikomu nevěří. Jen sám sobě. Všichni lžou. Proto on ne.

Když přijdete na kliniku v New Jersey a dostanete se pod ruku Houseovi a jeho týmu, pravděpodobně vás rozřežou tak, že vás vlastní máma nepozná. Taky se velice pravděpodobně u vás projeví příznaky, které by se nikdy neprojevily. Ale máte jistotu, že vás Houseův tým, který vás mimochodem, jediného pacienta, obsluhuje kompletní, dá dohromady. A pak i seženou ledvinu. House umí všechno. K čertu s Chuckem Norrisem. House nelže. Všichni ano. Lžu teď taky?

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dr. House

Naprosto fantastický seriál, který mě hned od prvního dílu nepustil.
Seriál z lékařského prostředí, který se prakticky točí okolo jedné postavy - Dr. House. Za těch pár let co tenhle skvělý seriál sleduju, jsem si ten jeho sarkasmus, černý humor a hlášky úplně zamilovala.

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Wow

Konečně nějaký chytrý seriál obsahující černý humor, který mi v poslední době u mnoha ostatních chyběl. Velké plus má u mě i za výjimečně dobrý český dabing, což se většinou moc nezdaří. Je fakt, že třetí série už mě zas tak nebavila, ale předchozím se nedá moc vytknout. Jen mi trochu vadí pravidelný kýč, kdy House jako největší borec všechny nakonec vyléčí. Ale jinak nemám výhrady.
(Dodatek ze 16. 12. 2008)Ještě mě tak při sledování House na Nově napadá, že bych mohla vyzdvihnout 4. sérii, která se podle mě hodně povedla a dodala seriálu šmrnc, který se u 3. série nějak vytratil.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Tak to vidím já...

První série - 90%
Druhá série - 80%
Třetí série - 70%
Čtvrtá série - 60%
Pátá série - První dojem - 50%
Šestá série - První dojem - 60%

Dr. House jsem měl moc rád. Koukal jsem na každý díl a hltal jeho nápadité hlášky. Postupem času ale zacházel do extrému. House si dovoloval tolik, kolik by mu v reálném světě nemohlo projít. Diagnózy byly nesmyslnější a neuvěřitelnější.
Postupem času se stal karikaturou sama sebe. Manipulativním feťákem, který trousí pořád stejné hlášky, který by ve skutečném světě už dávno přišel o práci. Stal se jednoduchým schematickým seriálem, nad jehož obsahem se nesmí přemýšlet, protože prostě nedává smysl. Těžko vzpomenout na doby, kdy jsem ho měl za výjimečný. Už dávno jím není. Je to jen další televizní šidítko.

70 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Naprostá špica seriál ***** =)

Tak jsem to konečně dokoukal! x) (y) ... no asi nepříjdu s ničím novým.

Postřehy k seriálu:
Hned jako první musím napsat to, co cítila asi většina z fanoušků - velmi mě mrzelo, že se Cuddyová v seriálu držela tak dlouho :-( ... ale nakonec jsme se dočkali a ta mrcha zmizla. (takže úspěch, byť až ve finálové rovince - ale hned každý poznal, jak šel seriál opět nahoru)
*
První 3 série nebyly vyloženě špatné - dali se přetrpět, ale s dalšími sériemi se nedají absolutně srovnat.
Někdy ten pocit jak vám v hlavě zní Charles Bradley - How Long??
(možná seriálu prospěla i změna kamery - teda jak balancovali se světlostí v některých dílech to byl děs!)

Konečně nový tým!
(Chase - který hrál celý seriál dvojího agenta mi bylo líto, ale scénáristé věděli co dělat a vrátili ho z5)
*
5x24 & 6. série - začíná nová éra House ... nový začátek (za mě krok kupředu v seriálu - možná nejlepší série ze všech!!!)
*
Dále 7. série - tam si můžeme říct narovninu - Se nepovedla!!! ĎaS naprosto přestřelil, ale vzápětí si to uvědomil a jal se to ospravedlnit 8. sérií ...

8. série - slušná podívaná (dobrá série), Foremanovi ten flek sedne perfektně - konečně série, která nepříjde tak otravná (když tam není ani Cameronová ani Cuddyová) =-D

No a ke konci snad jen to, že mě překvapilo, jak rychle chtěli zakončit (k poslednímu dílu - dal by se natočit i hůř, takže asi tak)
*
- 20% Cuddyová (1. až 4. série)
- 10% Cameronová (vždy)

(ps: souhlasím s tím, že Wilson někdy až doslova božsky odrážel Houseovi útoky)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Proste House

Skvelý originálny seriál, ktorý si môžem pozrieť stokrát a baví ma. Hugh Laurie sa excelentne vtelil do role diagnostického génia závislého na liekoch proti bolesti, ktorý si ide svoje a nezáleží mu na tom koho urazí alebo znemožní. Prvé série patria medzi najlepšie kde do seba všetci zapadajú po odchode Olivie to ale začalo upadať už tam žiadna z herečiek nezapadla hlavne tá čínanka tej angažovanie som nepochopil absolútne sa nehodila do seriálu. Ale dobré dialógy a vzťah s Wilsonom a iskrenie medzi ním a Cuddiovou a jeho tímom spolu so zaujímavými prípadmi robia fantastickú šou.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sakrkastický narkoman

Ze začátku jsem musel překonávat zjištění že je to závislák. Až později jsem v něm objevil to jeho kouzlo. Úplně jsem se do něj zažral a dneska mam v počítači všechny jeho díly krom 4. série. Je úžasnej. Co se týče herců tak podávají vynikající výkony. Hugh v tomto seriálu konečně ukázal co v něm je.

100 %
74 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
68 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Dr. House je fajn

Mám rád seriály z lékařského prostředí, ale žádný jiný který jsem viděl se nevyrovná dr. Houseovi. Je to fakt super seriál. Hugh Laurie co ho hraje skutečně výborný herec. Hlášky dr. House jsou skutečně exkluzivní a když se to ještě doplní skvělým českým dabingem je to skutečně seriál k pohledání. Zkrátka a dobře dr. House je seriál, který mě pohltil. Stal jsem se na něm závislí tak, jak je House zavislí na vicodinu.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Stoupajici kvalita?

Jeden z mala serialu u ktereho muzu s klidnym srdcem rici ze nove serie jsou minimalne tak dobre jako ty predesle nebo maji lehce stoupajici kvalitu. Hugh Laurie byl narozen pro postavu Dr. House o tom neni pochyb nicmene ani ostatni postavy nemaji spatny potencial nemluve o tom ze kazda zastupuje skupinu z rozlisnym nazorem a tak naprosto vyplnuji veskere mezery. Musim pripustit ze stale omilajici tema kdy nekdo onemocni a behem dilu to tym zazracne vyresi neni az tak fadni jak by se na prvni pohled mohlo zdat. Pribehy jsou totiz podkresleny velkym mnozstvim detajlu ktere delaji serial tak poutavym. Kazda serie navic ma jakoby vlastni pribeh ktery se rozviji na pozadi a ktery vsechny hrdiny posouva vzdy o kus dal. Zvlastni je ze kdyz uz si pomalu rikate ze se to zacina opakovat tvurci vynesou eso z rukavu ktere vas znova a znova k tomuto serialu pripouta. Pro me osobne nejlepsi soucasny medicinsky serial na ktery se klidne podivam i vickrat.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Fenomén?!?

Tak konečně jsem "dohnal manko" a shlédl několik (čili asi šest) epizod této veleúspěšné série. Zpočátku jsem celý seriál celkem intenzivně nenáviděl (nemohl však za to samotný House ale zejména moje neobliba TV Nova a většiny toho,co vysílá,naprosto upřímně říkám že kdybych třeba LOST a Prison Break neznal dříve než se objevili na českých obrazovkách tak bych na to asi nekoukal), ale postava House tak, jak jsem ji vídal v televizních upoutávkách, mi byla sympatická svými sarkastickými hláškami a neochotou poslouchat druhé. Po skouknutí těch několika dílů jsem rozhodnut že bude lepší když budu i nadále seriál ignorovat a spokojím se s občasným pobaveným úsměvem u novácké upoutávky na některou z chystaných epizod. Pro ty,co mají v oblibě seriály z nemocničního prostředí je to jistě bomba a já to rozhodně nikomu neberu,ale pro mě to zkrátka není. Takže abych na závěr odcitoval sms od jedné bývalé přítelkyně: "...bylo to fajn,ale nemůžeme v tom pokračovat" :-).
P.S.:Samozřejmě že pokud bych byl např. šedesátiletá důchodkyně a trávil veškerý volný čas před televizí, tak bych určitě mnohem raději sledoval House než třeba Tak jde čas.Proto alespoň těch 50%.
P.P.S.:Ano,Vendulko,ta sms je od tebe :-)

50 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
16 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

Doktor House právě odešel. Bere drogy, někdy se neukáže ani týdny...

Seriál s velkým "S"! Hugh Laurie a jeho hlášky (které si dokonce někdy sám vymýšlí a podílí se i na scénaři...) obojí s velkým "H"! Co víc říct? Neobyčejný seriál z obyčejného nemocničního prostředí, a přitom vždycky originální. Jen tak dál! Moje srdce bije: Greg House, Greg House, Greg House!

100 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Skvělý

Tento seriál patří k mým nejoblíbenějším. Je to životní role Hugh Laurieho, jeho sarkastické, suché hlášky jsou už kultovní.
Řekla bych, že všechny řady si drží svůj kvalitní standart, ačkoli čtvrtá řada se mi zdála být trošku stereotypní. I když její poslední dva díly byly úžasné. :)
Tomuto seriálu nemůžu dát jinak než 100%.

100 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Sympatický protiva

Greg House je osobnost osobností. Ještě zdaleka jsem neviděla všechny díly, ale přesto mě každý uchvátí. Vtipné hlášky sakastického pesimistického egoisty, který je přes to všechno charismatický sympaťák, pár naštvaných "poddaných" kolegů, jedna věčně naštvaná nadřízená a k tomu vždycky nějaké to zajímavé řešení neobvyklé nemoci. Co víc si přát =o)

100 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

House M.D.

Tenhle seriál patří mezi mou desítku nejoblíbenějších seriálů, které sleduju se železnou pravidelností, snažím se nevynechat jediný díl. Z počátku jsem to sice moc často nesledovala, protože jsem většinou odpadla ještě než to začalo, i teď mám sice co dělat abych vydržela, ale nakonec to nějak zvládnu. Všichni herci jsou skvěle sehraní, ale i tak všichni stojí ve stínu Hugh Laurieho. Úplně nejradši mám rozhovory mezi Dr. Housem a Dr. Wilsonem, ty vážně nemají chybu, ale líbí se mi samozřejmě i ostatní postavy.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Dr. nepřekonatelný

Greg House a jeho kolegové představují na trh ve zcela novém desingu nezapomenuté díly odehrávající se v nemocničních prostorách. Jo, tak tahle věta mě napadla hned po shlídnutí prvním dílu. Nezapomenutelené hlášky sarkastického a cynického doktora, který odhalý každý případ co mu na stůl položí jeho mstitelka a zároveň ředitelka nemocnice. I když nemám tu čest se dívat na každý díl kvůli zaneprázdnění, stejně patří k mým nejoblíbenějším seriálům co v televity či na satelitou dávají. A když ten čas mám, těšim se na každý díl jako malý dítě:)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí
Kopy
13. listopadu 2007

Toje dr. Gregory House

Skvělí seriál. Dr. House je jeden z nejskvělejších lidí. Kdyby dooopravdy existoval někdo takový jako je on, tak na světě neexistují žádné choroby a infekce. Jeho hlášky jsou nezapomenutelné. Je to prostě borec ten Gregory nemyslíte? Ale nesmíme zapomenout i na ostatní výborné herce v ostatních rolích.Allison Cameronová, Robert Chase, Eric Foreman, Lisa Cuddyová, James Wilson a další. Zaslouží si od nás obdiv a ode mě 100%.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Cool

Můj nejoblíbenější seriál. Je tam silná dávka Housovského humoru,sarkasmu a ironie. Stále má originální zapeklité nemoci a případy, i když ooobčas už jsou trochu přehnané. Každá řada má nějáká pro nebo proti ale ve směs hodnotím většinu dílů hodne kladně. Hledání nového týmu tomu přidalo novou šťávu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Doktor House is best !

Dr. House nejlepší seriál, který znám. Originální a veleúspěšný. Tyto dvě slova jsou jako synonymum pro název tohoto seriálu. Hugh Laurie, který ztvárnil hlavní roli, se do tohoto seriálu skvělě hodí, jako by byl scénář psaný jen na něho. Možná vás seriál nezaujme hned prvním dílem, ale po čtyřech a pěti dílech se to pro vás stane drogou. Musíte ho vidět, bez něj to prostě nejde, prosedíte u toho celé dny a můžete se s klidem koukat pořád dokola, vždy narazíte na nějakou tu novinku, které jste si předtím nevšimly. Tento seriál si určitě získal miliony příznivců a další získává. Je to prostě seriál jak má být.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dr. House

House mě hrozně baví. Ten jeho věčně mrzutý a sarkastický přístup k pacientům je komický.
Například rozhovor s pacientkou:
"Doktore kolik mi zbývá času?"
"Deset..."
"Deset čeho?"
"Devět..." :D

Obdivuji scénáristy, protože vymýšlet pořád originální a tak geniální scénáře je něco úžasnýho. Každý díl jiná choroba, jiná diagnóza a jiný pacient, ale i ty vztahy mezi doktory zapletené v příběhu opravdu nutí koukat dál.

Jediné, co mi tam tak trochu nedává smysl je to, že House neustále bere hromady Vicodinu a je pořád vcajku. :D

Ale jinak skvělej seriál. Doporučuji..

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Gregory :)

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, každá řada něčím vyniká a každá je opravdu dobrá.
1.řada-Geniální start a první setkání s týmem a úžasným Gregorym :) -95%
2.řada-Už podrobná studie do Housovo problémů, asi jedna z mých nejoblíbenějších řad... -100%
3.řada-Tahle řada mě bavila asi nejmíň, ale samozřejmě její kvality jsou pořád vysoký -85%
4.řada-Vybírání týmu mě překvapivě bavilo a závěr řady byl hodně napínavý. -90%
5.řada- Tahle řada je hodně zajímavá, celá je opravdu kvalitní, ale od smrti Kutnera je seriál opravdu geniální a poslední díl patří k tomu nejlepšímu co se kdy v Housevi stalo... -100%
6.řada-První řada, kterou jsem sledoval zároveň s USA a možná proto se mi líbila, hlavně House bez Vicodinu byl moc zajímavej. -90%
7.řada-Tvůrci slíbili že House vztah nezmění a opravdu nelhali, bylo neuvěřitelné sledovat House jak chodí s Cuddyovou, opravdu mě to bavilo a až na přehnaný konec, hodnotím vysoko. -95%
8.řada-Poslední řada a už cítím, že jsou tam mezery. House je pořád fascinující, ale vedlejší postavy, kromě Chase, mě už nebaví. -85%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

House M. D.

Lékařské seriály mám rád a House patří k jejich špičce. Dr. House, sarkastický doktor, který se příliš nezajímá o pacienty, ale spíše o jejich tajemství a o tajemství svých zaměstnanců, je role psaná přesně na míru pro Hugha Laurieho. Celý seriál tím získává skvělou atmosféru.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Originální a zajímavý

Seriál má co do sebe. Je originální a velmi zajímavý. House je prostě doktor, který se nemýlí. Někdy, ale musí jinak by to bylo stejné pořád dokola a lidi by to přestalo bavit. Řekla bych, že dobře boduje a je hodně oblíbený. Má zajímavé případy, lidi, postupy. Velmi dobré hlášky a asi ty taky dodávají seriálu dobrý nádech.

Hugh Laurie jako Dr. House opravdu vyniká a dobře mu tato role sedí. Stejně jako ostatní role jsou zvoleny dobře, ale u Hugha se rozhodně tvůrci nemýlili.

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

I ♥ House

House. Cynický, sarkastický blázon. Dokonalá postava ešte dokonalejšieho seriálu Dr.House. Jeho hlášky úplná bomba. A ešte k tomu Hugh Laurie je asi najlepší herec na planéte zem.
Viac ako sto epizód, diagnóz, hlášok a úžasných momentov, ktoré ma neraz dojali až k slzám. Obdivujem všetkých ľudí ktorý pracujú na tomto seriály. Ja by som už nedokázala vymýšľať stále nové a nové diagnózy, nové postavy ktoré oživia seriál (tritter atd.)

Pre mňa fakt dokonalý seriál, neexistuje časť ktorá by bola vyslovene zlá, aj keď tých slabších je v 6.serii dosť ale tak nemôžu byť všetky najlepšie :)

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Gregory M.D :)

Když jej dávali poprvé v TV a mamka na něj koukala, já jen chodila kolem a myslela si, že je to jenom další seriál z nemocnice a lá Nemocnice Chicago hope.

Potom ale začla kámoška říkat, že je to hodně dobrý, tak jsem na to začala koukat. Zalíbilo se mi to. Teď ten seriál naprosto MILUJU. House je snad nejlepší seriálový doktor. Cameronová jedna z nejlepších doktorek:). Jejich hlášky, rozhovory a sarkastické poznámky jsou opravdu originální.

House je opravdu sympaťák, s tím bych si ráda popovídala. Jeden s nejlepších (ne-li nejlepší) současný seriál. Hrozně se těším na 4. řadu :)

4. řada.: Už to tady bylo řečeno. A já si ta slova půjčím. PROSTĚ BOMBA. Každý díl je jedno velké překvapení, drama a parádní zápletka vztahů a charakterů, kde ten Housův sice září méně, ale zato když září, tak výrazně :) Kdyby to šlo, dávám 150% :)

100 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Hmmm...

Znám málo nových kvalitních seriálů a tenhle se mezi ně řadí. Velmi dobře vymyšleno, obsazení je na jedničku a úvodní znělka je absolutně bez chyby. Pokud se zrovna dívám na televizi a House tam běží, nenechám si ho ujít...

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

House

Nápad tento seriál má rozhodně skvělý, hlavní hrdina je tak nepříjmně protivný, až je sympatický.
Nicméně po několika dílech mi přišlo, že jsou všechny další +/- stejné. Najde se nevyléčitlný pacient, kterého se nakonec nějak podaří uzdravit.
To co se děje okolo mě však dokázalo docela dost zaujmout.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

House? Znám, a ten seriál mě zaujal moc

Fajn náplň pondělních večerů. House je prostě House, tvrdohlavý a umíněný. Jeho hlášky ale ve mě dokážou i ve 20. díle 4. řady vyvolat záchvat smíchu.

Ano, díly jsou stále na stejném modelu, ale v seriálu je mnoho dalších prvků, které tento stereotyp 100% vymazávají. Takže u mě má House i oba jeho týmy plný počet bodů.

Jediné co mi trošku vadí jsou podle mě na seriál až příliš realistické a krvavé scény s dětskými pacienty a to, že se prostě nemůžete smát hláškám když nakonec pacient, nedejbože postava zemře. Ale bylo by to moc optimistické, kdyby to všichni přežili a zase bych to označila za slaďák, já si nevyberu.

Ale co se dá dělat, mě prostě tenhle seriál dostal.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dr. House

Naprosto dokonalý komediálně-dramatický seriál. Dr. House v podání Hugha Laurieho je prostě skvělý. Není díl u kterého bych se nebavila, jeden z mála seriálů na který se můžete koukat po několikáté a vůbec vám to nevadí, díly nenudí, House vždy přijde s něčím při čem se musím smát a celkově to působí příjemně. Kvalitu si seriál drží až do konce.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

House M.D.

hm, neviem či by som chcela ísť k takémuto doktorovi.
nemám rada seriály z lekárskeho prostredia lebo všetky sú na jedno kopyto a všetky sú vlastne len telenovelou z lekárskeho prostredia. house je iný, doslova. je tam napätie, je tam dráma, je tam humor.
najväščie plus je hlavný hrdina, všade máme možnosť vidieť dokonalých ľudí, ktorí nerobia chyby a tu máme závisláka, drzého chlapa, ktorý sa pred ničím neštíti. a jeho kolegovia sú tiež sympatickí, aj keď viac ma bavila pôvodná partia

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Everybody Dies

Dr. House. Jméno, který zná snad každý. Úžasný seriál, který se mě získal hlavně díky sarkasmu a přístupu House. Občas se mi zdálo, že se tam už všechno trochu opakuje. Výměna postav byla osvěžující, ale po čase mi začala chybět trojka Foreman, Chase a Cameronová.
Nicméně sarkasmu House byl úžasný a zbožňuju ho. Bohužel mi připadá, že časem tam bylo čím dál míň vtipných scén. Ale vždy se na tento seriál kouknu ráda znova.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kdybych já narazila na takového doktora...

No poteš košte kdybych já narazila na takového doktora...

Na prvý pohľad nie príliš príjemný lekár, ktorého správanie občas hraničí so šialenosťou. Ak však chcete prežiť, azda niet lepšej adresy, kam vás poslať.
Seriál je viac menej epizódny (podobne ako kriminálky), kde každá epizóda rieši nejakú zápletku. Tá je vždy originálna a k jej vyriešeniu vedie séria zlých rozhodnutí a viacerých zvratov, ktoré robia seriál zaujímavejším. Hlavná postava je kvelo napísaná i zahraná, používanie čierneho humoru a irónie veľmi osviežujúce. Seriál pokračuje v trende "nútime vás zamýšľať sa nad životom", čo je tiež v podstate plus. Odporúčam :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lékařský fenomén

Dr. House svým pojetím malinko působí jako seriál Teorie velkého třesku, hlavně díky svému stylu. Jen v jedné epizodě tu padne sto miliónů odborných zdravotnických výrazů, kterým prostý laik absolutně neporozumí a přesto ho dokáže svým šmrncem a atmosférou uchvátit.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Obdivuhodný nápad

Role šitá přímo na tělo . Laurie se tímto počinem katapultoval mezi herecké mega stár . Postava nerudného doktora mu seděla dokonale . Miloval jsem epizodu od epizody . Geniálně napsaný scénář na mne zabíral nepřetržitě 8 sezon . Jen škoda že se to nedočkalo i třeba řady 9.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

House M.D.

Jednoduše geniální,on je zlý,on je cynik,on má i srdce,on má i duši a do toho řeší zapeklité medicínské případy.Seriál který musíte milovat nebo nenávidět.Za mě osobně,měl skončit 7.sezonou epizodou 1 kdy House a Cudy skončily spolu.Přesto že nenávidím český dabing,tady je to z několika vyjímek kdy mi to nevadilo,ovšem já větčinu samozřejmě viděl v originále - protože Hugh Laurie dokáže s hlasem zázraky.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bavilo

Poměrně naivní seriál, který přinesl na naše obrazovky něco nového. Je jasné, že to takhle v žádné nemocnici nevypadá (ani v těch v USA). Přesto, kdo před Housem přišel někdy s takovým cynickým doktůrkem? Kdo před Housem udělal z bandy doktorů kopu komiků? Přiznejme si, že asi nikdo. Jelikož vím, jak to ve zdravotnictví chodí, tak jsem se mnohdy jen pousmála některým situacím. Někdy mě seriál naopak dost bavil, jenže poslední a předposlední řada na mě působila nejvíc nudně a to i kvůli týmu, který se změnil.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Everybody lies and everybody dies..

House MD. byl a je pro mě jako droga, jsem stále v těžké fázi závislosti, a to jsem už všechny díly viděla. Po všech sérií můžu říct, že tomuto seriálu se nic nevyrovná. Hugh Laurie (a scénáristi, režiséři, atd) nastavil laťku tak vysoko, že se nedá pokořit. Konec seriálu pro mě neznamená konec.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Legenda

House byl, je a vždycky bude legenda. Po celém světě si získal miliony diváků a já jsem pyšná, že jsem mohla být jedním z nich. Po celých 8. sérií mě nepřestával udivovat. Geniální, sarkastický, arogantní, egoistický, originální doktor, kterému ani za mák nezáleží na pacientech, no kdo by si ho nezamiloval? ;) A s koncem jsem taky nadmíru spokojená, myslím, že to bylo prostě typicky ,,Houseovské". A nesmím opomenout skvělého Hugh Laurieho, který se pro tu roli prostě narodil.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dr. House

Dr. Gregory House je lékařský génius, který řeší takřka neřešitelné případy. Rozhodně nepřijímá případy, které mu přijdou nezajímavé. Má své ego, a chytrost, kterou by mu snad každý člověk záviděl.

Dr. House není typický lékař a nikdy ho nepotkáte v bílém plášti, a to dělá celý seriál zajímavý, originální. V jiném seriálu neuvidíte doktora bez bílého pláště.

První Tři série - Nám dobře známé postavy jako Foreman, Chase a Cameronová, na které jsme si za tu dobu zvykly.

Čtvrtá série - Nový zaměstnanci a nové příběhy, i když stále tam uvidíme naši známou trojku Foremana, Chase a Cameronové. A také se řeší další netypické případy a děj seriálu pokračuje.

Dr. House pronikl do srdcí milionů fanoušků a proto je to tak oblíbeným seriálem. Zaslouží si plných 100%

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

House md

Tak tento serial je moj druhý najobľúbenejší po 24ke.. Je super od prvej serie.. aj keď moja obľúbená je 4ka ... teraz ako pozerám 5ku si začínam myslieť že to ide trošku dole vodou kvalita dielov dosť kolísa jeden je úplne super a druhý je jeden zo slabších... každopádne house je super seriál a Laurie je v ňom super doslovne má ksicht hodiaci sa na zatrpknutého závislého arogantného hnusného hajzla... Čo som prekvapený je že mi nevadí totožnosť dielov ako napr u CSI NCIS BONES a podobne... V každom diely je to isté len vymenený herci ale fakt mi to nevadí ako u iných seriálov

90 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

House, to je pašák..

Na prohlídky bych k Gregovi chodit nechtěla, ale do baráku si ho prostřednictví televize pustím moc ráda. Je jiný než všichni televizní starostliví lékaři, kteří raději sami zemřou, než aby ztratili pacienta. Sarkasmus z něj trčí do všech stran, hlášky nemají chybu.. Rozhodně by se takoví lékaři neměli ve skutečnosti vyskytovat, ale jako ten seriálový nemá House absolutně žádnou konkurenci. A to je důvod, proč House milují davy fanoušků a sledují díly stále stejného schématu (tajemná nemoc - pár špatných diagnóz - zhoršení - dobrá diagnóza). První tři řady jsou výborné, další jsem nesledovala tak pravidelně

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Dr. House

Dr. House je originální seriál, ale zase z nemocničního prostředí.

Jako komediální seriál určitě zaujal spustu lidí, kdy House o své pacienty pečuje velmi lhostejně, jako by ho nezajímali.

Nepříjde mi úplně ideální, když je sám doktor na něčem závislý. Přece když je doktor měl by jít příkladem. Ale je to seriál,....

Z hlediska hereckých výkonů je obsazení ideální. Greg umí skvěle zahrát egoistického doktora, za to by zasloužil Oscara.

Nesmím vynechat originální diagnozi pacientů (nikoho nezajímá zápal plic): Sarkoidóza, Lupus, Subdurální hematom, Lymfosarkom.

A nakonec?
"Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala."

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dr.House

Naprosto geniální černý humor, který mi 100% sedí. Na můj vkus je to ale trochu moc zidealizovaný, protože skoro vždycky všechny na poslední chvíli zachrání.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

House

Dr. Gregory House mě opravdu dostal! Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit zrovna seriál z lékařského prostředí. Houseův humor mě vždycky výborně pobaví a tento seriál zatím nezklamal a já věřím, že to tak bude i nadále. Prostě originální a jediněčný seriál, který jen tak někdo nenahradí a na který se několikrát ráda podívám :)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Podívala bych se i potřetí...

Seriál jsem komplet viděla už 2x a klidně bych se časem podívala znovu. Hugh je prostě skvělý herec a velký tahoun seriálu. Vždy jsem se těšila na ty jeho hlášky a sarkazmus. Prostě parádní seriál se vším všudy! Jen mě mrzí, jak to dopadlo s Cuddy a že tam v poslední sérii vůbec nebyla...

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

House M.D.

Stále stejná šablona, nový záhadný nediagnostikovatelný podivný případ, řeší ho na x nemocí a ke konci epizody House (někdy ve vzácných epizodách někdo z týmu) přijde na správnou diagnózu, která je někdy i úsměvně prostá. A i přesto mě seriál baví, možná i díky Hugh Lauriemu, kterého jsem si hodně oblíbil.

House a jeho urážky, vtípky s Wilsonem a šprýmy mě velice baví. Postupem času přišlo na postavy samotné a mohli se vyvíjet, díly ve kterých není až tak důležitý případ a oživilo to seriál.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejdřív blbost a teď?

Dobře, na rovinu řeknu, že nejdřív sem si myslela, že je to blbost a ty jeho hlášky sou trapný (OMG, byla jsem to vážně nemyslící člověk...!) Potom jsem se koukla na díl: ,,Sázka na život,, a od tý doby na to koukam pořád :-)

Můj verdikt: Skvělý hlášky a dost dobrý případy... Ty diagnózy mě hrozně baví :) A nejlepší, když třeba House jí Wilsonovi toast a najednou přijde na to, že pacientce něco může ,,užírat,, živiny ...

Podle mě jeden z nejlepších, nejmodernějších a nejoriginálnějších seriálů dnešní doby...

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

...

Gregoryho House buď od začátku milujete nebo ho od začátku nemůžete vystát. A stejné je to i s celým seriálem. Narozdíl od Grega má však většina lidí seriál ráda...

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

EVERYBODY LIES - House M.D.

Jeden z nejlepších současných seriálů, House je úžasná postava, i když mi příjde, že některé jeho diagnozy jsou opravdu šílené a nereálné, ale to je vykoupené užasným vtipem a charizmatem House. Stojí za to tenhle seriál sledovat a hltat každou epizodu.

100 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

...

Ze začátku jsem opravdu nechápal co se v seriálu děje, jako jestli to myslí vážně a nebo si dělají srandu, po asi dvou dílech sem už nemohl vypustit ani jeden díl. První série se mi opravdu líbila, byla asi jedna z nejlepších. House byl skvělí a sarkastický.
V druhé serii se mi ještě hodně líbil, stále to byl ten stejný House který se s ničím a nikým nesr**. Bohužel ve třetí řadě mě hodně zklamal, už mi připadal spíše jako feťák než doktor. Naštěstí ve čtvrté řadě se všechno zase zlepšilo a House zas takový jak se mi líbil na konci druhé řady.
Když to shrnu první řada 100%
Druhá řada 100%
Třetí řada 70%
A čtvrtá řada 100% .

100 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Hodnocení jako celek

Tento seriál nemá chybu. Jak staré tak nové série jsou stále na vynikající úrovni a nenudím se u toho, i když první čtyři série hodnotím mnohem lépe než následující. Herec Hugh Laurie se do téhle role přímo narodil. U většiny seriálů člověku chvíli trvá, než si zvykne na postavy, prostředí a specifický styl humoru. U Dr. House jsem ale tenhle problém neměl. Skloubení jeho geniality a cynismu mě dostalo, takový humor je mi velmi blízký. Těším se na každý nový díl.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Génius

Perfektní seriál. House je sice totální blázen, ale rozhodně stojí za to sledovat, jak léčí to, s čím si ostatní neví rady. Rozhodně nejlépe hodnotím celý koncept od samotného House, který vždy nakonec přijde s řešením, po ostatní postavy, které žijí vlastní životy a skrze celý seriál mě provázely i jejich příběhy, narážející na House a vzájemně se proplétající v prostředí nemocnice. Doporučuji fanouškům lékařských seriálů.

Jediné, co mě moc nebavilo, byly díly zaměřené na House nebo na nějaké problémy, které se netýkaly vyloženě léčení. Popřípadě některé vyloženě nudné, ale který seriál takové nemá.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Všichni lžou...

Ano, House... Cynický, sarkastický, ironický, sebestřední parchant, který vám nejspíš zachrání život - pokud neumřete při jeho pokusech o léčbu.

House byl ten typ záporňáka, kterého musíte mít prostě rádi.
I když je krutej, na ostatních mu jen pramálo záleží, a léčí pacienty jen proto, aby se předváděl, že to umí, stejně ho máte rádi.

Poslední řady už mě tolik nebavily, ale jinak jsem House měla moc ráda...

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Člověk, který se ve všech směrech liší,geniální serial a úžasný výkon hlavní postavy

Dr. House, kterého hraje Hugh Laurie zahrál tuto roli dokonale. Vžil se s lišící se postavou, sarkastickým prudičem, vtipálkem, závislákem na vicodin, výborným doktorem, a v nitru smutným a zatrpklým člověkem. Co se týče seriálu jako takového má výbornou pointu i příběh i zápletku (vlastně několik ;). Jak už tady řekl jeden uživatel zajímají ho hlavně příběhy jeho pacientů ne oni samy a jejich nemoc. Ale byli i pacienti, kteří ho zaujali jako osoby, což se u doktora house hned jen tak nevidí. Úžasné na tomto seriálu je také to, že se na příčinu nemoci dívají ze všech směrů. Tím myslím to, že spojují věci, nad kterými by se málo který doktor zamyslel a spojil si je k sobě. Třeba že tahle věc způsobila tuhle věc a zní se vyklubala nemoc. Prostě doktor house je seriál a člověk, který podle mě jen tak někdo nenatočí a hlavně člověk, který hned jen tak nevidí. Seriál Dr. House je seriál, který doporučuji všem co mají rádi sarkazmus, drama, medicínu, nevšední lidi a vtipné hlášky s vtipnými scénami. Vřele doporučuji.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zazrak medzi doktormi

Hugh Laurie sa asi už narodil preto aby hral Dr. Housa :D
Každa jedna epizoda proste 5* ... nikdy sa pri serialy nenudiš zaujimave napinave a vtipne sceny zároveň proste klobuk dole :D

House proste ´´zazrak medzi doktormi´´ :D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dr. House?

Na House se podívám tehdy, když si na to vzpomenu. Většinou si ho teda nahrávám, páč jde ve fakt šílenou hodinu, když člověk musí druhej den vstávat.

House sám o sobě je dost trhlej, ty jeho hlášky stojej za to. Divím se těm jeho kolegům a podřízeným, že už mu někdo nedal přes tlamu. A pokud jo, tak sorry, páč já viděla jen několi dílů. Ale je dobrej.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

doktorský převrat

Když house začali dávat hned jsme si ho oblíbil bylo to něco nového, neotřelého a zaroveň vtipně šokujícího. V podstatě všechno co bych chtěl říct je tu už v předchozích názorech a já se nechci opakovat.
Co se týče mého hodnocení můžu dát pouze 50% je to málo já vím, ale musim seriál hodnotit jako celek 1-4 serie byly vynikající bohuže od 5serie to s Housem šlo hodně z kopce a nemyslím si že se to zlepší takže proto 50%
je to celkem škoda jak ho tvůrci zazdili protože tento seriál měl velký potenciál

50 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Můj názor...

vždycky jsem chtěl být jako Dr. House. Tenhle seriál se liší od všech těch podobných nemocničních seriálů hlavně tím, že House je pěkná "sketa" :-) Takového doktora byste asi sami od sebe nechtěli navštívit. Naštěstí je House profík a každý zdravotní problém vyřeší. Nejvíce se mi líbí ty zajimavé nemoci a taky ty situace při kterých House dojde k řešení. House je prostě BOREC!

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

House

Tenhle sarkastický doktor má něco do sebe. Každý díl je velmi zajímavý a hlášky, které proběhnou během dění jsou taky dobré. Neviděla jsem sice úplně všechny díly, ale ty co jsem viděla byly celkem dobré. Myslím, že herecké obsazení je dobré. Co řící na závěr, kdo chce ať seriál sleduje a kdo nechce tak ať ho nesleduje.

80 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

kam to spěje?

Tenhle seriál byl ze začátku fakt super a hlavně originální a zajímavej. Ale bohužel, chtěli na té popularitě vytěžit zřejmě co nejvíc a tak natáčí pořád dál a dál, i když už jim úplně dochází nápady a na seriál už se nedá dívat. Pokaždé mě to v půlce dílu přestane bavit. Ale ze začátku seriálu tak první 2-3 série bych dala 80%, ale teď už dávám jen 60% škoda

60 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Sarkasmus mě bere

Mám velmi ráda seriály z lékařského prostředí a tento považuji za nejlepší, jaký jsem kdy viděla. Zřejmě díky sarkasmu doktora House. Počáteční série byly lepší než současné, ale když je něco perfektní, těžko to lze ještě vylepšit. Doufám, že seriál vydrží hodně dlouho.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Proste house

Čuduj sa svete ani po toľkých rokoch môj obdiv k tak kvalitnému a dobre spracovanému seriálu neopadol.Tomu kto to vymyslel a darilo sa mu 8sérii baviť svet z lekárskeho prostredia doktorom , ktorý popieral-ignoroval všetky spoločenské a morálne normy , by som rád pogratuloval osobne.Tak výnimočný a iný seriál ako všetky ostatné tažko ešte zažijeme.House svojou osobou robil zo seriálu ničo viac , niečo výnimočné.Očom by to bolo ak by bol normálny a ukážkový doktor ? ..
Vztahy , lek.prípady , príbehy jednotlivých hercov (house - nikodín , Cadiovej prolblémy či s dietaťom či hausom , "Thirteen" problémy s chorobou , večná komédia house - wilson , okorenenie housom vo väzení či ústave, výber svojho tímu a plno dalšieho čo by sa dalo vychváliť) sú viac než fascínujúce a hausov výkon je fakt tažko opísatelný.
"Everybody lies"

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

House

Mám ráda obecně seriály z lékařského prostředí, ale Dr.House mám nejraději, protože se od takových seriálů liší: hlavní hrdina není typickým prototypem hodného doktora snažícího se jen a jen o pacientovo blaho, právě naopak, pacienti jsou mu (na první pohled) celkem ukradení, nezáleží mu na tom, co si o něm ostatní lidé myslí, ale na druhou stranu je to nejlepší diagnostik a zachraňuje lidské životy. I když je to sarkastický bručoun, svoji práci dělá skvěle. Dr.House by nemohl fungovat bez svého týmu spolupracovníků, kteří sice nemají takové nadání jako on, ale jsou perfektní stimulací pro jeho mozkové buňky a on má alespoň koho sekýrovat a do koho rýpat. Seriál je pěkně oživen tím, jak se tým postupně obměnil, i když členové bývalého týmu zůstávají v seriálu stále, jen na jiných odděleních nemocnice.
Seriál by nemohl fungovat bez skvělého hereckého obsazení. Asi každému je jasné, že stojí na výkonu Hugha Laurieho, ale ostatní herci jsou také skvělí a dobře mu sekundují.
Co se řad týče, 1. a 2.byly podle mě nejlepší, skvělý začátek nového seriálu, představení postav a bylo to originální.
Ve 3. sérii mě iritoval ten policista, ale bylo to zase něco nového a seriál jeho přítomnost oživila a odvedla pozornost od řešení lékařských záhad.
Výběr nového týmu ve 4.řadě byl docela nečekaný, ale nové postavy seriál pěkně oživily. Konec 4.série byl velice dramatický, ale patří mezi moje oblíbené díly ze seriálu.
5.řada se mi tolik nelíbila, House už nezvládal situaci s vicodinem, každopádně poslední díl byl velice zajímavý a myslím, že rozhodnutí jít do léčebny bylo jediné možné řešení. Bylo to zase něco nového.
V 6.řadě House změní pozici, stejně jako Foreman, který aspoň zjistí, jaké to je velet. House nebere prášky, což je chválihodné a jako vždy překvapivý konec řady mě velice potěšil,konečně Huddy. :)
Nevěřila jsem, že vztah Huddy vydrží skoro celou 7.řadu, s tátou jsme uzavírali sázky, kdy se to pokazí. Ale jako vývoj postav se to dalo čekat.
8.řadu jsem neviděla, vím, že je poslední, ale nebudu si o ní nic zjišťovat, dokud nebude nadabovaná. Dr. House je jediný seriál, který mám raději s českým dabingem, než v originálním znění.
Je až k neuvěření, kolik nemocí a potíží pacientů si tvůrci dokáží pořád vymýšlet. Je pravda, že skoro při každém řešení případu padne návrh lupusu, sarkoidózy nebo subdurálního hematomu a případy začínají být lehce stereotypní, ale při takovém množství dílů, jako má Dr. House, je nemožné se neopakovat.
Je docela škoda, že seriál bude končit, budou mi chybět neobvyklé zdravotní problémy, Houseovi hlášky a vůbec všichni ze seriálu, ale už mi připadá, že seriál nemá kam gradovat, nejde o nové případy, ty by se vymyslely, ale o osobní životy postav, náměty na ně už jsou, podle mě, vyčerpané a i herecký ansámbl už musí mít touhy posunout se někam dál. :)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

není co řešit

Tady nemusím vůbec přemýšlet tento seriál se nedá s ničím srovnávat. Dobří herci, hlášky, prostředí, pacienti co víc si přát.

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

****

Hugh Laurie je v hlavní roli opravdu výtečný, jednotlivé epizody napínavé, ostatní herci taky dobrý. (hodnocení jen za první sérii, zatím)

80 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Dr. House ;)

Dr. House. Jeden z těch seriálů, o kterých se dá suprově kecat, protože hlášky "kulhavého" doktora jsou prostě nezapomenutelný. Je to prostě borec nad borce ;)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

mé smýšlení

Dávno již tomu, co jsem nedočkavě očekávala každou novou epizodu. Po třetí řadě se z toho stala nudná, stereotypní zhovadilost, kterou sem tam přerušil smutný Housův pohled a malé utopení v sebelítosti. Sorry, ale z trotla, který tráví čas tím, že skučí nad tím, jak ubohá existence je a navenek všechny jen ničí jsem už vyrostla.

50 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Super

Tenhle seriál opravdu zbožňuju....mám ráda děj ze života hlavních hrdinů a taky pacienty a jejich případy. Úplně nej jsou ale vtipné hlášky House :-)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nebude to lupus?

Ironický, cynický a sarkastický House prostě nezklame. Je to zábavné, je to originální, má to skvělé herce… :-) Vždy se rád podívám na nový lékařský problém…

Ale nejvíc mě překvapilo, jak je v Americe rozšířený lupus :-D (Varování: NEdávejte to do Google Obrázků)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

LOL

Tenhle seriál je opravdu výbornej. Nemocniční prostředí, herci i všechno je úžasný. Hugh Laurie je výbornej herec a zdá se mi, že mu role Grega sedí. Prostě tohle je seriál, kterej nemá obdoby.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Brit v Americe

Tenhle seriál vychvalovat ani nemá cenu. Jeden z mála na který se jde dívat pořád dokola, epizody neomrzí a herecké vykony nadchnou.
Geniálně vymyšlená koncepce, charaktery ... je to seriál který má stále co nabídnout. Momentálně jsem někde uprostřed 7.série a pořád musím trvat na 100%.
Abych nezapomněla .. už jen ta znělka nadchne :-)

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dr. House

Dost dobrej herec v roly psaný přesně jemu na míru. Já prostě miluju jeho černej humor ?!?

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

House

Ten me vzdycky dokaze vykotlit jeho hlaskama :D:D je to fakt suprovej serial a neni hlavne nudnej jako vsechny ostatni :D:D:D

100 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Gregory House:)

House ...to je super tejpek s dobrýma hláškama,nejlepší seriál z prostředí nemocnic,co sem kdy viděla,líbí se mi všichni herci a maj i dobrej výběr písniček(Hugh-Greg se na tom výběru prej podílí)...navíc některý scény sou fakt legrační;) Greg je prostě jednička ...;)

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Má to zadek.....takže KDO :-D

Přestože,je každý díl o tom samém(pacient,5 špatných diagnóz,pak vyřešení zdárné případu)moc mě tento seriál baví.Jeho hlášky jsou nazapomenutelné a ikdyž je to narkoman.........tak chytrý.

100 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ehm... doktor

Končeně sem začala sledovat House i já a takové doktora bych asi v nemocnici potkat nechtěla. Ale zase by nebyla nuda. House má někdy vážně neskutečně výborné hlášky a prostě se mi tento seriál moc líbil.

100 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

no nevidel bych to 100%

ani na 90, ani 80, ani 70,spise bych se priklanel k 63%. Ze zacatku byl serial velice zajimavy a docela to byla zmena oproti sedi co se vysilala. Avsak po case se ze serialu stala stereotypni slatanina. A ani Gregoryho sarkamus a negativita to u me nezachrani, proto davam, pro nekoho nizke hodnoceni.

60 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
7 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Myšák Stuart Little

Dost mě překvapuje, že stejný herec hrál tatínka v Myšáku Stuartu Littlovi. Seriál je opravdu skvělý a příjde mi výjmečný. Hugh Laurie je výborný herec, celá produkce, scénaristi a další lidé, co mají něco společného s tím, aby seriál vypadal tak dobře a dělal dojem jaký dělá, jsou esa ve své profesi. Čas od času se také koukám originální znění a musím se smát jak mají herci jako Laurie, Spencer a Epps trochu jiný přízvuk, nevím jestli to taky někdo pozoruje, ale někdy mi dělá problém rozumět všem na ráz a musím pochválit i české dabéry, tohle se fakt daří :).

100 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

hezky

mě se Gregory líbý ale Willson taky!!(ma hezky kukuč)

100 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

...

Fakticky skvělej seriál. Líbí se mi jak na to vždycky nějakým bláznivým a záhadným způsobem přijde.

100 %
5 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Dr.House

Já nevim jak komu ale me se tenhle serial libi...a to celkem dost,ma takovou jiskru...urcite lepsi nez nejake nase nejmenovane ceske serialy..;)

100 %
5 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
74 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Je libo se vyléčit?

Tak House mě úplně přikoval k televizi. Tak perfektní seriál z lékařského prostředí tady snad ještě nebyl. Kam se na to hrabe třeba Pohotovost.

100 %
5 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
68 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Dr. House

Seriály z lekárskeho prostredia nemusím, takže ma tento seriál nechytil. Treba však uznať, že postava Dr. Housa je skvelo zahraná.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

oooo

seriál o jednom protivným pánovi...skvělej nápad...skvělý Houseovi hlášky,ikdyž občas mě svým chováním nadzvedne ze židle...ale ve skutečnosti by ho už dávno vyrazili..etický chování je u doktorů podmínkou:)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Dr. House je dost dobře vymyslený seriál s pár chybyčkami ale to má každý seriál. Hlavní jako i dej nebo situace a někdy se ten seriál moc zamotá ale jinak je to dobrý.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

jak kdy

Jak kdy někdy mě chytne dil jindy zase ne je to asi o náladě když to sleduju v TV nejsem zas takovej nadšenec tohodle seriálu abych stahoval hned další den po odvysílání v USA novej díl.
Nadruhou stranu Hugh Laurien je dobrej herec :-)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Hugh Laurie

Doktorský seriály bývají nuda, ale tady být House, tak proto.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Skvělý seriál

Tak tohle je jeden z mála seriálů na které jsem se tak dlouho vydržela dívat. Opravdu mě baví.
Sarkazmus Dr. House je bezkonkurenční. :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Protože House

Důvod 100% hodnocení: Protože House.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

:)

mne bavily vsechny serie.porad tam byly dobry lasky a pomsty co delal kouse.to bylo nejlepsi :D

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dr. House a nevrlost

Na něm se mi líbí jak přesně vystihuje nevrlost, ale genialitu lékařů. K tomu jeho měnící se tým, který odhaluje a servíruje symptomy či diagnózy jako na běžícím páse. Velice neotřelé případy a skvělé obsazení :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

House

Seriál je podle mě asi nejlepší dílo z doktorského prostředí jaký kdy byl zatím natočen je škoda že seriál bude po osmé sérii ukončen a uloží ke spánku do seriálového nebe

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

House M.D.

Kdo by neznal doktora House. Jeho cynismus a sarkasmus mi jsou velice blízké. Když House začali dávat, moje matka mi jednou řekla, že si myslela, že už nikdo horší než já být nemůže, jen je škoda, že on po natáčení je normální člověk, kdežto já taková zůstanu. House jako postavu obdivuji, protože vím jak těžké je s těmito vlastnostmi žít :D Ne, hele.. je to dobrý seriál, z lékařského prostředí jeden z nejlepších! :) Skvělé herecké obsazení, dobrý děj, sem tam nějaký vtípek. Co víc byste chtěli?! :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

house forever!

Jeden z najlepších seriálov súčastnosti. Skvelý Hugh Laurie v úlohe neortodoxbého závislého doktora, ktorý vyrieši každý prípad každého hneď zaujme. Skvelé hlášky a prístup k jeho pacientom ma natoľko zaujal že som sa od neho stal prakticky závislý. Aj keď v neskorších sériach to už nebolo ono, stále som sa skvele. Najmä tie jeho hlášky typu: nikdy to nie je lupus alebo rakovina je nudná

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dr. House

Zaujal mě hned od první epizody a to dokrorské seriály moc nemusím. Ale House je jiný hlavně díky te jeho lhostejnosti k pravidlum a předpisům a riskováním pacientova života. Je užasné jak tvůrci seriálu dokázali spojit naprosto vážné lékařské prostředí a nezaměnitelnými hlaškami a humorem. I když serial zkončil vždycky se něho rada znovu podívám připomenu si ho:)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Od desíti k pěti

Zpočátku jsem Dr. House zbožňovala, ale jak šel čas, můj zájem začal upadat. Z původně zajímavého seriálu z lékařského prostředí se pro mě stal zaplácnutím velkého množství volného času. Jakmile měl House nové "poskoky", tak se seriál na mém žebříčku oblíbenosti posunul o nějakou tu příčku dolů. Potom, co měl jako "přicmrndávače" Dr. Park (Charlyne Yi) se v mých očích dostavil propad. Přijde mi, že scénáristé už neví, čím zaujmout, co nového do děje přimotat.

Avšak i tak jsem se rozhodla pro 70%. Důvod je jednoduchý. Dlouhou dobu a po mnoho epizod mě seriál bavil a těšila jsem se na den, kdy opět shlédnu pokračování.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Každý lže.

Pan House mi vždycky zvedne náladu svými vtípky a sarkasmem. Nejoblíbenější postava je sice Chase, ale House má prostě svou osobnost =) Navíc, uznávám i český dabing (který ve většině seriálů nesnáším).. Takže u mě House vede, co se doktorských seriálů i filmů týče. =)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

House MD

Podle mě jeden z nejlepších seriálu co jsem kdy viděla. House to už je prostě klasika. Sice nejlepší seskupení týmu byla Cameronová, Chase a Formen tahle trojka mě bavila nejvíc. Pak už tam přidávali podle mě né moc sympatické postavy a herce. Nejvíc lituju odchodu Cameronové a pozděju Cuddyové. Musím se přiznat, že po jejím odchodu sem se na house 8 sérii ani nepodívala. Ale i přes to dávám 100% :) protože House je prostě House

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bezvadné

Já hodnotím velice kladně tenhle seriál, velice se mi líbí i jak byl seriál zakončen, že ho nenechali otevřený a dali mu důstojný konec. Nejdříve se mi líbilo původní obsazení do 3. řady, pak nastal zvrat vybírání nových doktorů a seriál se mi začínal líbit ještě víc. Pak úplně zaujatě říkám, že jsem začal sledovat kvůli třináctce. Ale stále hodnotím velice kladně, protože House je velice vtipným doktorem a vždy úplně nečekaně přijde na nemoc na konci dílu, ale co...víc takových seriálů. Moc se mi líbil. Jsem spokojen.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Třináctka!

Co říct k této seriálové klasice? :) Gregory House je prostě ten typ cynického ironika, kterého málokdo rád slyší ve spojitosti se sebou, ale jinak ho miluje, jak jinak, řekněme si upřímně, tomu chlapovi neubírá na sex appealu ani jeho věk *-* A co se týče druhé sexy postavy v seriálu, tak je to bezesporu má budoucí žena Olivia Wilde v roli Třináctky. Panebože, to je kost! A jakmile vyjde najevo bisexualita její postavy, jsem v sedmém nebi :))

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

iDoctor

Máme tady pátek a je ibláznu svátek. Pro našeho doktora zase výmluva proč nic nedělat a mučit z trpkou pravdou své podřízené a proč se omezovat i nadřízeně. Seriál převážně staví na jednom herci no spíše postavě. Je sobecká do sebe zahleděna a všem leze na nervy. Každá mince má dvě strany a tak postupem času zjišťujeme, že tato postava je víc sobecká, destruktivní a nepochybně všem leze na nervy. Kromě diváku, kteří se schovávají za kus skla a tak jsou v relativním bezpečí domácího prostředí z kterého pohodlně sleduji, jak ostáním postavám to pěkně zatopí. Nic však není tak temné jak se zda a jako správný doktůrek rozlouskne každý menší či větší diagnostický případ. Je totiž nejenom správně potrhlý ale i geniální. A jako správný génius je prostě nepochopeny. Vedlejší postavy se zde střídají ale i vracejí a to i po smrti. Zde je vidět že tento serial sice stoji na jednom muži ale oblíbenost vedlejších postav je veliká. Aby taky ne, tvůrci je bravurně napsali, mají pochmurnou minulost nebo svoje démony a jsou tak trochu v mysli poškození. Dokonale oběti pro našeho ulitého génia. Vtipy jsou zde správně sarkasticky podané. Děj je napínavý s poučením na konci. S postupným přibýváním sérii však seriál ztrácí svůj šarm a vaří z vody. Sice je to pořád chutná polévka, ale přece jenom mám chuť na hlavní chod. Konec nám ukázal že doktor má i srdce a tak odjede ze svým nemocným kamarádem do západu slunce. S pozdravem všem jabličkářům hmm jsem jeden z nich……..

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Američan nebo Brit?

Seriál na který se člověk může dívat pořád kokola a nikdy nezačne nudit..Četla jsem, že když vybírali hlavního představitele,chtěli normálního obyčejného američana: Když byl Hugh Laurie na konkurzu, tvůrce seriálu David Shore řekl producentovi Bryanovi Singerovi "Vidíš, tohle chci, amerického chlápka." Fakt, že Hugh Laurie je Brit, mu při tom jaksi unikl. A dnes je z něj jeden z nejbhatších herců světa :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Prostě fajn ..

Viděla jsem jen pár dílů, ale je to opravdu výborný seriál .. House dokáže překvapit svou ironíí, kterou někteří z nás někdy moc ani neočekávají. Nedá se říct, že by to byl můj nejoblíbenější seriál, ale tak občas se na nějaký ten díl podívám ...

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dnes už klasika!

Psát názor na House, je podle mého zbytečné, ale beru to jako povinné zlo/dobro. Snad každý ví o co se zde jedná, asi každý zná věčně cynického, sarkastického a kulhajícího doktora, který svou genialitou od sebe odrazuje ostatní. Tady není o čem hovořit, jasných 100%, to že tvůrcům, po těch letech výmýšlení případů, docházejí nápady, bych jim za vinu nedávala. Vymysleli jednu z nejlepších postav televize a za to by jim měl být každý seriálový fanda vděčný. :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

"You're an Idiot!"

Gregory House, zazračný muž nebo ironický idiot? Od obojího trochu ... Na jednu stranu ho pacienti vůbec nezajímají, ale nadruhou, nemůže nechat případ nevyřešený. Ostatní doktoři jsou podle něho idioti, v lepším případě blbci, ale jejich soukromí je pro něj druhý Vicodin. Ano, okolo Vicodinu se jeho život více méně točí celý. Předepsat, zfalšovat, vzít, schovat ...
House mě baví čím dál tím víc. Obsazení se docela mění, takže seriál nezapadá do stereotypu, kam to po prvních 3 sérií měl, dle mého názoru, docela slušně nakročeno.
See you next week, House :)A nezapomeňte, Everybody Lies!
Edit: Tak House už je věčných lovištích a mě bude velice, převelice chybět :(

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vemte si hůl

Vemte si hůl, sedněte si :))) Černý humor a sarkasmus sebou

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Arogancia s humorom

House je seriál, ktorý bude patriť medzi tie TOP - medzi moje TOP. Rada si to pozriem celé znovu, vynechám len 7 a 8 sériu, kedy som mala pocit, že tvorcovia už nevedeli čo zo sebou tak z Housa urobili idiota, ktorý koná bez rozumu. Drogy síce robia svoje, ale každý kto poznal Housa ako postavu, musí uznať, že jeho konanie v 7 sérii bolo cez. Ukončiť to mali tak cca v polke siedmej série ( pred rozchodom ).

Happy End pre všetkých !

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Everybody Lies......

Mám ráda tohohle neortodoxního doktora a neotřepanými způsoby léčby nemocných pacientů. Hlášky, lidi, pacienti, choroby, všechno originální, úžasný a skoro až nepopsatelný. Každý kdo se na to koukne si musí House i jeho tým zamilovat a pokud ne, není s ním něco v pořádku. Tenhle seriál žeru. Před chvilkou jsem viděla poslední díl. Krásný jako všechny předtím, ale zničeho nic mě zaplavila vlna smutku a prázdna. Co budu dělat? Vždycky jsem se těšila na každý nový díl a teď co? Co mám dělat? ..... No asi si pudu najít nový seriál, který budu hltat jako tenhle.
No nevím co dalšího k tomu říct. Ten seriál mi bude chybět. Už od začátku říkám jednu větu, která se hodí nakonec: To je prostě House. :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Dr. House

Uhlazené prostředí jako je v tomto seriálu dokáže sice občas jít na nervy, zejména když je plné mladých, hezkých, chytrých a soucítících doktorů (idealizace jedna radost :-), ale zase dokáže fantasticky strhnout téměř detektivními zapletkami a především postavou šéfa diagnostického oddělení. Hlavní důvod, proč jsem se během jednoho týdne stala zcela závislá na tomhle seriálu, je totiž dr. House. Lékař, který je sebestředný, protivný a sarkastický, empatie je pro něj sprosté slovo a vůbec je ztělesněním všech vlastností, které by člověk v pomáhající profesi mít neměl, ale je tak neskutečně uhrančivý, že mu nelze odolat.
POstupný úpadek kvality zapříčiniilo šachování se vztahy mezi postavami a neustále omílané postupy a nápady, které už po 4. sérii (konkurz) nevnesly do seriálu žádné nové a osvěžující prvky.
1. série (4*), 2. série (5*), 3. série (5*), 4. série (4*), 5. série (3*), 6. série (3*), 7. série (2*).

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí